Skocz do zawartości

Światła zewn. nad szybą - kontrola/mandal


dawids20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio dostałem, a w zasadzie osoba, która jechała Fordem F150 mandat, za światła załączające się po otworzeniu drzwi nad tylną szybą. Chyba wiadomo, o które chodzi.

Policjant kazał wyłączyć, a na informację, że same się wyłączą wlepił mandat.

Co prawda wziął kasę na lewo, a doczepiał się przy okazji przekroczenia prędkości.

A ja po tej sytuacji chciałem się upewnić/zorientować, czy rzeczywiście policjant ma prawo wlepić mandat za takie oświetlenie, jak to ogólnie wygląda w kwestiach prawnych.

 

Wg. mnie, wymyślał tylko powody by sobie dorobić, a kierujący przez niewiedzę nawet się nie kłócił, bo i tak dostał ugodę.

 

Dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra muszę poprawić mój post ponieważ najpierw myślałem, że chodzi o światło wewnętrzne ale własnie zauważyłem, że chodzi o zewnętrzne.

 

Przyjrzałem się temu światłu

Ford-F150-RearGuard.jpg

 

Widzę, że są tam dwie białe i czerwona po środku. Domyślam się iż to czerwone po środku jest światłem stopu do czego sa te białe nie wiem (może oświetlają pakę).

 

Wracając do tych dwóch białych, jeśli zapalają się one po otwarciu drzwi to chyba jest to nie zgodne z Polskim prawem ponieważ może wprowadzać kierowców w błąd. Chodzi o to, że inni kierowcy mogą mylnie je odebrać i sądzić, że kierowca będzie cofać.

Gdy deszcz pada a wiatr wieje. Słychać Hiluxa jak rdzewieje. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że polski pies zawsze znajdzie coś do czego się można przypierd... i "pracuje" nadal jak, za komuny ("Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie"). Wkurw... mnie to niemiłosiernie i dlatego ja osobiście - o ile sam nie jestem przekonany o swojej winie (np. ewidentne przekroczenie prędkości) to zawsze pytam o podstawę prawną i żądam wpisania jej na ewentualnym mandacie. Jak nie to do sądu... Tak, kondzio - to cargo lamp - oświetlenie paki, a nie przypominam sobie, żeby warunki dopuszczenia pojazdów do ruchu zabraniały oświetlenia przestrzeni ładunkowej.

Btw, to światło można samemu wyłączyć... :mrgreen:

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przypominam sobie, żeby warunki dopuszczenia pojazdów do ruchu zabraniały oświetlenia przestrzeni ładunkowej.

No domyślam się, że nie zabrania.

 

Lecz w tym aucie jest to tak niefartownie rozwiązane, że w Polsce może przy spożyć problemów.

Jak już pisałem wyżej, czyli światła zapalają się przy otwarciu drzwi tak. Powiedźmy, że zatrzymujesz się na poboczu drogi i otwierasz drzwi i wtedy zapalają się dwie białe lampki to w takim przypadku inni kierowcy na drodze mogą pomyśleć, że masz zamiar się cofać i za pewne dlatego policjant się doczepił.

 

japacz pisał, że to światło można wyłączyć i Ja bym tak zrobił by uniknąć w przyszłości takich sytuacji.

Gdy deszcz pada a wiatr wieje. Słychać Hiluxa jak rdzewieje. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Lecz w tym aucie jest to tak niefartownie rozwiązane, że w Polsce może przyspożyć problemów...

Cargo Lamp jest w każdym amerykańskim pickupie... :kasztan:

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że polski pies ...

Jaapaacz!!! Mówi się stróż prawa :lol:

 

O czym tu gadać, jak chce to się dowali dokładnie do wszystkiego, bo to żelastwo nie ma homologacji i mija się z wieloma naszymi przepisami. To że się dowalił do CargoLamp to jest oczywiście precedens, ale i tak mnie jakoś to nie dziwi. Upiększajcie swoje amerykanskie pickupy ile wlezie, bo przeglądem w tym kraju można sobie dupę podetrzeć.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki chłopaki za odpowiedzi.

