Jump to content

[FORD F150] Wsteczny światło

arkadio
 Share

Recommended Posts

O ile mi wiadomo, wszystkie eFy mają światło cofania w serii... ;-)

Chyba, że chodzi Ci o sytuację często występującą po "dostosowaniu" tylnych świateł do naszych przepisów i wstawienie w miejsce wstecznego kierunkowskazów. Szukaj zatem kabli od wstecznego (przy lampach, w wiązce) i po prostu do nich podłącz nową lampę.

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Mam wersję Kanadyjską , w kloszach nie ma świateł cofania...

Nie ma takiej opcji. Nawet w Kanadzie nie ma takich cudów (choć niektórzy mówią tam po francusku) :mrgreen:

Możesz mieć dwa rodzaje lamp z tyłu (o ile nie masz jakiegoś aftermarketu) - poniżej wrzucam foty. W obu przypadkach ta górna, biała część lampy to są światła cofania bo w oryginale zarówno w USA, jak i w Kanadzie, kierunkowskazy są czerwone i połączone ze światłem stop. Prawdopodobnie u Ciebie ktoś do wstecznych wrzucił pomarańczowe kierunki, żeby dostosować auto do europejskich przepisów, dołożył przeciwmgielne, a zapomniał o wstecznym. Nie mam niestety schematu do Lightninga ale na 100% będziesz miał we wtyczce w obu lampach obcięty kabel w którym będzie się pojawiać napięcie po wrzuceniu wstecznego. Miernik (próbówka) w łapki i do dzieła ;-)

post-158-15323756299175_thumb.jpg

post-158-15323756299998_thumb.jpg

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

mam światła ze zdjęcia nr2 , i jest tak jak piszesz :oops: , w miejsce świateł cofania są zamontowane kierunki , a już myślałem że coś jest na babrane z tymi światłami , jak znajdę trochę wolnego czasu to doprowadzę te światła do ładu :-)

wielkie dzięki za pomoc

mam jeszcze jeden tyci kłopot z elektryką , ale to już w następnym temacie ...

pzdr

F-150 SVT Lightning