Skocz do zawartości

Prawo jazdy potrzebne przy holowaniu kempingu


Bruum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam auteczko o DMC 3500 kg. Super. Mam wpisaną maks. masę przyczepy też 3500. Też fajnie. Tylko chyba jak będę chciał pociągnąć coś o DMC powyżej 750 kg to samo prawko b nie wystarczy. Kemping do 750 kg trochę niepoważnie wyglądałby za ramikiem, a i ja sam wolę większe przestrzenie. Słowem trzeba zrobić e do b. A może jak już szaleć to zrobiłby C? Czy samo C daje uprawnienia do kierowania takim składem, np ram+3500 kg?

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

Delikatny szmer Cumminsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 o kierujących pojazdami mówi w art. 6

 

kategorii C:

a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem

autobusu,

b) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o któ-

rym mowa w lit. a, oraz z przyczepy lekkiej,

c) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM

 

Projekt ustawy na rok 2013 nie przewiduje zmian w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób od razu C+E i po kłopocie. Jeden kurs, jeden egzamin i masz z dyni. Niżej na zachętę: Misiek na wakacjach :-)

 

 

IMG_3939.jpg

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób od razu C+E i po kłopocie. Jeden kurs, jeden egzamin i masz z dyni. Niżej na zachętę: Misiek na wakacjach

 

Ooo to jest zachęta! Można c + e za jednym zamachem? Nigdy nie wiadomo, kiedy się może przydać.

Co do cepki. Wokół tylko o kryzysie, więc celuję raczej w coś pomiędzy Miskową a Niewiadówką.

Ja mam B+E i jest ok. Szybko i łatwo.

Jak jakaś promocja na ce nie wyskoczy to chyba będzie to.

 

pamietaj tylko o VIATOLL-u ;) nawet z lekka przyczepa...
:pala: :evil: :!:

Jest jeszcze możliwość dojechania z Polski wschodniej nad morze bez nacinania się na bramki? Po to kupiłem takie auto, żeby po "głównych" drogach upstrzonych kur...imi wysepkami, zawalidrogami, radarami i pałami nie jeździć. Wolę boczne, jadę sobie jak mi pasuje, odpoczywam. Jak muszę pojechać "głowną" to doliczam szkodliwe.

Na przejazd mostem też musi być viaQ..a?

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

Delikatny szmer Cumminsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze możliwość dojechania z Polski wschodniej nad morze bez nacinania się na bramki? Po to kupiłem takie auto, żeby po "głównych" drogach upstrzonych kur...imi wysepkami, zawalidrogami, radarami i pałami nie jeździć. Wolę boczne, jadę sobie jak mi pasuje, odpoczywam. Jak muszę pojechać "głowną" to doliczam szkodliwe.

Na przejazd mostem też musi być viaQ..a?

Stary, ty nie możesz z podwórka wyjechać bez Viatolla i nie ma znaczenia czy będą bramki czy nie. Jak Cię złapią to Viatolla musisz mieć na pokładzie i nie ma tłumaczenia.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, ty nie możesz z podwórka wyjechać bez Viatolla i nie ma znaczenia czy będą bramki czy nie. Jak Cię złapią to Viatolla musisz mieć na pokładzie i nie ma tłumaczenia.

No co ty panie kolego! Poważnie? Jak ułożę sobie trasę bez wjeżdżania na te "ekspresowe" czy inne objęte mytem, to też muszę to mieć?? Ja p....ę o k...a! Jeśli za wszystko mają być płatności to ok, tylko proszę się odstosunkować od podatków moich.

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

Delikatny szmer Cumminsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Stary, ty nie możesz z podwórka wyjechać bez Viatolla i nie ma znaczenia czy będą bramki czy nie. Jak Cię złapią to Viatolla musisz mieć na pokładzie i nie ma tłumaczenia.

 

Viatoll jest obowiązkowy tylko na drogach zarządzanych przez GDDKiA

 

Te czerwone to drogi zarządzane przez w/w instytucje, i tylko tam jest obowiązek posiadania Viatolla. Te czarne to Autostrady koncesyjne i tam nie ma obowiązku posiadania Viatolla.

 

 

ciezkie-czerwona-kapsch-mapa-rgb-pl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj... nie jestem tego taki pewien. Wg. mnie masz obowiązek posiadania i tyle, ale i tak nie wiem po co ta licytacja. Viatoll jako urządzenie to mały wydatek, zaopatrzenie się w niego trwa to 10 minut i skoro poza drogami płatnymi nic nie kosztuje to warto go mieć w razie gdybyś musiał jednak przejechać 0,5km drogą płatną, bo jak cię tam złapią to będzie kosztować. Rozmowa od czapy, jeździmy autami za kilkadziesiąt tysięcy, ciągniemy przyczepę za kilkanaście lub dziesiąt tysięcy, a chcemy oszczędzić 100zł na rok dziadowskimi oszczędnościami.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Sprawdzałem już wcześniej, dowiadywałem się telefonicznie, Viatoll jest wymagany dla pojazdów i zespołów pojazdów powyżej 3,5 t DMC na drogach zarządzanych przez GDDKiA, poza tymi drogami nie ma obowiązku posiadania viatolla. Zakres dróg patrz mapa powyżej.

 

Jeśli ktoś jeździ wokół komina to chyba nie ma sensu wydawania 240 zł by się pochwalić że ma Viatolla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.