Skocz do zawartości

[F150] Nie pracują wszystkie gary...


adamsolberg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od wczoraj mam w F150 dziwną pracę silnika... Wygląda na to, że nie pracują wszystkie cylindry. Nie równa praca, szarpie podczas jazdy. Pacjent: F150 4.6 2001.

Świece wymieniane były z miesiąc temu. Olej w silniku i skrzyni ok. Zapala od razu. I na zimnym silniku jest ok. Gdy zaczyna nabierać temperatury to się właśnie zaczyna cyrk.

 

Co to może być? Kable zapłonowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem bo uwielbiam klimaty US. Do tego potrzebowałem do działalności dużego pickup'a. A F150 zawsze mi się podobały no i akurat ten mój się przytrafił. RAMy są równie świetne. Najlepiej o tym świadczy, że Chuck Norris Nim jeździ ;-) To naturalnie kwestia gustu. Osobiście choruję na F350 w najnowszym wydaniu... Niestety w polskich realiach drogowych nie jest to kusząca propozycja na autko do jazdy na co dzień. Ale to najlepiej ocenią właściciele tych wozów w naszym kraju.

W Balicach widziałem nawet F650 pracującego w pomocy drogowej.

 

 

Wracając do problemu: po podpięciu stosownego oprogramowania wyszło, że 2. cylinder odmawia współpracy. Świece są raczej ok, miesiąc temu zakładane dopiero. Niestety ten elektryk nie bawi się z tym i dopiero na poniedziałek umówiłem się u innego gościa, który się tym zajmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście choruję na F350 w najnowszym wydaniu... Niestety w polskich realiach drogowych nie jest to kusząca propozycja na autko do jazdy na co dzień.

Tym najmniej bym się martwił, będzie duży tylko przez pierwszy tydzień, problem zaczyna się z serwisem motorowni jak coś klęknie. F150 czy Ramów się namnożyło i nie ma problemów z naprawą. Bezpieczniej jednak celować w cumminsa niż powerstroke'a

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście choruję na F350 w najnowszym wydaniu... Niestety w polskich realiach drogowych nie jest to kusząca propozycja na autko do jazdy na co dzień.

Tym najmniej bym się martwił, będzie duży tylko przez pierwszy tydzień, problem zaczyna się z serwisem motorowni jak coś klęknie. F150 czy Ramów się namnożyło i nie ma problemów z naprawą. Bezpieczniej jednak celować w cumminsa niż powerstroke'a

 

Coś w tym jest... Mimo wszystko do czasu wyjazdu z kraju zostanę przy F150. Jak się w ogóle sprawują te motory 6,7 super duty? Przy częstym ciąganiu przyczep itp. na pewno jest to dobre rozwiązanie przez kosmiczną liczbę Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się w ogóle sprawują te motory 6,7 super duty?

 

Było wiele razy o tym na forum,poszukaj i poczytaj. 6.7 nie jest złe, ale jak ma być mało awaryjnie to tylko 5.9-najlepszy wybór. Dziś jakbym kupował to żadne hemi sremi tylko 5.9 cumminsa w mega cabie

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sprawdź przewody wysokiego napiecia, cewke albo nawet sama kopułke aparatu zaplonowego...
??? w eFie jest 8 cewek bezposrednio nad swiecami wiec jako takich przewodow wysokiego napiecia tam nie ma, choc... kolega ma 4,6 2001...

 

Mam właśnie tak samo. Sprawdzę cewki w poniedziałek przy podpięciu do kompa. Przez weekend jeżdżę tylko Subaru. Forda wolę nie ruszać w tym stanie w dalsze trasy.

 

[ Dodano: 2012-11-11, 19:03 ]

Panowie... Okazało się, że przy wymianie świec ok. miesiąc temu w małym serwisie samochodów amerykańskich w Bystrej faceci urąbali gwint mocowania cewki nad świecą nad drugim cylindrem... Dla niepoznaki przyłapali to na gumowej tulejce i radź sobie pan. Od tego czasu czasem coś szarpnęło i to martwiło już. W pewnym momencie w ogóle jeden cylinder tak jak pisałem przestał pracować... W tedy musiała odpaść cewka ze swojego miejsca. Autko już naprawione, jeździ znów elegancko tak jak przystało na american pickup truck'a. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.