Skocz do zawartości

Bagażnik na skuter wodny


Sebastian O.

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi si? ?e jak by polozyc szkuner na dyszlu od cepy to by?o by gites, w takim miejscu rama musiala by wytrzymac, w koncu ladownosc przyczepy liczona jest pod drewniana podloge. Zaopatrzyc si? w taki hds na kwadrat haka i mozna go w prosty sposob ladowac i wyciagac.

Reklamy, billboard`y, banery, plakaty, konstrukcje, oświetlenia, kompleksowa obsługa klienta, wynajem podnośników koszowych, stawianie bezobsługowych oświetleń led`owych z baterią słoneczną!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Administrator

Ładować na dyszlu przyczepy w poprzek ?

 

Szerokość przyczepy jak dobrze pamiętam 2,5 m to wychodzi że by wystawał po 45 cm na boki przyczepy, wchodze już w gabaryty , PILOT zezowoelnia planowanie trasy :mrgreen: ,

odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ?e potrzebujesz Dodge Ram 2500 w wersji Van! :D wtedy wplywasz skuterem do vana i problem z glowy :P

Reklamy, billboard`y, banery, plakaty, konstrukcje, oświetlenia, kompleksowa obsługa klienta, wynajem podnośników koszowych, stawianie bezobsługowych oświetleń led`owych z baterią słoneczną!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładować na dyszlu przyczepy w poprzek ?

 

Szerokość przyczepy jak dobrze pamiętam 2,5 m to wychodzi że by wystawał po 45 cm na boki przyczepy, wchodze już w gabaryty , PILOT zezowoelnia planowanie trasy :mrgreen: ,

odpada.

 

Przede wszystkim odpada, ze względu na masę skutera. Zauważ, że maksymalny nacisk na hak to 75kg. Nawet jeśli chciałbyś stosować przeciwwagę z tyłu przyczepy, żeby to wyrównać, to na bank połamiesz przyczepę. Znam to autopsji i to przy obciążeniu duuużo mniejszym. Ramy w europejskich przyczepach, bez względu na markę cepy i podwozia to bardzo delikutaśne ustrojstwa.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może skonstruować jakąś "zjeżdżalnię"? Na przedniej ścianie paki wyciągarka (obojętne, czy elektryczna, czy ręczna), a z burty tylnej jakaś zjeżdżalnia z rolkami (takimi jak w przyczepach podłodziowych). Podjeżdżasz na plażę - zjazd ze zjeżdżalni, analogicznie przy wyciąganiu.

Jest pomysł? :-)

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To tez jest dobry pomysł,

 

reasumująć nasze dywagacje:

 

Wariant:

 

1. Skuter na przyczepie, przyczepa na bagżniku , rama przyczepy bedzie sie znajdować na wysokość 190-200 cm ,

wymagany HDS do załadunku , rozładunku

burta zamknięta, wolna przestrzeń na pozostałe bagaże

 

2. Skuter na przyczepie, przyczepa tyłem do kierunku jazdy i na pace na swoich kołach, dyszel wystaje poza otwartą tylna burte,

rama przyczepy bedzie się znajdować na wysokości 130-140 cm

wymagane trapy, mała wyciagarka

ograniczona przestrzeń na dodatkowe bagaże

 

3. Skuter tyłem do kierunku jazdy , położony bezpośrednio na pace, otwarta burta, przyczepa na górnym bagażniku, wysokość skutera 100-110 cm,

wymagany HDS do załadunku rozładunku , lub rolki i wyciagarka

ograniczone miejsce na dodatkowe bagaże

 

4. Skuter na przyczepie, przyczepa przodem do kierunku jazdy, podstawa kół na wysokości burt na stelażu, dyszel podniesiony nad dach kabiny.( cosik jak ta łódka na RAMie) średnia wysokosć ramy 150-160 cm

wymagane trapy + wyciągarka,

wolna przestrzeń na pozostałe bagaze, burta zamknięta,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ty, ale jak ja wyjeżdżam z kempingiem, to praktycznie wszystko mam poukładane w przyczepie. Oczywiście z zachowaniem odpowiedniego wyważenia. Jadąc na wakacje paka Rama, jest pusta, bądź wala się na niej coś czego zapomniałem i wrzuciłem w ostatniej chwili.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mi do przyczepy nie mieści sie przedsionek do rolety, stelaż, przenośny klimatyzator, 2 wózki dziecięce, mikrofala, grill. Myślę o małym skuterze 50 cm silnik, co by se okolice zwiedzić.

