Skocz do zawartości

Bagażnik na skuter wodny


Sebastian O.

Rekomendowane odpowiedzi

...to rozwiazanie z linku Blacksmoke jest fajne :-D , i waga wózka bardzo mała...

No tylko, że przy kamienistej plaży słabo to widzę... No chyba, że wózek będzie miał własny napęd 4x4 :-)

 

obawiam się że lepsze rozwiązanie nie istnieje. Jeżeli wodowanie na plaży to i tak autem trzeba wjechać do wody (taka sama zasada nawet jeżeli mamy przyczepkę na skuter) i w wodzie zacząć wodowanie tak jak to widzimy na tym filmiku. Jeżeli woda jest płytka to przy takim typie wodowania mamy na tyle udogodnienia ze wózek pod skuter będzie niższy od przyczepki.

00' Chevrolet Silverado 5.3 V8 4x4 LT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Administrator

Rozwiazanie dobre do ściągnięcia z paki i wodowania , plaża jest kamienista i pochyla wiec się stoczy pod własnym ciężarem, gorzej z manewrowaniem, bo jak już go zwodje a potem będę chciał wyciągnąć z wody to nie będę ponownie ladowal na pake. Dorobił bym dyszel zakładny do tego wózka zeby można podczepic pod hak, nie wiem tylko jak by skrecal na sztywnych kółkach wózka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że te malutkie kółeczka nie dadzą rady na kamieniach. Raczej będą się blokować. Chyba, że to żwir a nie kamienie.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że te malutkie kółeczka nie dadzą rady na kamieniach. Raczej będą się blokować.

No właśnie to miałem na myśli powyżej. A co do skręcania to opcja, że przednie koła będą na sztywno też odpada. Skuter swoje waży i siły będą ogromne. Ale nie widzę przeszkód, żeby zrobić wersję z kierowanymi kołami - nie skomplikuje to zbytnio konstrukcji, a umożliwi manewrowanie. Tyle że w dalszym ciągu nie rozwiązuje to problemu kamienistej plaży, a zbliżamy się konstrukcyjnie do tego co już masz czyli dwukołowej przyczepy...

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wjedzie kołami do wody, to skuter będzie wodować znajdując się jeszcze na pochylni, więc nie widzę potrzeby dodatkowych kombinacji z wózkiem. Nie mam racji?

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Z wodowaniem nie ma problemu, kamyszki są dość ubite i maja 1-2 cm. Ale po pływaniu na koniec dnia musze wyjąć z wody zeby go postawić na noc obok swojej przyczepy a następnego dnia znowu zwodowac. Dyszelek byłby bardzo przydatny przy manewrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czadzior :D

Tylko kwestia czy on międzystanową, milion km, prosto jedzie, czy po europejskich autostradach gdzie bywają niewysokie tunele, jakieś hamowania, bramki do opłat, ostre zjazdy itp..

Reklamy, billboard`y, banery, plakaty, konstrukcje, oświetlenia, kompleksowa obsługa klienta, wynajem podnośników koszowych, stawianie bezobsługowych oświetleń led`owych z baterią słoneczną!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czadzior :D

Tylko kwestia czy on międzystanową, milion km, prosto jedzie, czy po europejskich autostradach gdzie bywają niewysokie tunele, jakieś hamowania, bramki do opłat, ostre zjazdy itp..

 

Wysokością bym się nie przejmował. Dopuszczalna wysokość pojazdów w Polsce to 4,0m. Zwracać jedynie trzeba uwagę na znaki przy tunelach, których prawie nie ma, i mostach. Największy problem może być przy zakrętach, ale biorąc pod uwagę, że będziesz mieć zapiętą przyczepę, to prędkość na pewno nie będzie na tyle wysoka, żebyś przegiął.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiś o ile wystąpi, choć jednak warto mieć na uwadze, wiatr boczny ?

Reklamy, billboard`y, banery, plakaty, konstrukcje, oświetlenia, kompleksowa obsługa klienta, wynajem podnośników koszowych, stawianie bezobsługowych oświetleń led`owych z baterią słoneczną!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu główną rolę odegra przyczepa kempingowa. Ona zachowuje się jak żagiel. Kiedyś w Słowenii wyjeżdżając z tunelu boczny wiatr sprawił, że z pierwszego pasa, w sekundzie znalazłem się na trzecim :-D .

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Administrator

Myśle nad takim wózkiem który wciągne na najazdach przy pomocy małej wyciagarki.

Wózek trzeba troszkę przystosować pod skuter, dyszel skrócić.

Dyszel pójdzie do góry nad kabine lub odwrotnie nad tylnią klape

8016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Administrator

lody stopniały i można było zabrać się do roboty :mrgreen:

wybrałem opcje która jest bardzo popularna w USA, proste i skuteczne, zrobiłem platformę i przykręciłem ją na burty, pokryje jeszcze blachą alu ryflowaną. Do wciągnięcia użyłem ręcznej wyciągarki i zblocza.

Tak to wygląda.

 

1.jpg2.jpg

3.jpg4.jpg

5.jpg9.jpg

7.jpg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera Sebastian!

Ukradłeś mi pomysł. Ja właśnie dziś w nocy obmyśliłem sobie taki najazd na pakowanie bryczki maratonówki. Masz może jakiś namiar gdzie można kupić takie profile aluminiowe, do wtaczania bryczki i ustawienia jej na pace? Moje najazdy mogą być mniejsze, bo koła są szerokości motorowerowych.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

trapy na alledrogo, kupione jakieś 3 lata temu, te moje są długości 2,40 m kiedy nie było bloczków :mrgreen: był bardzo duży kąt najazdu. Zamiast bloczków będą drewniane podesty.

Wysokość zestawu 3,20 m , poziom platformy od ziemi 1,40 m,

Ryfel mam na stanie więc wykorzystuje materiał który mam pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.