Skocz do zawartości

Radio


Miki

Rekomendowane odpowiedzi

kacpero, No no, piękny Ramik. Powiedz jak masz przystosowane tylne lampy do EU, bo z tego co zauważyłem to są lampy diodowe czerwone... a kierunki jak działają?

 

do lamp były położone nowe kable (cała instalacja) :-D

i teraz jest wszystko ok - sa postojowe, światło Stopu-wtedy dopala się cała lapma jaśniej

natomiast w miejsce wstecznego są kierunki :-) , wsteczny poszedł pod zderzak, dwa halogeny heelli .

Tak więc widać wszystko i elegancko

życie jest za krótkie żeby jeżdzić samochodem z silnikiem rzędowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

sa postojowe, światło Stopu-wtedy dopala się cała lapma jaśniej

natomiast w miejsce wstecznego są kierunki , wsteczny poszedł pod zderzak, dwa halogeny heelli .

Tak więc widać wszystko i elegancko

To masz niemal tak samo jak ja, z taką różnicą, że ja mam dodaną żarówkę od dołu do komory oryginalnego światła wstecznego i tam jest wsadzona druga żarówka w kolorze białym i ona służy jako wsteczny. W tej samej komorze jest kierunkowskaz. Ja mam oryginalne lampy, ale mam chęć na takie jak twoje ... :-)

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe ej sorki ale dosłownie jak przeczytalem to co napisal Seba78 to tak naprawde tylko jedna mysl wkoczyla mi natychmiastowo do głowy ze wy poporstu macie siana jak lodu gdyby ktos kiedys tak przypadkiem nie mial co robic z $$$ to prosze was zgłoscie sie do mnie sory musialem to napisac 4,5 kafla na radio dobre

 

4,5 kafala to rzeczywiście podstawa na dobry przedwzmacniacz do samochodu

bo wszystki hi endowe radyjka takie właśnie są (nie maja końcówek mocy) SONY XES, Pioneer ODR, czy Alpine F1

życie jest za krótkie żeby jeżdzić samochodem z silnikiem rzędowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym nie można porównywać stacji z navi fabrycznymi :-(

stacja z navi takim zewnętrznym zawsze daje możliwości aktualizacji i serwisu

 

a dzwiękowo - to fabryczne navi to przy Alpine czy Kenwodzie to po prostu "wytwarzacze szumów" :-P

życie jest za krótkie żeby jeżdzić samochodem z silnikiem rzędowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rogallo1234 - bez urazy chłopaku - ale ja wychodzę z takiego założenia: biorąc pod uwagę moją obecną sytuację materialną, rodzinną, sytuację gospodarczą w Polsce, stosunek USD/JPY, oraz sytuację polityczną w Chinach to stać mnie wydać takie pieniądze na AUDIO. Nie wiem co będzie za rok i być może nie będzie mnie stać na RAMa więc go sprzedam. A im więcej zabawek będę miał, tym więcej będę miał gratów do sprzedaży.

Życie jest jedno i nie warto dusić grosza żeby mieć go fizycznie. Skoro wszelkie potrzeby materialne domowe i firmowe są na bieżąco obsługiwane i trochę mi zostaje to dlaczego mam się nimi nie cieszyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba78 ja nie mowie nie kupuj sobie stacji za 4,5 tys bo mnie na to nie stac wiec ty tez nie bedziesz mial tylko ze jak dlamnie 4,5 tys to bardzo duzo jak na AUDIO i zgodze sie z toba zycie jest jedno nie ma co kisic kapusty w kiejdzie tylko trzeba korzystac pukismy mlodzi co hehe "chłopaku" a tak apropo bardzo ładnego masz tego swojego Rama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzwiękowo - to fabryczne navi to przy Alpine czy Kenwodzie to po prostu "wytwarzacze szumów"

 

REC/REJ navi do Dodge/Chrysler/Jeep w tym do Ram'ow (tylko REC) bylo robione przez Alpine.... :lol: Ale oczywiscie ze z innej polki

 

stacja z navi takim zewnętrznym zawsze daje możliwości aktualizacji i serwisu

 

Bez przesady...do aut Chrysler'a zawsze jest wiecej aktualizacji niz do aftermarket nawigacji. Przykladowo Pioneer AVIC-D3 mial 3 aktualizacje (CNDV-70MT/80MT i wlasnie teraz 90MT. ) Zerknij ile wiekszych, bo sa i mniejsze aktualizacje mial navi REC w Ram'ie do tej pory:

 

http://www.jeepnieci.pl/dokumenty/wk_nawigacja_rec_rej_mopar.pdf

 

Sam to tlumaczylem takze chyba nie zmyslam ;-)

 

Dodatkowo MyGig ktory siedzi w terazniejszych Ram'ach (Robiony przez Harman Kardon) nie jest wcale taki zly. Z MyGig lockpick ktory zdejmuje blokade navi/dvd jest calkiem niezlym systemem dla 99% ludu i ma praktycznie wszystko co podobny zestaw Pioneer/Alpine.

Aint no Muscle like Detroit Muscle and there aint no replacement for displacement.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PA86, ale lockpick jest też do navi Rec od 2006r.Tylko jak dobrze mysle to urzadzenie pozwala jedynie transmitowac obraz + dzwęk z innych urządzen np.ipod itp.

 

Ze lockpick jest do REC/REJ to wiem, ale REC/REJ byl o wiele gorszym systemem przy oferowanych produktach na polkach sklepow w swoim czasie. Takiej drastycznej roznicy nie ma przy MyGIG.

 

BTW Lockpick nie dziala w kazdym 2006 REC ;-)

Aint no Muscle like Detroit Muscle and there aint no replacement for displacement.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to ze po kosztach mozna wykorzystac lockpicka, do niego podłączyc bylejką navi z automapą, z wyjsciem np, usb, nawrzucac na kartę sd parę filmów muzę, wrzucic to w podłokietnik i wszystko. Obraz z małej navi mamy na wyswietlaczu LCD radia.

Może rozwiązanie dla chciwusów,ale nie najgorsze.

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW Lockpick nie dziala w kazdym 2006 REC ;-)

 

Dlaczego nie?

Podaj jakies argumenty, bo z tego co czytałem na forum dodge USA działa na wszystkich REC, od roku 2006 bo wtedy zaczeli je wkładac w Ramy

Najprostszy

adapter moze zadziałac trzeba tylko samemu rozpoznac sygnał i przełączac sie miedzy nimi ;-)

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie?

Podaj jakies argumenty, bo z tego co czytałem na forum dodge USA działa na wszystkich REC, od roku 2006 bo wtedy zaczeli je wkładac w Ramy

 

Wczesniejsze 2006 (I 2005) REC nie mialy 3PIN wtyczki do backup camera. Lockpick jest podlaczany wlasnie przez ten wtyk. Niekazdy Ram z 2006 mial REC z 3PIN ;-) Dodatkowo jak chcesz sobie sprawdzic dokladne P/N REC i co maja zrobilem specjalnie po to tabelke:

http://www.jeepnieci.pl/dokumenty/wk_nawigacja_rec_rej_mopar.pdf

 

Zerknij tutaj:

 

REC%20RADIO%20BACK2.jpg

 

http://www.coastaletech.com/REC_LOCKPICK.htm

 

APPLICATIONS INCLUDE

CHRYSLER DODGE JEEP

2007-08 (SOME LATE MODEL 2006)

REC NAVIGATION RADIOS

 

NOTE: NAVIGATION RADIO

MUST BE REVERSE CAMERA CAPABLE

(WHITE 3 PIN CONNECTOR ON BACK OF RADIO)

CLICK FOR PHOTO EXAMPLE

 

Chodziło mi o to ze po kosztach mozna wykorzystac lockpicka, do niego podłączyc bylejką navi z automapą, z wyjsciem np, usb, nawrzucac na kartę sd parę filmów muzę, wrzucic to w podłokietnik i wszystko. Obraz z małej navi mamy na wyswietlaczu LCD radia.

Może rozwiązanie dla chciwusów,ale nie najgorsze.

