Skocz do zawartości

Tachograf do Rama 07/08


Boczo

Rekomendowane odpowiedzi

w niemczech przekraczajac 3,5 tony musisz miec tachograf, miedzy 2,7 a 3,5 tony musisz prowadzic karte czasu pracy, czyli jesli zapne nawet lekka przyczepe w de musze miec juz tacho,

mowie oczywiscie o przewozach handlowych, jesli wieziesz np samochod i powiesz ze dla sie to ok natomaist jesli powiesz ze na handel to juz masz kwita

ja akurat bede wozil ciuchy wiec nie powiem ze 3 tony ciuchow wioze na swoj uzytek

DODGE RAM 5,7 HEMI BIG HORN 2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niemczech przekraczajac 3,5 tony musisz miec tachograf,

 

masz obywatelstwo niemieckie?

jeśli nie to obowiązują cię przepisy w kraju gdzie mieszkasz, Niemcy czy inny kraj jest tylko tranzytem.

 

I tutaj z Sebastianem calkowicie sie zgadzam :)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niemczech przekraczajac 3,5 tony musisz miec tachograf, miedzy 2,7 a 3,5 tony musisz prowadzic karte czasu pracy, czyli jesli zapne nawet lekka przyczepe w de musze miec juz tacho,

E no bez jaj. Chyba przekraczając 3,5 tony samym samochodem to wtedy się zgodzę. Bo na pewno nie zestawem. Tak nie ma nigdzie w Unii. Z racji hobby dość często spotykam samochody (również z Niemiec ale nie tylko) którymi ludzie ciągną przyczepy z końmi. Rówież pickupami US. Masa tych przyczep to z reguły 2-2,5t DMC i masa zestawu na bank przekracza 3,5t. I jeszcze w żadnym nie widziałem tacho...

EDIT:

...mowie oczywiscie o przewozach handlowych...

Doczytałem... Tak to i u nas jest choć ciekawe ile "busów" do 3,5t ma kartę czasu pracy... :mrgreen: Mało tego jak ktoś ma pickupa na firmę to teoretycznie policja, a zwłaszcza inspekcja już mogą się przyczepić. Z drugiej strony nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że jest u nas przepis, że jak tachograf jest już zamontowany w pojeździe to ma działać...

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest u nas przepis, że jak tachograf jest już zamontowany w pojeździe to ma działać...

 

 

Działać w sensie, że ma być sprawny, czyli ma mieć aktualną legalizację.

Ale gdy mamy pojazd do 3,5t dmc to nie musimy go używać i policja nie ma prawa żądać tarczki - karty pamięci (zależnie od tacho).

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie trzeba uważac bo robia akcje i trzepia a mandaty sa dosyc wysokie, slyszalem ze pierwszy raz daja 200e ,za drugim razem juz 2000e ale maja jakies widelki bo ostatnio trzepali pod berlinem i walili kazdemu po 1000e. Mozna miec szczescie i jezdzic latami ale ja to zazwyczaj mam pecha w tych sprawach wiec wole sie rozeznac w temacie,

 

[ Dodano: 2012-06-18, 01:16 ]

wracajac do tematu,

jesli zakupie uzywany tacho za 800 zl jakie koszty dojda??

DODGE RAM 5,7 HEMI BIG HORN 2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.