Jump to content

[FORD F150] Czy wymienia się rozrząd?

milek
 Share

Recommended Posts

Nie zachodzi. Tritony 4.6/5.4 mają łańcuch rozrządu i Ford nie podaje interwału jego wymiany.

Czasem przy bardzo dużych przebiegach łańcuch ulega rozciągnięciu i zaczyna hałasować o obudowę wtedy trzeba pomyśleć o wymianie, ewentualnie w przypadku usterki któregoś z napinaczy również powinno się wymienić komplet.

Jeśli wszystko pracuje ok - nie ruszać ;-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Konkretna odpowiedz, dzięki, a co z pompą oleju?

Chyba chodzi Ci o pompę wody ;-) W Tritonie nie ma nic wspólnego z rozrządem. Jest na zewnątrz, z przodu silnika, napędzana tym samym paskiem co cały pozostały osprzęt. Jak nie cieknie i nie ma problemów z chłodzeniem to też nie ruszać.

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

To co w ogóle zrobić w Fordziku po kupnie, bo jak na razie to tylko oliwę zmieniłem, ale ja lubie jak wszystko jest idealnie więc czasem szukam dziury w całym, więc może jakieś propozycje, co zrobić po kupnie Tritona?

F-150 2004R 5.4 Triton

Wpadały, bo kierownicy byli ch...wi :-D . W każdym razie nawet jak wjeżdżali to prawie zawsze wyjeżdżali. Raz tylko próbował pomóc Ef, ale nie dał rady, więc podjechał Ram i zrobił robotę. :-) Jednak fakt pozostaje faktem, Ef Maria jest przygotowany do terenu i daje radę. Wszystkim życzę, żeby było ich stać na taką zmotkę.

http://shirehorsepoland.com/

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Mario! Przecież wiadomo, że ilość możliwości rozbudowy jest praktycznie ograniczona tylko ilością funduszy.Napisałem, że to co masz, to już starczy na w miarę bezproblemowe poruszanie się w terenie.

A ja z przodu mam teraz dwa haki od gaza 66, więc nie ma lipy. Jest za co szarpać.

http://shirehorsepoland.com/

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!