Skocz do zawartości

Flowmaster tlumiki


mrB

Rekomendowane odpowiedzi

Zimowy wieczor dlugi, wiec kombinuje

 

Chcialbym wywalic wydech i zostawic rury od katalizatorow do pierwszego tlumika.

Reszte postaram sie zbudowac z nierdzewki zachowujac oryginalne srednice, albo odpowiednio zmieniajac, jesli producent tlumika akurat tak wymyslil.

 

Wybor zawezilem pomiedzy Flowmaster:

 

- super 40 https://www.youtube.com/results?search_query=Flowmaster+super+40++hemi+ram&oq=Flowmaster+super+40++hemi+ram&gs_l=youtube.3...6150.6697.0.6895.4.4.0.0.0.0.137.356.3j1.4.0...0.0...1ac.1.jyAXdAaTq8I

- super 50 hd http://www.youtube.com/results?search_query=Flowmaster+50+HD+hemi+ram&oq=Flowmaster+50+HD+hemi+ram&gs_l=youtube.3...5543.7663.0.7830.5.5.0.0.0.0.116.419.4j1.5.0...0.0...1ac.1.hOwV3cdKi0w

- original "50" delta flow - o ile amerykanie na YT to nie imbecyle i opis jest zgodny z tym co faktycznie zalozono pod autem, a nie jest to np 50HD tylko zapomnialo sie komus dopisac reszte ;-) http://www.youtube.com/results?search_query=Flowmaster+50+delta+flow+hemi&oq=Flowmaster+50+delta+flow+hemi&gs_l=youtube.3...6844.7948.0.8083.11.11.0.0.0.4.130.1015.6j5.11.0...0.0...1ac.1.-xt3nAvAefM

 

Druga sprawa to pojedynczy/podwojny wylot. Troche nie pasuje mi rezonans na wysokich obr, takie rzezenie niegodne duzego silnika. Wydaje mi sie, ze widzialem to w wiekszosci na filmach z SI/SO, tak jak tutaj, chociaz nie zawsze...

 

 

 

ktore wybralibyscie do hemi? jakie macie zalozone? filmy z jutuba sa do d*** ale nie mam niczego w lepszej jakosci niestety

 

i jeszcze link do opisow na stronie producenta

http://www.flowmastermufflers.com/index.php?cat=1

5.7L ECONOMY PACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jeszcze zatęsknicie do cichego wydechu w waszych taczkach , szczegolnie po 300-500 km jazdy non stop 8-) :mrgreen:

 

Ja mam w Sierrce dedykowany uklad Flowmastera i jest ok, do ok. 2500 obr/min. praktycznie go nie slychac, pozniej budzi sie bestia i jest pieknie :kasztan: :kasztan:

Był: XJ 96' 4.0 HO, NP 242, BFG AT, Mangels, 3"

Był: WJ Laredo 04' 4.0 2"

Jest: Jeep GrandCherokee ZG 97 4.0

Jest: GMC Sierra 04' 5.3 V8 Vortec 300KM Flowmaster 6" lift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zatęsknicie do cichego wydechu w waszych taczkach , szczegolnie po 300-500 km jazdy non stop 8-) :mrgreen:

 

Ja mam w Sierrce dedykowany uklad Flowmastera i jest ok, do ok. 2500 obr/min. praktycznie go nie slychac, pozniej budzi sie bestia i jest pieknie :kasztan: :kasztan:

 

to masz obroty do normalnej jazdy , u mnie bestia budzi sie juz przy 1600 obr :twisted: , po kilku juz latach zamiast sie przyzwyczaic , to coraz bardziej sie wqrwiam :mrgreen:

 

ale , dzieki temu , to jadę na autostradzie 110 km/h (1500-16000 obr) jest ciszej i oglądam piękną Polske , lub jakis filmik i jest miodzio 8-)... nie wspominajac o braku wirów w baku ;-)

dodge"caravan" :-) 1500/Hemi 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Sierrce dedykowany uklad Flowmastera i jest ok, do ok. 2500 obr/min. praktycznie go nie slychac, pozniej budzi sie bestia i jest pieknie

 

wiesz moze ktory tam zalozono tlumik?

wlasnie tego sie obawiam, czasami czeka mnie trasa 5h i wiecej i nie chcialbym wysiadac z auta w delirium

a takie "super 44" to moze byc troche nadmiar szczescia... jest pewna granica, ktorej nie mozna przekraczac w kategorii dluzszych wyjazdow :pala:

5.7L ECONOMY PACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie odebrałem taczki. Wymontowaliśmy końcowy tłumik (za bardzo tłumił), więc od flowmastera mam tylko przelot. Zapowiada się konkretny bulgot v8.

