Skocz do zawartości

Lampy / Lepsze żarówki


dawids20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Są podobne tematy, lecz albo o xenonach, albo zamknięte lub też dotyczą RAMa.

Mój problem jest taki (i na początek chciałbym zacząć od drobnych rzeczy).

Jeżdżę w trasy nocami, dodając do tego deszcz i przejazd przez teren zabudowany nieoświetlony i bez liń drogi, jest męczące i niebezpieczne.

 

Rozważam zakup nowych soczewkowych reflektorów, ale widzę, że odradzacie (sam też nie chciałbym zrobić druciarstwa), albo na początek zająć się żarówkami i to w najbliższym czasie, bo znów trochę pojeżdżę nocami.

 

U siebie "na oko" mam coś takiego:

http://www.motointegrator.pl/produkty/290701-zarowka-w16w-philips

Ale znawcy będą wiedzieć, co dokładnie...

Moje pytanie czy można to zamienić na jakąkolwiek zwykłą i dobrą żarówkę, oraz czy da to poprawę.

Znalazłem do powyższego modelu takie coś (lub wszelakie zamienniki):

http://sklepjeep.redcart.pl/p/4477/1359977/zarowka-reflektora-ford-f150-2004-h13-9008-zarowki-f-150-pickup-ford.html

 

Czy jak w opisie, ta żarówka będzie pasować do mojego modelu, poprzez wymontowanie całego elementu z żarówką, czy też jest ona przeznaczona do innych wersji?

 

Proszę o porady co wybrać, aby na początek nie przerabiać za dużo, a poprawa była znacząca. Nie mam pojęcia jak w tych samochodach wygląda sprawa z żarówkami (nie licząc wymiany na oryginalną bo pewnie to nic nie da, aczkolwiek jeśli się mylę proszę o przykłady).

 

Nie interesują mnie wszelakie zestawy HID, dużo jeżdżę więc mam wyrobione zdanie o nich.

Jednak po rozwiązaniu priorytetowej sprawy z żarówkami, chciałbym poruszyć powyższy temat, z całkowicie profesjonalną przeróbką.

 

Cena nie gra roli.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz auto od nowości to zapewne masz też do niego komplet dokumentów. Proponuję zatem zerknąć do instrukcji na stronę 97. Znajdziesz tam następującą tabelkę, którą zamieszczam poniżej. Wynika z niej jasno, że w reflektorach głównych masz żarówki H13 9008 czyli takie jak wkleiłeś w drugim linku (z USA Olkusz). Z tym, że cena tam podana to rozbój w biały dzień ale skoro napisałeś, że to nie ma znaczenia...

 

Natomiast ta żarówka z pierwszego linku (W16W) to odpowiednik 921. Masz ją np. w oświetleniu paki (cargo lamp).

 

Samą wymianą żarówek cudów nie zdziałasz, choć oczywiście te markowe (jak Sylvania z USA Olkusz) powinny świecić lepiej i dłużej.

post-158-15323756294316_thumb.jpg

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat żarówek przerabiałem juz dawno temu i wytestowalem dość dużo osobiscie. Polecam Osram Night Braker. Kwestia znalezienia odpowiednika. Najjaśniejsze żarowki na rynku!

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japacz, dzięki za skan i informację. Fakt, o książce nie pomyślałem, a samochód w trasie, więc pisałem co skojarzyłem.

 

Co do ceny, nie w tym sensie kolego ;)

 

Wymiana pewnie dużo nie da, ale zawsze to coś, a innych opcji przecież nie ma.

No tak są xenony, ale ten temat rozwinę później, bo chcę mieć tylko profesjonalnie.

Co do samych żarówek, wezmę te, ale powiedz mi jeszcze czy są one najlepsze jakie mogę dostać? Nie chodzi o żywotność a o jakość / moc świecenia.

 

 

Natryskowy NB Swego czasu przewinęły mi się przez jakiś samochód, fakt dobre, ale nie ma H13...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.