Skocz do zawartości

dodge.pl


Sebastian O.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Odwiedziłem dziś stronę DODGE.pl a tu taki ZONK :shock:

"Produkty marki Dodge nie są dostępne w sprzedaży w Europie od 1 czerwca 2011 roku."

Wiem że Fiat i tak dalej, ale nie sądziłem że wycofają markę z rynku, po cichu liczyłem na Ramy w ofercie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... po cichu liczyłem na Ramy w ofercie :-(

Nie trać nadziei. RAM to teraz osobna marka więc może Fiat pójdzie po rozum do głowy. Ford na przykład się obudził i na 2014 oficjalnie zapowiedział wprowadzenie do europejskiej oferty Mustanga. O eFach narazie cisza ale jak widać Camaro przetarło szlak więc może się doczekamy także fullsize'ów ;-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Można kupić nowego ale to są RAMy importowane przez firmy prywatne a nie oficjalnego importera.

 

No to troche poczekamy na pierwszego oficjalnego Fullsize w Europie :-|

Ciekawe który będzie pierwszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAM którego ostatnio robiłem był nowy i kupiony w PL salonie...

Chyba fryzjerskim :kasztan:

Choć zależy jaką kto ma definicję "salonu"... ;-)

 

Nowego Dodge Ram'a można kupić w Voyager Club Poznań oni są Autoryzowanym Dilerem Dodge, Jeep i Lancia

Gdy deszcz pada a wiatr wieje. Słychać Hiluxa jak rdzewieje. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowego Dodge Ram'a można kupić w Voyager Club Poznań oni są Autoryzowanym Dilerem Dodge, Jeep i Lancia

:shock:.... Zwracam honor...

 

Tym nie mniej jestem bardzo ciekawy jakim cudem - jako oficjalny dealer - sprzedają samochód, który nie ma europejskiej homologacji... :kasztan:

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też wspomnieć, że Voyager CLub sprzedaję nowe Ram'y za ponad 160.000 zł netto, nie jak ma się to do ceny nowego samochodu w USA. Mówię oczywiście o wersji Quad Cab, za którą urząd celny traktuje jako ciężarówkę. Taniej już kupie w Niemczech.

Należy też wspomnieć o ich ogłoszeniach na otomoto, od roku widnieją te same ramy, które zapewne są już tylko wirtualnym odzwierciedleniem tego co można u nich nabyć z kilku miesięcznym oczekiwaniem.

Full size'y mają chude lata, nawet w Stanach paliwo kosztując już około 3zł za litr, społeczność przenosi się na nowe Rangery i w ogóle mniejsze samochody.

Ponoć furorę robi slinik 3.7 forda 305hp, w Mustangu zamyka się w 10L na 100km przy średniej jezdzie.

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowego Dodge Ram'a można kupić w Voyager Club Poznań oni są Autoryzowanym Dilerem Dodge, Jeep i Lancia

:shock:.... Zwracam honor...

 

Tym nie mniej jestem bardzo ciekawy jakim cudem - jako oficjalny dealer - sprzedają samochód, który nie ma europejskiej homologacji... :kasztan:

 

 

Klient mi mówił, że to wersja kanadyjska co by była bardziej europejska etc.

 

No i właśnie kupiony był u tego dilera w Poznaniu.

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć furorę robi slinik 3.7 forda 305hp, w Mustangu zamyka się w 10L na 100km przy średniej jezdzie.

Mój prywatny rekord to 6,8 litra na setkę na dystansie 400 km. Trasa z Tarnowa na Mazury przez Warszawę, późną nocą, zgodnie z przepisami :mrgreen: Na autostradzie Katowice - Wrocław z tempomatem ustawionym na 150 km/h wyszło 7,9 litra.

Sam jestem ciekawy do ilu można by zejść z tym silnikiem w eFie, który jest jednak sporo cięższy i mniej aerodynamiczny.

BTW, całkiem niezły jest też podobno 3.5 Ecoboost w dwiema turbinami. Jest sporo mocniejszy od wolnossącego 3.7 ale zużycie paliwa mocno zależy od stylu jazdy, zgodnie z zasadą "turbo żyje = turbo pije" ;-)

 

PS. Komp pokładowy zarówno w Mustangu, jak i w eFie zaokrągla do pełnych litrów. Kto by się tam przejmował jakimiś miejscami po przecinku.... :kasztan:

post-158-15323756167265_thumb.jpg

post-158-15323756168588_thumb.jpg

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiarygodne z tym spalaniem, przecież to 305hp i 3.7 litra pojemności!:)

I na dodatek robi setkę w 5,5 sekundy :mrgreen: Gwoli sprawiedliwości w mieście (Kraków) udaje się przekroczyć dychę. Auto w naszych rękach zrobiło już jakieś 10 tkm i średnia cały czas oscyluje w przedziale 8-11 litrów, zaś największy wpływ na zużycie paliwa ma płynność jazdy z czym w Polsce jest niestety słabo...

Japacz, czy ford Flex również ma tą jednostkę od 2011 roku w gamie silników ??

O ile mi wiadomo to Flex w mocniejszej wersji ma pod maską 3.5 Ecoboost'a, zestrojonego nieco słabiej niż w F-150 (355 hp vs. 365 hp i odpowiednio 475 Nm vs. 569 Nm). "Mustangowy" 3.7 we Flexie nie występuje.

No to co, konkurs na najmniejsze spalanie ? :twisted:

Dla samochodów o mocy + 300 hp? Czemu nie? :mrgreen: A tak na serio to długo się zastanawiałem i nie przychodzi mi do głowy samochód o podobnej relacji mocy do zużycia paliwa. Gdyby jeszcze Mustang miał 4x4 i ze 20 cm prześwitu więcej to jak dla mnie idealny samochód... :kasztan:

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też wspomnieć, że Voyager CLub sprzedaję nowe Ram'y za ponad 160.000 zł netto, nie jak ma się to do ceny nowego samochodu w USA. Mówię oczywiście o wersji Quad Cab, za którą urząd celny traktuje jako ciężarówkę.

 

http://otomoto.pl/dodge-ram-crew-cab-laramie-mod-2012-C21759339.html

 

Crew Cab Laramie - 155 tyś. netto :-)

 

Japacz, co do tego spalania, to zerknij okiem na nowe 535i z 8-biegowym automatem. Czytałem ostatnio, że spalanie waha się między 7 a 12 litrów.

 

Z kolei 535d ma palić między 5 a 8 i też ma 300KM :D

No replacement for displacement

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japacz, co do tego spalania, to zerknij okiem na nowe 535i z 8-biegowym automatem. Czytałem ostatnio, że spalanie waha się między 7 a 12 litrów.

Z kolei 535d ma palić między 5 a 8 i też ma 300KM :D

No :-) Tylko, że cennik (sprawdziłem) zaczyna się od 240 tys zł hehehe.... Za tę cenę masz u nas 2, a w Stanach 3 nowe Mustangi 3.7... :mrgreen:

Za te pieniądze to u Forda można mieć bez problemu 650 hp i 813 Nm (kupując Shelby GT500). I jeszcze sporo na paliwo zostanie :kasztan:

BTW, dla GT500 Ford podaje zużycie paliwa na poziomie 10-16 litrów na setkę... ;-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.