Skocz do zawartości

Dodge 1500 5,7 '08


tritrans

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze skrzynia biegów, a mianowicie wyświetlił mi sie komunikat ze jest zbyt słabe ciśnienie w skrzyni biegów a teraz zauważyłem ze zaczyna ciągnąć od 3 biegu i nie załącza 5 biegu. Czyli jeżdżę tylko na 3 i4 biegu.

I w zasadzie nie wiem czy to może być czy jakiś elektrozawór, czujnik lub coś innego może ktoś miał coś podobnego. Czasami wszystko jest w porządku czyli rusza normalnie i przy 110 km/h ma 2000 obr/ min a czasami mu odbija i rusza z trójki i nie załącza 5 biegu. Może ktoś mógł by polecić jakiś serwis automatów taki co naprawi usterek a nie zrobi "regenerację" całej skrzyni za jakieś 4000 zł Dodam ze olej jest wymieniany planowo a teraz dodatkowo wymieniłem olej żeby sprawdzić czy przypadłość minie, ale niestety nie pomogło.

Pozdrawiam

Tritrans

Nie możesz zatrzymać żadnego dnia , ale możesz go nie stracić !!!

 

Ford kuga 2,0 '15

Opel vivaro 2,0 '11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rusza raczej z dwójki a nie z trójki. Dwójka to tzw. master - na tym biegu blokuje się skrzynia w trybie awaryjnym i przełącza tylko na trójkę. 4 i 5 to overdrive, który w trybie awaryjnym nie działa.

 

Jeżeli tak się dzieje to wystarczy zresetować komputer (odłączając akumulator) i skrzynia powróci do normalnej pracy. Oczywiście jest to tylko doraźne rozwiązanie do czasu wyskoczenia kolejnego błędu, więc to chwilowa eliminacja skutku a nie przyczyny.

 

A co do samej przyczyny to obawiam się, że bez komputerowej diagnostyki to możemy się bawić we wróżenie z fusów :-|

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Miałem podobny problem ze swoją skrzynką...

 

Zacinające się elektrozawory to dosyć popularna usterka w skrzyniach naszych ramików, zwykle elektrozawory wysiadają przed 100 k mil, moja skrzynka przechodziła generalny remont, wymiana tarczek, elektrozaworów konwertera itp. wszystko dlatego, że miałem wyciek z miski i moja skrzynka pracowała na sucho wcześniej zacinały się elektrozawory co sprawiało, że auto ciężko przerzucało bieg na wyższy, zwłaszcza problem występował kiedy skrzynka wbijała ostatni bieg. W zależności od rodzaju skrzynki, koszt całej listwy elektrozaworów waha się w granicach 1000 - 1600 zł w innych typach skrzyni wiem, że można dokupić elektrozawory osobno. Ja swoją skrzynkę remontowałem w Piszczacu okolice Białej Podlaski dla Ciebie pewnie to kawał drogi ale gościa mogę polecić i poręczyć za niego własną głową, gość naprawiał już masę egzotycznych pojazdów i specjalizuje się tylko w automatach także dość dobrze zna się na temacie a sprowadzenie dla niego nietypowych części z USA to żaden problem nawet do nietypowej skrzyni biegów i szczerze powiem, że w całkiem dobrym czasie. Obstawiam niestety, że siadły tobie elektrozawory w skrzyni biegów, cały przebieg pracy nie jest skomplikowany jedynie skrzynie z auta należy zdemontować także wydaje mi się, że z samymi elektrozaworami poradził by sobie najbliższy serwis od automatów posiadający minimum wiedzy.

 

Co jeszcze może pomóc, to wymienić olej i dolać dodatek (wcześniej również polecony przez Druga) http://allegro.pl/dodatek-do-oleju-lube-gard-atf-protectant-i2512162396.html

 

dodatek dobrze wpływa na zacinające się elektrozawory

 

Rozszczelnienie na misce oleju też jest dużym prawdopodobieństwem dlatego, życzę by wymiana oleju z dodatkiem i filtrem skrzyni była tą przyczyną bo awaria elektrozaworów to już troszkę droższa i dłuższa sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Troszkę już wiem w temacie, wyskakuje błąd P0750 i wtedy skrzynia rusza z 3 i nie załącza 5 dlatego przy 110 km/h zamiast 2000obr/min, mam 2700 obr/min. Ten błąd mówi" przesuń cewkę A" czyli shift solenoid A i to jest wszystko co mi na ten temat wiadomo za Chiny ludowe nie wiem o co biega i chyba nie obejdzie sie bez wizyty u jakiegoś specjalisty. Ale chciał bym najpierw sie upewnić ze to faktycznie coś poważnego a nie jakaś duperela bo wszystkie warsztaty zaczynają od remontu kapitalnego a poniżej 2000zł to nie ma o czym mówić.

Może ktoś kojarzy ten błąd P0750 co to może być do wymiany? jak wykasuję błąd jest wszystko OK ale raz to jest 5 km, a raz 40 km .

 

[ Dodano: 2012-08-10, 06:11 ]

Już znalazłem, "solenoid blok" to jest ten zestaw elektrozaworów. Co prawda znalazłem jakiś kit do regeneracji elektrozaworów za 199 zł tylko czy to coś pomoże? Czy ktoś przerabiał może walkę z elektrozaworami i może coś podpowiedzieć w tej materi bo u nas koszt około 2000 zł w USA koszt około 240 $

Nie możesz zatrzymać żadnego dnia , ale możesz go nie stracić !!!

 

Ford kuga 2,0 '15

Opel vivaro 2,0 '11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to przerabialem,znaczy sie podobny problem(ale nie ten sam)...jestes zmuszony kupic caly solenoid bo one pojedynczo nie sa wymienialne, koszt w stanach z przesylka jakies 1000zl jak tanio kupisz w USA ta czesc :)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kumplowi powiedziałem jak mu poszła skrzynia biegow a właściwie sprzęgło w 4 letnim samochodzie, żeby go oddał na zyletki. A tu proszę 4 latka minęły i skrzyńia do wymiany, oj chyba trzeba do skody wrócić albo pozostaje jeszcze amarok.

Nie możesz zatrzymać żadnego dnia , ale możesz go nie stracić !!!

 

Ford kuga 2,0 '15

Opel vivaro 2,0 '11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.