Prawo jakie jest wiemy doskonale i szkoda by o nim pisać by sobie nerwy psuć.

Tak jak pisałem na początku kasę dostał na lewo za przekroczoną prędkość, ile było nie pytałem, ale pewnie sporo skoro nie próbował się targować. Pies to młody cwaniaczek i kombinował, szukał do czego się doczepić.

Chwilę wcześniej zjeżdżał również nasz samochód, policjant zatrzymał za prędkość, oglądnął auto, powiedział, że do klepania (bo przerysowali) to tylko 100, oczywiście też w łape.

 

A możecie mi powiedzieć jak te światła wyłączyć?

Samochód zjeżdża tylko na soboty także chciałbym to szybko i sprawnie zrobić, bo po chwili wraca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak otwierasz drzwi to w nowych autach tez na bialo podswietla sie to co pod drzwiali, to tez wprowadza w blad - no ludzie....

Nie chce by ktoś pomyślał, że próbuje bronic w jakiś tam sposób tych policjantów ale myślę, że nie można porównywać podświetlenia drzwi z oświetleniem paki.

Jeśli chodzi o to podświetlanie drzwi to światło pada w dół, na drogę. A te lampki oświetlające przestrzeń ładunkową, znajdują się razem z światłem stopu. Oczywiście są one wykierowane w dół na pakę lecz ktoś kto nie zna się na takich autach i stoi za takim samochodem może sobie pomyśleć, że masz zamiar się cofać ponieważ on nie będzie widział oświetlenia paki tylko dwie białe lampki a po między nimi światło stopu i dla niego może to być mylące.

 

Co do mandatu za coś takiego to faktycznie dla nas jest to głupota, ale dla policjanta szansa na dodatkową kaskę. On zwęszył okazję i postanowił ja wykorzystać.

Gdy deszcz pada a wiatr wieje. Słychać Hiluxa jak rdzewieje. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym takiego mandatu nie przyjal... oczywiscie nie odnosze sie do ww. sytuacji gdy sprawa byla zalatwiana "polubownie" ;)

 

Ja bym zrobil tak samo. Kiedys mialem sytuacje jakis mlody policjant mnie zatrzymal obszedl auto dookola i oczywiscie wyciagnal mnie przed aut ozeby mi powiedziec ze mam amerykanskie lampy bez homologacji na europe i pomaranczowe postojowki. Ja mu mowie ze auto mam zarejestrowane w Niemczech, i jesli samochod nie posiada oryginalnego zamiennika lamp na europe, to w Niemczech gdzie jest zarejestrowane zostaje dopuszczone jest do ruchu na amerykanskich lampach i te auta dostaja normalny przeglad TUV. Stwierdzil ze nieimeccy diagnosci sie nie znaja, a on wie lepiej i na pewno ten samochod przegladu nie ma. Tu mnie juz wkurw...ł na maksa, poprosilem o numer sulzbowy blachy i imie nazwisko komendanta. Skonczylo sie to tak ze gosc sei zarumienil oddal mi dowod i wtracil tylko ze w PL to niezgodne z przepisami. Na odchodne mu odpowiedzialem ze 3/4 samochod z przegladem na PL tablicach poruszajacych sie po Niemczech powinny miec zabrane dowodziki....caly dzien mi rozpierdo..ł..gliniarz widzac amerykanski samochod zaciera raczki bo wie ze zaraz zarobi, tak sie jzu utarlo.

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ze jak zatrzymuje moje auto i przelaczam na P to tez moge wylapac mandat za wprowadzanie kierowcow w blad bo na chwile zapalaja sie swiatla cofania - co za jelop wypisal za to mandat... jak otwierasz drzwi to w nowych autach tez na bialo podswietla sie to co pod drzwiali, to tez wprowadza w blad - no ludzie....

Co do lampek pod drzwiami to oczywiście nie broniąc policji to już inna kwestia i to jest raczej jako normalne oświetlenie pojazdu. Druga sprawa CargoLamp faktycznie wygląda jak wygląda, a Polskie prawo jest tak niesprecyzowane, że nie wiadomo czy jeździć czy nie. Powinno być upomnienie czy coś, ale jak piszecie, u nas policja to porażka i tylko węszą takie okazje.

