Jump to content

akumulator

roblukas
 Share

Recommended Posts

• 2 years later...
Założyłem webasto i myślę nad dołożeniem jeszcze jednego akumulatora.

kupiłem u Suchorza yellow optima w porównaniu do starego akumulatora ten naprawdę może wiecej sprawdziłem ostatnio jak furacz nie chciał zapalić rozrusznikiem można było kręcić do usranej śmierci :)

jak wkłądasz 2 akumulatory warto zainwestować w separator baterii

takie sprytne urządzenie które pilnuje prądu na 2 akumulatorach jak silnik pracuje

ładuje podstawowy jak on już jest naładowany przełącza na 2 akumulator i tym samym bez zbędnego obciążania akumulatora masz naładowane 2

do tego ma styk do zwierania obwodu czyli na postoju możesz rozładować do 0 głowny akumulator załączasz separator i odpalasz z 2 akumulatora fotki chyba są gdzieś w dziale z hornami

tdi engines are for senior citizens

• 1 year later...

Może warto przeczytać fajny artykuł http://www.iparts.pl/artykuly/jak-poznac-ze-akumulator-przestaje-dzialac,183.html na temat poznawania usterek akumulatora :) Jest tutaj wiele przykładowych przyczyn psucia się akumulatora

"zbyt wysokie/zbyt niskie temperatury pracy,

nadmierna ilość cykli ładowania i rozładowania – częste zjawisko w przypadku jazdy miejskiej z dużą liczbą zatrzymań,

częste rozruchy, powodujące duży pobór energii..."

Rany... W sumie to powinno się go trzymać w stąłej temp. pokojowej i absolutnie nie korzystać (0 rozruchów, nie pobierać energii). Ładować co jakiś czas. Powinien służyć długo (ze 6 lat) i szczęśliwie :lol: Używany ma szanse podziałać te marne 5 lat... :roll:

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

"zrobiłem" != "zleciłem"

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg