Skocz do zawartości

Ford Atlas Concept


japacz

Rekomendowane odpowiedzi

Europę (podobno) dusi kryzys, a tym czasem za oceanem...

 

W halach wystawowych tegorocznego salonu samochodowego w Detroit można było obejrzeć wiele ciekawych prototypów, a także gotowych produkcyjnych wersji na 2013 rok.

O nowych bliźniakach Silverado/Sierra już było na forum. O nowej Chevy Corvette Stingray (7-biegowa manualna skrzynia!!!) nie będę pisać bo to nie pickup. O zmodernizowanym Jeepie Grand Cherokee też nie, bo choć całkiem fajny to przecież należy do Fiata... :kasztan:

 

Natomiast na stoisku Forda można było znaleźć taką perełkę:

Ford-Atlas-Concept-gallery.jpg

Ford Atlas Cocnept.

Nie będę wiele pisać - TUTAJ artykuł (po polsku), który opisuje tego concept cara. Polecam również obejrzenie załączonego tam filmiku. Więcej zdjęć sami sobie wygooglujecie ;-)

Z praktycznych bajerów spodobały mi się:

- wysuwana z tylnej klapy podpórka do transportu długich ładunków (takie proste, a nikt wcześniej na to nie wpadł!)

- trapy najazdowe np. do quada zgrabnie schowane i wkomponowane w zderzak

Na temat stylizacji się nie wypowiadam bo to naturalnie kwestia gustu ale takie detale jak grill i przednie światła, końcówki wydechu czy dźwignia zmiany biegów wyglądają rewelacyjnie.

No i wreszcie "ekobajery" jak wysuwany spojler pod zderzakiem czy felgi zmieniające kształt... :-)

A Wam jak się podoba?

 

Ps. Do napisania tego posta natchnął mnie TEN artykuł ;-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie zaskoczyliście. Przecież ten Atlas wygląda jak aktualna generacja po lekkim lifcie ;-) Ofc chodzi mi o wygląd zewnętrzny :-P

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Uroda to kwestia dyskusyjna ale silnik! :)22

Supercharged V10, 6.8 litra na benzynę, etanol i... wodór (czyli na wodę) :-) Szkoda, że lobby paliwowe nie prędko pozwoli na seryjną produkcję takich jednostek... :-/

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.