Jump to content

niekoniecznie mądre pytanie o R214 - WITAM

smokup
 Share

Recommended Posts

witajcie

jesteś świeży jeśli chodzi o temat, ale pełen [puki co] energii

otóż sprawa jest taka: dostałem w spadku po bracie rovera 214 `97 5d- stał w garażu tak ze 2 lata i nie miałem co z nim zrobić,a chodził mi po glowie pomysł jego przerobienia aż przeglądając internet natrafiłem na to forum i zacząłem się zastanawiać, czy można [w sumie to chyba można - złe słowo użyłem] czy sens jest takowy samochodzik na pickupa próbować przerobić?

co o tym myślicie? :)

paolo

kwestię funkcjonalności [rozumiem, ze chodzi o kwestię przewozu towaru] zostawiałbym na 2gim miejscu

ciekawym jest, czy odcinając dach; usztywniając konstrukcję w pionie orurowaniem i całość usztywniając blachą nitowaną

dałoby tym jeździć bez ryzyka rozsypania po wrzuceniu 100kg cielska na pakę ;)

si ;)

rurki pionowe i skośne wzdłuż burty miały by być do wzmocnienia przegrody; paka z blachy ryflowanej miała by być nitowana to poziomych szyn... :)

zgadzam sie z sugestią, ze łatwiej było by to zrobić w przypadku konstrukcji gdzie buda jest montowana na ramie nośnej [jak garbus np] nie na płycie podłogowej jak w moim przypadku

ale wciąż zastanawiam się czy istnieje możliwość wzmocnienia płyty w r214 przy sosunkowo niewielkich nakładach pracy...[powoli dochodzę do wniosku że można ale przerasta to ideę tego cudaka]

Moim zdaniem nie warto się zabierać za to, może gdyby to był inny pojazd przedstawiający jakąś wartość powiedzmy historyczną :), mam na myśli coś nietypowego jak np. stara czarna wołga :twisted: , no chyba że kolega ma do wydania trochę pln'ów.

Jeśli bardzo chcesz pickupa to może sensowniej rozejrzeć się za jakąś "okazją", tak na moje oko to taka zabawa z RoveremPickUp zaczeła by sie od zainstalowania klatki(takiej rajdowo-wyścigowej) później dobry mechanik, blacharz i lakiernik. 15000-20000pln ??? któż to wie..... Pozdrawiam.

V8 Fan

A moim zdaniem niech sobie chłopak podłubie :git:

Auto i tak szrot, warte jest pewnie niewiele więcej niż waży, więc nie szkoda go pociąć diaksem. A jeżeli dzięki przeróbce może jeszcze sprawić komuś trochę radości, to dlaczego nie :roll:

Lepiej chyba spędzać wieczory przy takim projekcie niz pod przysłowiową budką z piwem :mrgreen:

A że auto nie przedstawia wartości historycznej to lepiej. Cięcie jakiejś starej wołgi, czy czegos podobnego to by było barbarzyństwo :evil:

F150 302 V8 4x4 - sprzedany :-(

;)

autko nie szrot - owszem rocznik nieciekawy, żaden zabytek

trzyma się i jeździ - jest zadbane i co jakiś czas użytkowane by nie stało ze szkodą dla mechaniki

a że teraz mam czasu jak obornika u rolnika - to chętnie bym coś tam pogrzebał a nie gnuśniał.

blacharz lakiernik - well ja wiem że nie robię tego na co dzień, ale robię - więc ten koszt odpada jako moja własna robocizna

inną kwestią jest wytrzymałość takiej konstrukcji - a siedzę i dumam nad tym od jakiegoś czasu

i wolę się nie brać za to, jeśli nie wytrzyma - to wolę sprzedać za te 2 tys niech inni sie ciesza z auta w takim stanie jakim jest - a ja się zabiorę za autko na ramie - jak nubira np ;)