Jump to content

Miedzynarodowy Pickup Roku 2013 - FORD Ranger

Sebastian O.
 Share

Recommended Posts

• Administrators

International Pickup Award 2013

1. Ford Ranger

2. Isuzu D-max

3. VW Amarok

Tak wybrali jurorzy na wyspach, wydaje mi się że sprawiedliwie.

ładny ten nowy Ford :mrgreen: , pytanie do specjalisty Japacza , silnik 2,2 znany, a ten 3,2 to też Forda czy zapożyczona konstrukcja, R4 ?

post-7-15323756208119_thumb.jpg

post-7-15323756209854_thumb.jpg

post-7-15323756210602_thumb.jpg

pytanie do (...) Japacza , silnik 2,2 znany, a ten 3,2 to też Forda czy zapożyczona konstrukcja, R4 ?

Hmmm... szczerze to jeszcze dokładnie nie wiem :-) Nowego Rangera macałem tylko w wersji 2.2. Na razie wiem tylko, że to pięć cylindrów w rzędzie (I5), moc 200 KM, moment 470 Nm. Silnik z rodziny Puma więc sądząc po nazwie to konstrukcja Forda.

Muszę zajrzeć do zaprzyjaźnionego ASO i uzupełnić wiedzę ;-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Przebadałem go w salonie. Jakiś dramat- okropnie mały. Mała kabina, mała paka, małe silniczki. Dobra, mam przyzwyczajenia z F150, ale to ma być funkcjonalne autko do pracy! Jakaś katastrofa... Jedyna zaleta to jak we wszystkich europejskich pickup'ach- prędzej zaparkujesz w mieście. No i dostęp do części w ASO. Za kwotę jaką sobie krzyczy Ford za to maleństwo można sprowadzić F150 równie dobrze wyposażone czy RAMa zza wielkiej wody, opłacić, jak ktoś uważa to zamontować solidne LPG i zostanie na dobre wakacje. No i co najważniejsze ma normalnego amerykańskiego pickup'a a nie substytut.

Faktycznie Ranger maly jest,

ale za to Amarok jak na europe to wielki, czy tylko takie wrażenie robi?

Reklamy, billboard`y, banery, plakaty, konstrukcje, oświetlenia, kompleksowa obsługa klienta, wynajem podnośników koszowych, stawianie bezobsługowych oświetleń led`owych z baterią słoneczną!

To chyba tylko wrażenie, kiedyś w nim siedziałem. Fakt faktem miejsca trochę więcej niż w Hilu ale...

Niestety to tylko Volkswagen, wszystkie ich auta są robione na jedno kopyto nie ważne czy siedzisz w Amaroku, Polo czy Pasacie czujesz się jak w Golfie przynajmniej ja tak mam, dla mnie wszystkie są takie same.

Gdy deszcz pada a wiatr wieje. Słychać Hiluxa jak rdzewieje. :-D

Nowy Ranger ma krótszą pakę niż poprzednia wersja. Przy okazji polecam wszystkim obejrzeć dokładnie zamknięcie klapy. Brakło im do homologacji na ciężarowy 5 cm długości paki i na końcu wstawili plastikowy element z napisem "don't step", który chowa się przy zamykaniu w tylnej klapie. Na prawdę niezły patent! :kasztan: