Skocz do zawartości

czy istniej PICKUP ktory jest zarejestrowany jako osobowy ??


apartyda

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się dobrze napijesz z diagnostą to wszystko się da :kasztan:

 

Możliwe, że Chevy Avalanche (czy jakoś tak to się pisze) jest to segment SUT czyli przestrzeń paki jest jednym elementem wraz z nadwoziem, reszta aut z oddzielną i odkrytą przestrzenią ładunkową to auta ciężarowe

 

Pytanie tylko moje, dlaczego zależy Ci na tym by auto w dowodzie miało osobowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To czy samochód jest ciężarowy czy osobowy decyduje przestrzeń paki , wszystkie pickupy powinny być zarejestrowane jako ciężarowe. Z pewnością są wyjątki bo ktoś się uparł i mu diagnosta mógł podbić jako osobowy, tylko po co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To były przepisy celne które wymusiły akcyzę od auta osobowego, to samo auto na przeglądzie będzie ciężarowe, ma oddzielną przestrzeń ładunkową.

Jeden kraj, dwie interpretacje :mrgreen: ,

więc jest szansa rejestracji jako osobowy tylko po co? skoro DMC pojazdu decyduje czy osobowy czy ciężarowy, ale pogmatwane co nie? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce kupic pickupa zeby smigac nim na wschód. tyle ze przejscie graniczne ktore praktycznie mam za płotem jest dla aut osobowych. czyli jakbym kupil takie z homologacja na ciezarowe to idzie to przekrecic na osobowki ? i czy duzo zachodu tzn jak to załatwic? isc do urzedu o zmianw wpisu a oni wysla do diagnosty i wszystko w jego rekach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Pisałem post wyżej: DMC pojazdu decyduje czy jest to osobowy czy ciężarowy,

 

osobowy < 3,5t DMC

ciężarowy > 3,5t DMC

 

na przejściu ustawiasz się tam gdzie jest pas dla osobówek.

 

miałem odwrotną sytuację, czekałem na prom w Świnoujściu, pełno osobówek, korek z 2 km

pas dla ciężarówek pusty, jechałem MB Viano DMC 3,05 t i miałem przyczepkę skuter wodny 500 kg DMC, zestaw był już 3550 kg viatoll i te sprawy, ominąłem kolejkę i się ustawiłem na początku, wszyscy na mnie z ryjem gdzie się pcham, podszedł kierujący ruchem i mówi na koniec kolejki :mrgreen: , a ja mu dowody osobiste i liczyliśmy DMC, wyszło że jestem ciężarówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pickupem do 3,5t DMC możesz przejechać

 

Ja bym nie był taki pewny! Kiedyś (jak jeszcze Polska nie była w UE) jechałem Focusem kombi z kratą zarejestrowanym jako ciężarowy i chciałem przekroczyć granicę zachodnią na przejściu dla osobowych. Zostałem cofnięty, bo jechałem samochodem ciężarowym. Ale może tylko trafiłem na upierdliwego pogranicznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Czytanie forum to podstawa.

 

 

Najlepiej niech podjedzie na przejście i się zapyta :-P

Kiedyś były takie kwiatki ze osobowki z kratka traktowali jak ciężarówki :mrgreen:

Jeszcze w 2006 roku jak bus miał 3500 kg DMC był traktowany jako powyżej 3,5 t DMC, policja wlepiala mandaty za brak prawka C. Trzeba bylo miec 3490 kg w dowodzie na prawko B :mrgreen:

Poprawiono tego bubla i teraz 3500 DMC to poniżej 3,5 t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.