 

Pickup byłby idealny na te bagaże, dotychczas moje Viano dawało rade ale skutera wodnego i tak by nie zabrało :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że masz nie lada zagryche...

A nie można w jakimś domku zamieszkać ?

Reklamy, billboard`y, banery, plakaty, konstrukcje, oświetlenia, kompleksowa obsługa klienta, wynajem podnośników koszowych, stawianie bezobsługowych oświetleń led`owych z baterią słoneczną!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W Chorwacji jest mnóstwo kwater, mieszkań, domków, ale żaden nie da Ci tyle swobody przebywania co Twoja własna przyczepa, sam decydujesz kiedy jedziesz , gdzie, jak ci się nie podoba to się zwjasz i jedziesz w nowe miejsce. No i mało jest domków które były by bezpośrednio nad brzegiem morza :-P

 

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

Ale się temat wakacyjny zrobił :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Sebastian, i tu się z Tobą w 100% zgodzę. Śpisz we własnym łóżku i nie masz stresa, co tu robili poprzedni wczasowicze.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tez jest dobry pomysł,

 

reasumująć nasze dywagacje:

 

Wariant:

 

 

2. Skuter na przyczepie, przyczepa tyłem do kierunku jazdy i na pace na swoich kołach, dyszel wystaje poza otwartą tylna burte,

rama przyczepy bedzie się znajdować na wysokości 130-140 cm

wymagane trapy, mała wyciagarka

ograniczona przestrzeń na dodatkowe bagaże

,

 

To chyba najlepsze rozwiązanie. Im niżej tym bezpieczniej no i prosto ;)

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ja bym zaczal od przerobienia przyczepy, zmodyfikowal rame i przesunal osie dla poprawienia wywaznia, wtedy na spokojnie ladujesz skuter od tylu i jeszcze zmiescisz jakie drobiazgi,

http://www.allusedtrailers.com/images/travel-trailers/travel-trailers_b3.jpeg

lub http://www.hayestrailersales.com/products/trailers/camper_w_toybox_000.shtml cos w tym stylu, lub zaszalec i kupic to http://moto.allegro.pl/naczepa-kempingowa-keystone-ford-f250-i2827813954.html, jeszcze chcialem cos wspomniec o pomysle rozbudowy kabiny, dla mnie super pomysl i ja bym nie skracal paki a przedluzyl rame bo skoro mozna zbudowac to http://otomoto.pl/dodge-ram-limuzyna-24-osoby-odpis-vat-C24231588.html to mozna wszystko a paki bym nie skracal bo przestrzeni ladunkowej nigdy za duzo, najlepiej poszukac firmy zajmujacej sie budowa limuzyn i zapytac ile by to kosztowalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święty Duch, Pana Boga chwali.... Blacksmoke!!! Myślałem, już że obraziłeś się na nas wszystkich!!!!

A Twój pomysł, to ja wcześniej opisywałem. I sam na to wpadłem a nie zerżnąłem z YouTube. :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święty Duch, Pana Boga chwali.... Blacksmoke!!! Myślałem, już że obraziłeś się na nas wszystkich!!!!

A Twój pomysł, to ja wcześniej opisywałem. I sam na to wpadłem a nie zerżnąłem z YouTube. :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P

 

ja tylko chciałem zilustrować twój zamysł :) :pala: :-P :-P :-P

00' Chevrolet Silverado 5.3 V8 4x4 LT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
teraz i tak już zapóźno :P

 

Dlaczego za późno? Chorwacja maj-czerwiec 2013 r.

 

to rozwiazanie z linku Blacksmoke jest fajne :-D , i waga wózka bardzo mała

 

Przerabianie przyczepy campingowej odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian, masz wpisany urlop od dzisiaj, to myślałem że już jesteś w drodze do gdziekądś :D

Reklamy, billboard`y, banery, plakaty, konstrukcje, oświetlenia, kompleksowa obsługa klienta, wynajem podnośników koszowych, stawianie bezobsługowych oświetleń led`owych z baterią słoneczną!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to rozwiazanie z linku Blacksmoke jest fajne :-D , i waga wózka bardzo mała...

No tylko, że przy kamienistej plaży słabo to widzę... No chyba, że wózek będzie miał własny napęd 4x4 :-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.