Jump to content

[FORD F150] Lekkie drganie na wolnych obrotach

milek
 Share

Recommended Posts

U mnie powodem drgań był 'missfire' na jednym z garów, który się regularnie pojawiał i wprawiał silnik w drgania. Pomogła wymiana cewki zapłonowej - po wymianie chodził tak, że nie było czuć w aucie, czy jest odpalony silnik, czy nie :-)

Żeby to zdiagnozować trzeba się pod kompa podpiąć, który zlicza 'missfire' przez kilka minut. U mnie na pierwszym garze było chyba ze 30 zgubień iskry w przeciągu minuty, czy jakoś tak. Na pozostałych garach 1-2 albo wcale.

Oczywiście mogą być też inne rzeczy - zapchany EGR, zawór PCV (odma), wypalone świece, zapchany filtr powietrza, etc, itp, itd :-)

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

www.grokker.pl

www.bostikpolska.pl

.

No ja nie mam możliwości podjechania tam niestety....a i na zimnym silniku jest idealnie, jak się rozgrzeje to drga...

[ Dodano: 2012-10-03, 00:02 ]

Panowie, a co myślicie o tym, by po kolei odpinać cewki i może na tej podstawie coś się wyjaśni?

F-150 2004R 5.4 Triton

• 2 weeks later...
Wiele u mnie v8 jezdzi i w większości naprawdę idealna praca jest, jakieś sugestie co do sprawdzenia?

kazdy silnik powinien pracowac rowno, niezaleznie od ukladu i ilosci cylindrow

mi sugerowano problemy z ukl. paliwowym albo zaplonu, czyli wtryskiwacze/swiece/cewki. Moim tez troche trzepie - na zimno i na wolnych obr.

Jesli masz zalozony LPG w aucie - zobacz, moze drgania znikaja, przy przelaczeniu na ktores zasilanie

Jesli pojawiaja sie dopiero na cieplo - moze to cos zwiazanego np. z wiatrakiem chlodnicy? Podnies maske i poobserwuj skad moga brac sie drgania...

5.7L ECONOMY PACK