Wracając do Twojej wypowiedzi, kwestia była taka, że policjant nie od razu wlepił mandat, a kazał wyłączyć te światła, na odpowiedź, że same się wyłączą, go wlepił. Tu kierowca mógł oczywiście pokombinować, zamknąć drzwi odsunąć szybę i niby szukać wyłącznika, aż zgasną. No ale gdyby się misiek znał, to kasy by na pewno nie przepuścił, a gdyby się nie znał to zapewne o lampę by się nie czepiał. Bo przeczepał całą resztę świateł, typu kierunki, postojówki, przeciwmgłowe...

 

MKmario dokładnie, sprawa rozwiązana w inny sposób, a lepiej już dać mu niż mieć jeszcze większy mandat +pkt.

 

Ale wracając do pytania głównego. Kilka osób powiedziało, że bez problemu można te światła odłączyć, jakieś podpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wracając do pytania głównego. Kilka osób powiedziało, że bez problemu można te światła odłączyć, jakieś podpowiedzi?

 

Stary, musisz zmienić auto. Kup sobie Hiluxa czy L200, bo fullsize to nie auto dla Ciebie. Nie kumasz, że tu nie chodzi o lampkę? Odłączysz ją to dostaniesz za symetryczne oświetlenie, jak zrobisz oświetlenie na asymetryczne to dostaniesz za brak literki E na lampach, jak znajdziesz z literką E ( a takich nie ma) to dostaniesz za brak homologacji na opony, lub szyby, tylne lampy, hak i tak dalej i dalej. Te auta jak kupujesz to musisz mieć w dupie policję i dawać w kieszeń, bo pazerne skur...syny drą z nas jak mogą i będą to robić, bo taka jest rzeczywistość i nikt tego nie zmieni jeszcze przez dość długi czas.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ale wracając do pytania głównego. Kilka osób powiedziało, że bez problemu można te światła odłączyć, jakieś podpowiedzi?

Z którego roku ten eF? Zresztą nie ważne... W starych kręci się wyciąganym wyłącznikiem świateł, w nowszych jest osobne pokrętło do regulacji jasności podświetlenia zegarów. Skrajne położenia tego pokrętła zapalają (w jedną stronę) lub wyłączają (w drugą) oświetlenie wewnętrzne kabiny i jednocześnie oświetlenie paki bo jedno z drugim jest połączone.

Jak Cię to bardzo drażni to ostatecznie można wpiąć w układ szeregowo dodatkowy wyłącznik i umieścić go gdzieś w kabinie choć naprawdę nie wiem po co...

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, musisz zmienić auto. Kup sobie Hiluxa czy L200, bo fullsize to nie auto dla Ciebie. Nie kumasz, że tu nie chodzi o lampkę? Odłączysz ją to dostaniesz za symetryczne oświetlenie, jak zrobisz oświetlenie na asymetryczne to dostaniesz za brak literki E na lampach, jak znajdziesz z literką E ( a takich nie ma) to dostaniesz za brak homologacji na opony, lub szyby, tylne lampy, hak i tak dalej i dalej. Te auta jak kupujesz to musisz mieć w dupie policję i dawać w kieszeń, bo pazerne skur...syny drą z nas jak mogą i będą to robić, bo taka jest rzeczywistość i nikt tego nie zmieni jeszcze przez dość długi czas.

Z części zdaję sobie sprawę, o większości nie myślałem, że mogą być takie problemy.

Proszę Cię nie mów mi o tych "dżipkach".

Ogólnie nie o to chodzi, że przyczepił się misiek i robię problem. Ja jako tako się wytłumaczę czy coś wymyślę lub zapłacę. Ale kwestia tego, że autem jeżdżą chłopaki z pracy i dostają mandaty z tak naprawdę nie swojej winy, a nie wiedzą na czym to wszystko polega.

Chciałem sprostować co by się dało, ale trudno, nie da się to się nie da...

 

A tak nawiasem, co w przypadku gdy odbierze dowód za brak homologacji? Skierowanie na warsztat, a kto mi podbije przegląd wiedząc, że to ameryka...?

