Skocz do zawartości

Pickup na firmę


Duch_gdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie jeżeli takowe tu są :-D .

Może ktoś doświadczony w tych kwestiach trochę łopatologicznie wyjaśnić zawiłości rodzajów rozliczeń pickupów na firmę? Mam Google ale czym wiecej czytam tym bardziej zamotany jestem. Za i przeciw kupna wozu na firmę kontra prywatny wóz wrzucony w środki trwałe kontra jakaś inna kombinacja (np pickup pełna prywata a Cieńkocieńko Van jako generator faktur).

Uprzedzę ew. złośliwości :-P , o pickupie myślę od paru lat a nie dlatego że chcę się nim lansować i tylko vat na pace wozić.

Dodatkowo kwestia bujania się z lawetą i temat autka na firmę a wymagań co do tacho przy składzie ponad 4,5t DMC (prawko nie problem, mam B,C,E). Działalność nie będzie miała nic wspólnego z transportem.

Konstruktywne zjebki przyjmę na klatę bez płakania :kasztan:

Camaro jest, teraz czas na coś większego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Pickup jest pojazdem ciezarowym VAT-3 , możesz odliczać VAT od zakupu paliwa i czesci.

Od samego zakupu Pickupa tez możesz odliczyć VAT jeśli jest faktura z vatem 23 % .

Są problemy z urzędem celnym który różnie przeliczania długość paki do przestrzeni pasażerskich i nalicza akcyzę, ale to w przypadku aut sprowadzanych z poza uni.

 

Jeśli pickup jest zarejestrowany do 3,5 t to z zestawem do 7 t nie potrzebujesz Tachografu .

Pod warunkiem ze pickup takiego Tachografu nie posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pickup jest zarejestrowany do 3,5 t to z zestawem do 7 t nie potrzebujesz Tachografu . Pod warunkiem ze pickup takiego Tachografu nie posiada.

 

niestety od oplat sie nie ucieknie i bedziesz potrzebowal viaTOLL niestety kazdy pojazd badz zestaw pojazdow powyzej 3,5 t poruszajacy sie po drogach go potrzebuje, a co gorsza ostatnio slyszalem pogloski ( i mam nadzieje ze to tylko pogloski) ze jest pomysl wprowadzenia tego systemu na kazdy pojazd ale oby sie tak nie stalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viaTOLL akurat za mocno mnie nie zaboli bo z lawetą to będzie od święta a normą jazda solo i byle by był jak najbliżej 3,5t dmc ale nie więcej (a to nie problem w naszym kraju). Nawet 300-400kg oficjalnej ładowności mi styknie na moje potrzeby.

Camaro jest, teraz czas na coś większego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.