Co do trasy to Was rozumie, że przy kilku godzinnej jezdzie super44 może być męczący.

Na szczęście mój Ram wyjeżdża na highway "od święta", więc wkurzanie się po dłuższej jezdzie mi nie grozi.

Między innymi po to się ma full size'y żeby cieszyć się pięknym brzmieniem v8 w kraju w którym rządzą klekoczące TDI.

Jak tylko odbiorę to nagrywam relacje :)

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam flowmastera i jest zajebiscie, ale jak mam zrobic naraz ponad 2 tysiace km to daje neizle po dupie biorac jeszcze pod uwage halas wiatru przy predkosciach 150-160 ktory próbuje sie przedostac przez uszczelki do kabiny :>..do crusowania po mieście jest zajebiście ale na ciągłe trasy z czasem może być dokuczliwe, tym bardziej jak ma robic za wozidło codziennego użytku :)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taczka odebrana, pierwsze 150km za mną. Wypuściłem się na highway i do centrum. Przy prędkości 110km/h jest bardzo przyjemnie. Miasto i niższe prędkości do 60 km/h jest głośno, centrum miasta z opuszczonymi szyabmi to po prostu miód dla uszu :)

Prędkości 60-80km/h z tempamomatem wtedy jest bardzo cicho.

Jestem bardzo zadowolony i wydaje mi się, że poprzez usunięcie tylnego tłumika Ram jest bardziej dynamiczny.

Słychać też kiedy włącza się MDS, jest znacznie ciszej w środku i na zewnątrz :)

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A używał z was ktoś cut-out'a ? Już od dluższego czasu chodzi mi to po głowie :mrgreen:

 

Elektrycznego odradzam z całego serca. Drug kiedyś miał i po ok 1000km, został z niego szrot. Nie dość, że się zepsuł, to zepsuł się 400km od domu i te 400km zrobił na wolnym wydechu, wioząc żonę i dwoje malutkich dzieci. Później przez dwa tygodnie spał na kanapie. :-D

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, elektryczne cut-out'y sa badzo awaryjne, i bardzo czesto sei zawieszaja silniki(bądź się w ogóle psują) w otwartej pozycji. Ja mam u siebie normalnego cut-outa tzn na odkręcanie blachy i się sprawdza bardzo fajnie :), takiego moge polecic. Tym bardziej że w Ramie nie będzie problemu zeby wejść pod niego i go odkręcic bądź zakręcić(inaczej niz w moim Camaro :>)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

A mnie nie przeszkadza Magnaflow przy srednich przelotach (500km) jest OK

za miesiac trasa 1000km wiec zobacze jak bedzie :)

 

O ile glosniej robi sie po dolozeniu filtra stozkowego z przodu?

 

Moze ktos ma ochote pozbyc sie swojego K&N chwilowo albo na dluzej? :twisted:

5.7L ECONOMY PACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diabeł nie taki straszny. To nie są wydechy do tuningowanego golfa... to są po prostu luźniejsze wydeszki... nie jest to jakiś hałas... po prostu wydech lepiej brzmi, ale szału ni ma, żeby jakoś po założeniu Flow'a silnik 1.0 zaczął budzić ludzi w blokach... generalnie powinien być na wyposażeniu seryjnym... no chyba, że ktoś lubi słyszeć jak cyka zegarek w aucie :-P

BYŁ: Dodge Ram 2500 5.9 '97

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

dzisiaj załozyłem do ramidła Flowmastera super 44, na razie wyjscie mam tylko kolankami w dół z tego tłumika, ponieważ czekam na dorobienie przez producenta ukłądów wydechowych dwóch rur do puszczenia na tył samochodu( Nie kupowałem całego wydechu bo strasznie drogi tylko sam tłumik a rury juz u nas u rodzimych producentów (jako, ze grubość 2,5 cala jest niestandardowa, czekam , az beda wyginali rury do ciezarowek. Jak mówili samo przełożenie tych wyginaków trwa ok kilku godzin wiec nie opłaca im sie dla moich dwóch rur przekładać).

Otóz głośno jest w kabinie głośno masakrycznie :-D , czuje wibracje pod stopami, jak podjechałem pod firmę, to kolesie mówili że drżały i brzęczały świetlówki w suficie :lol: :lol: generalnie nie sadze aby moja kobita dalej ze mna jezdziła w tym samochodzie (w sumie to może wychodzi na plus :mrgreen: ) ale za to dzieci płci męskiej sa zachwycone :-D :-D

tworzywa Sztuczne

www.aluplex.com.pl

 

 

Dodge Ram 1500 5,7 Hemi 4x4 2003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.