 

Z którego roku ten eF? Zresztą nie ważne... W starych kręci się wyciąganym wyłącznikiem świateł, w nowszych jest osobne pokrętło do regulacji jasności podświetlenia zegarów.[...]

OK dzięki, to wystarczy, w razie potrzeby są wyłączane i spokój, już by była 100 w kieszeni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak nawiasem, co w przypadku gdy odbierze dowód za brak homologacji? Skierowanie na warsztat, a kto mi podbije przegląd wiedząc, że to ameryka...?

Durne przepisy durnymi przepisami, a życie życiem... Zamiast zmienić durne prawo to jeden z drugim bierze w łapę za przymknięcie oka... A reszta to akceptuje i tak się kręci wszystko w tym popieprzonym kraju.

Any fool can make a rule, and any fool will mind it

...

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak nawiasem, co w przypadku gdy odbierze dowód za brak homologacji? Skierowanie na warsztat, a kto mi podbije przegląd wiedząc, że to ameryka...?

Durne przepisy durnymi przepisami, a życie życiem... Zamiast zmienić durne prawo to jeden z drugim bierze w łapę za przymknięcie oka... A reszta to akceptuje i tak się kręci wszystko w tym popieprzonym kraju.

Any fool can make a rule, and any fool will mind it

...

Kolega Dawids20 chyba w Polsze od niedawna. :kasztan:

Proszę Cię nie mów mi o tych "dżipkach".

O co Ci chodzi z tymi dżipkami?

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kolega Dawids20 chyba w Polsze od niedawna. :kasztan:

Nie tylko już dość długo mam tylko nowe auta, więc takie kwestie mnie nie obowiązywały, a ostatnie problemy właśnie z homologacjami itp., musiałem doprowadzić prawnie do porządku bo diagności z okolicy nie podbiją, ani nie przymkną oka. Stąd nieogarnięcie w tych kwestiach, cała reszta ogólnie wszystkiego co się da, nie tylko z autami niestety u nas kręci się wokół tego co piszecie...

 

O co Ci chodzi z tymi dżipkami?

Nie uznaję po prostu takich pickupów, bagażnik jak w busie, ciasno jak w maluchu, spalanie jak w amerykańcu i cena nie niższa. To tylko moje zdanie i tyczy się moich zastosowań, gdzie taki pickup nie ma prawa bytu.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że się czepiam ale...

 

bagażnik jak w busie

Wisz, że bus to np. Mercedes Sprinter bądź Fiat Ducato. Oba te auta w najmniejszych wersjach mają większą przestrzeń ładunkową niż Ford F-350 czy Dodge Ram 3500.

Jak już to europejskie pickupy porównał bym do vana lub minibusa takiego jak Fiat Nemo czy Citroen Berlingo w blaszaku. Tak, że ten...

 

Pozdrawiam i życzę miłej nocy.

Gdy deszcz pada a wiatr wieje. Słychać Hiluxa jak rdzewieje. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Wiem, że się czepiam ale...

 

bagażnik jak w busie

Wisz, że bus to np. Mercedes Sprinter bądź Fiat Ducato. Oba te auta w najmniejszych wersjach mają większą przestrzeń ładunkową niż Ford F-350 czy Dodge Ram 3500.

Jak już to europejskie pickupy porównał bym do vana lub minibusa takiego jak Fiat Nemo czy Citroen Berlingo w blaszaku. Tak, że ten...

 

Pozdrawiam i życzę miłej nocy.

 

Tak kolego, ale zależy o jakich samochodach rozmawiamy, weź np. Vito 9os, czy Trafica, lub T5. Najdłuższe wersje tylko biorę pod uwagę, ale głównie chodzi o te 9os.

Wiem, że to sprzeczne bo w Hiluxie jest 5 miejsc, no ale podałem taki przykład tylko. Ale drążąc temat, owszem jest większa przestrzeń, ale dla mnie nie liczy się cm3, a bardziej cm2, bo pod sufit nie ładuje.

To tak tylko odpowiadając na pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.