Skocz do zawartości

Czy te felgi będą pasowały?


Basia_L200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu całkiem nowa :-)

Może mi podpowiecie. Jeden z moich klientów zwrócił się do mnie z pytaniem o 17-calowe felgi do jego Ram'a 1500 z 2007 roku. Nie do końca znam się na tym akurat aucie i zawsze wydawało mi się dość kłopotliwe dobieranie do niego felg. Oczywiście mogły by to być np felgi Dick Cepek, które i ja mam na swoim aucie, czy też Mickey Thompson, ale te mają zwykle ujemne odsadzenie, więc mogły by trochę za bardzo wystawać, a do tego są jednak dosyć drogie więc zaczęłam szukać czegoś tańszego. No i wyszło mi, że dużą szansę na to by pasować, mają felgi DOTZ Hammada Dark 8x17 z ET0. Będę tylko musiała dorobić im pierścienie centrujące, bo CB w Ram'ie to o ile wiem 77.8, a w tych felgach jest to 110.

Co o tym sądzicie?

Do felg zaproponowałam klientowi opony BFG All Terrain 265/70R17.

 

Być może trzeba będzie jeszcze zaopatrzyć go w komplet nakrętek, bo nie wiem jak wyglądają fabryczne i nie wiem, czy będą pasowały do DOTZ'ów.

 

Jeśli macie jakieś sugestie albo uwagi, to będę zobowiązana, bo bardzo mi zależy, żeby klient był zadowolony. Jak zawsze zresztą:-)

Mitsubishi L200, 2009 w najuboższej wersji... wzbogaconej o F E L G I :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8x17 to troche jak słoń na wrotkach :P

 

Zaproponuj coś z np 9x19 albo powyżej 22" :-o

Reklamy, billboard`y, banery, plakaty, konstrukcje, oświetlenia, kompleksowa obsługa klienta, wynajem podnośników koszowych, stawianie bezobsługowych oświetleń led`owych z baterią słoneczną!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do felg zaproponował bym taki rozmiar opon : BFG All Terrain 315/70R17 klient straciłby trochę na komforcie jazdy ale wtedy koło miałoby odpowiedni wygląd, 265/70R17 wydają się dla mnie trochę za małe do RAMa, jest to co prawda seryjny rozmiar opon Dodzi na siedemnastkach ale fabrykę czasami trzeba poprawiać : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do felg zaproponował bym taki rozmiar opon : BFG All Terrain 315/70R17 klient straciłby trochę na komforcie jazdy ale wtedy koło miałoby odpowiedni wygląd, 265/70R17 wydają się dla mnie trochę za małe do RAMa, jest to co prawda seryjny rozmiar opon Dodzi na siedemnastkach ale fabrykę czasami trzeba poprawiać : )

 

A widzisz... no to wynika z tego, że muszę się klienta podpytać na jakich oponach jeździ teraz, bo jeśli na podobnych, to różnicy nie odczuje, ale jeśli na szerszych, a byc może i wyższych, to 265 będzie totalnie od czapy :cry:

 

Dzięki:-)

Mitsubishi L200, 2009 w najuboższej wersji... wzbogaconej o F E L G I :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że 265/70 lekko za małe i nie pasują do rama. Ja teraz w swoim mam 285/70/17 i tez nie są za rewelacyjne, ale lepsze niż 265/70/17. Jak go kupiłem to był na 315/70/17 i wyglądał super! Niestety tamte się skończyły a trafiły się te w dobrej cenie.

 

PS

Właśnie piszę do was z łóżka szpitalnego niestety.

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zime rowniez zalozylem 17 z oponami Cooper Discoverer STT 37x12,50 R17, swietnie spisuja sie w terenie a na czarnym nie sa glosne, jedyna "wada" bynajmniej na moich felgach jest koniecznosc zastosowania dystansow poniewaz inaczej ocieraja o gorne gniazdo sprezyny

https://plus.google.com/u/0/photos/104178812959079789615/albums/5817370434758820433?hl=pl

ja jestem z nich bardzo zadowolony i z czystym sumieniem polecam kazdemu i jezeli ktos ma ochote zobaczyc je na zywo serdecznie zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zime rowniez zalozylem 17 z oponami Cooper Discoverer STT 37x12,50 R17, swietnie spisuja sie w terenie a na czarnym nie sa glosne, jedyna "wada" bynajmniej na moich felgach jest koniecznosc zastosowania dystansow poniewaz inaczej ocieraja o gorne gniazdo sprezyny

https://plus.google.com/u/0/photos/104178812959079789615/albums/5817370434758820433?hl=pl

ja jestem z nich bardzo zadowolony i z czystym sumieniem polecam kazdemu i jezeli ktos ma ochote zobaczyc je na zywo serdecznie zapraszam

 

Ja w Gumisiu mam MT-ki BFG w takim rozmiarze.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie można przesadzać przy standardowym zawieszeniu w 1500 , 33 cale wysokości to optymalne, ja bym dał 305/65r17 i dickcepek , Ram nabrał by fajnego wyglądu na tych gumach a felgi to taki diamencik są piękne :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dopiero zauwazylem moja pomylke powinno byc 35x12,5 R17 z gory przepraszam

a mam male pytanie Misiek69 czy masz dystanse jezeli tak to jakiej grubosci i czy z sa to dystanse z nowymi szpilkami? no i jak sie sprawuja oponki??

 

Ja mam je założone na Ramie 2500 podniesionym 5,5" liftem :-) . Są bez dystansów i przy maksymalnym ugięciu (np mocny wjazd w dziurę) potrafią potrzeć o fendera. A! I ja tez się pomyliłem. Mam 37".

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawi, ja w swoim 2500 mam ten sam rozmiar 35X12.50R17, przy maksymalnym skręcie opony ocierały mi o poprzeczne wahacze, zastosowałem dystanse o grubości 35 mm na przód po czym opona przy max. skręcie tarła wtedy o róg błotnika, kilka drobnych cięć załatwiło sprawę, drugim rozwiązaniem byłoby podniesienie auta ale wtedy mowa już o 4-5 calach.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój klient przyznał się, że ma teraz opony 275/60R20, więc proponowane przeze mnie 265/70R17 były by o prawie 4 cm niższe i 1 cm węższe.

 

Ostatecznie zaproponowałam klientowi oponki Mickey Thompson Baja MTZ Radial 33x12,5R17 i to jest chyba dobry wybór :-) Przy felgach 8-calowych będą bardzo ładnie wyglądały :-D

Mitsubishi L200, 2009 w najuboższej wersji... wzbogaconej o F E L G I :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia! A masz dostęp do 20" opon? 275/60R20? Może zimówki?

 

Zobacz sobie Coopery M+S na www.oponytanio.pl. Ceneo "mówi", że mają je po 943zł i chyba nawet dostępne (http://www.ceneo.pl/711574). Net chodzimi dziś karygodnie wolno (przeciążenie serwerów w Orange :evil:), więc od kilku minut próbuję wejść na tę stronę i nie mogę, więc nie wiem, czy faktycznie je mają, czy to taka ściema. Ale cena ogólnie przyzwoita a i opona jest okay, więc ogólnie chyba warto.

 

[ Dodano: 2012-12-03, 15:34 ]

...w razie gdyby w tamtym sklepie nie mieli tych opon, to ja mogę je mieć w ciągu powiedzmy 7 dni w cenie dla Ciebie o 10zł niższej niż oni - 935zł ale musiałabym doliczyć koszty wysyłki - 30zł za 4szt.

Mitsubishi L200, 2009 w najuboższej wersji... wzbogaconej o F E L G I :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawi, ja w swoim 2500 mam ten sam rozmiar 35X12.50R17, przy maksymalnym skręcie opony ocierały mi o poprzeczne wahacze, zastosowałem dystanse o grubości 35 mm na przód po czym opona przy max. skręcie tarła wtedy o róg błotnika, kilka drobnych cięć załatwiło sprawę, drugim rozwiązaniem byłoby podniesienie auta ale wtedy mowa już o 4-5 calach.

 

Pozdro

mam pytanie co do dystansow 35mm na strone a szpilki starczyly czy wymieniales na ine?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawi, oryginalne szpilki starczyły a nawet je delikatnie uciąłem.

 

Jeśli byłbyś zainteresowany dystansami mogę Ci dać namiar na tokarza, który ostatnio robił dystanse dla mnie, gość przynajmniej doświadczony po wyrabianiu dystansów do mojego RAMa teraz zapewne poszłoby mu szybciej.

 

Nie skuś się na dystanse oferowane do Hummera czy Forda eFki, jest ich przynajmniej minimum na rynku z tymże gwint szpilek jest całkiem inny jak w Dodzi, jeśli zestaw jest bez nakrętek nie kupuj bo będziesz miał problem z dobraniem nakrętek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawi, oryginalne szpilki starczyły a nawet je delikatnie uciąłem.

 

Jeśli byłbyś zainteresowany dystansami mogę Ci dać namiar na tokarza, który ostatnio robił dystanse dla mnie, gość przynajmniej doświadczony po wyrabianiu dystansów do mojego RAMa teraz zapewne poszłoby mu szybciej.

 

Nie skuś się na dystanse oferowane do Hummera czy Forda eFki, jest ich przynajmniej minimum na rynku z tymże gwint szpilek jest całkiem inny jak w Dodzi, jeśli zestaw jest bez nakrętek nie kupuj bo będziesz miał problem z dobraniem nakrętek.

 

Czy dobrze rozumiem, ze na fabryczne szpilki założyłeś 3,5 centymetrowej grubości dystanse i szpilki po przejściu przez dystans i przykręceniu do nich felgi jeszcze musiałeś ucinać? To ile cm mają szpilki w Ram'ie? A czemu musiałeś je ucinać?

Mitsubishi L200, 2009 w najuboższej wersji... wzbogaconej o F E L G I :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia! A masz dostęp do 20" opon? 275/60R20? Może zimówki?

 

Zobacz sobie Coopery M+S na www.oponytanio.pl. Ceneo "mówi", że mają je po 943zł i chyba nawet dostępne (http://www.ceneo.pl/711574). Net chodzimi dziś karygodnie wolno (przeciążenie serwerów w Orange :evil:), więc od kilku minut próbuję wejść na tę stronę i nie mogę, więc nie wiem, czy faktycznie je mają, czy to taka ściema. Ale cena ogólnie przyzwoita a i opona jest okay, więc ogólnie chyba warto.

 

[ Dodano: 2012-12-03, 15:34 ]

...w razie gdyby w tamtym sklepie nie mieli tych opon, to ja mogę je mieć w ciągu powiedzmy 7 dni w cenie dla Ciebie o 10zł niższej niż oni - 935zł ale musiałabym doliczyć koszty wysyłki - 30zł za 4szt.

 

Dzięki Basiu! Najlepsze życzenia imieninowe. Zdecyduję się raczej, ale na chwilę obecną czekam na parę przelewów. Jak odżyję finansowo, to na pewno się do Ciebie zgłoszę. Jeszcze przesyłka. Sądząc z podpisu, jesteśmy sąsiadami, czy jeśli je sam odbiorę, to odpadną koszty wysyłki?

 

Pozdrawiam

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.