 

Nie mowie ze zly pomysl, stwierdzilem ze REC/REJ byl duzo bardziej do tylu od konkurencji niz MyGIG.

Aint no Muscle like Detroit Muscle and there aint no replacement for displacement.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, a myślałem, że znam się na sprzęcie :-/ Bardzo to skomplikowane co piszecie. Chyba jestem pare lat do tyłu, lub zamroziłem się w tradycyjnych systemach...

Ja to w ogóle się nie wypowiadam, bo nie mam kompletnie zielonego pojęcia o co chodzi :mrgreen: .w zupełności wystarczy mi radio które mam teraz. A najbardziej lubie jak mi gra V10 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, a myślałem, że znam się na sprzęcie Bardzo to skomplikowane co piszecie. Chyba jestem pare lat do tyłu, lub zamroziłem się w tradycyjnych systemach...

 

Nie masz sie co smucic, ja instalowalem elektronika na tutejszym rynku przez ponad 6 lat profesjonalnie (jako amator oczywiscie wiecej :-) ) i dalej czasami sie na cos natykam czego nie wiedzialem. Dodatkowo Chrysler'y sa teraz dosc skomplikowane bo prawie wszystko leci przez CAN-BUS i sie robia problemy. Nie raz robilem w autach Chrysler'a robote przekablowania systemu Inifinity/Boston Acoustics bo lud nie chcial bypass'u i zajmowalo mi to od cholery czasu nie dosc ze trza bylo programowac od nowa niektore rzeczy i zlaczac VES, uConnect + Kontrole kierownicy to jeszcze trza bylo wyprówac OEM wzmaka z pod groma plastikowych paneli :-)

 

Do tego w Polsce troche trudniej o fachowca w dziale Jeep/Chrysler/Dodge bo wiele rzeczy albo jest trudno dostac na Europejskim rynku albo wogole nie macie...i sprzetu i niektorych aut. Przykladowo obsluga i instalacja radia satelitarnego i OEM modułow w Ram'ie lub GM OnStar. Wlasciwie to wszelkie integracje radia satelitarnego sa praktycznie nieznane na Europejskim rynku...a szkoda bo XM/Sirius jest dosc fajna rzeca. Robota nie jest taka trudna jak sie wie co robi i gdzie wszystko wlozyc ale z powodow fizycznych w Europie jest tyle o tym znawcow co w USA znawcow Peugeot'a...a tych moge policzyc na palcach jednej reki :-)

 

Tutaj masz zdjecie jak taka fajna robota wyglada przykladowo z Pioneer w kuzynie Ram'a z 2005r. zeby podpiac iPod'a, VES, Kontrole z kierownicy, Bluetooth + XM + Przekablowanie od przodu: :mrgreen:

IMG_5755.jpg

IMG_5753.jpg

IMG_5754.jpg

:-)

 

Nie nudze wiecej i ide w kime bo u mnie prawie 5 rano ;-)

Aint no Muscle like Detroit Muscle and there aint no replacement for displacement.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest moduł do którego trzeba wgrywać odpowiednie fukcje , żeby obsługiwał komunikaty z kierownicy i dlatego

 

Wiem...zobacz na 3 zdjecie..to samo :-)

 

BTW, mylisz sie ze jest tylko jedna opcja..istnieje pare adapterow do Ram 1500 2005+ przykladowo poza PAC jest jeszcze Peripheral PESWICAN + PESWIAKJ do Alpine. Oba systemy sie programuje w <5min jak wiesz co robisz oczywiscie! ;-)

 

miałem żekomo oryg fabryczny, ale oczywiście nie chodziły wszystkie funkcje

 

Nie ma takiego czegos jak dedykowana kontrola kierownicy OEM do Ram'a. oryginal leci przez CAN-BUS od fabrycznego radia ktore dekoduje sygnaly. Moduły ze sklepu takie jak na fotce i co ci wstawili trzeba podlaczyc pod kable CAN-BUS + trzeba miec radio z wejsciem Remote. :-)

Aint no Muscle like Detroit Muscle and there aint no replacement for displacement.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.