Skocz do zawartości

Problem z gazem oraz kilka pytań


wilczysław

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna jestem właścicielem pijaweczki czyli dodge ram 1500 5.9 rok 2002.

 

Problem jest następujący jak jadę na gazie i mocno przycisnę to gazownia piszczy i przełącza mnie na benzynę, co to może być?

 

Noszę się z zamiarem przeniesienia butli z paki w miejsce koła zapasowego. Gazownik podliczył mi łączny koszt około 2000 zł ale nie w tym problem, problem w tym że powiedział mi że błąd który mi się pali teraz będzie palił się nadal bo ten typ tak ma. Nie lubię jak mi się palą błędy i coś można z tym zrobić?

 

Pytanie trzecie jak jadę na niskich obrotach to z okolic pedałów słychać jakby szum i jest lekko odczuwalne drżenie na pedale gazu, co to może być i proszę nie mówić że zajechana skrzynia hehe.

 

Na koniec perełka

do czego służą przyciski widoczne na zdjęciu ?

 

pozdrawiam

post-883-15323756054655_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest następujący jak jadę na gazie i mocno przycisnę to gazownia piszczy i przełącza mnie na benzynę, co to może być?

 

Jaka masz instalację? (wtryski, reduktory,sterownik, gr.przewodów)

Prawdopodobnie zle wyregulowana jest mieszanka -zbyt uboga, złe cisnienie na reduktorach lub poprostu reduktory nie wyrabiają.

 

Noszę się z zamiarem przeniesienia butli z paki w miejsce koła zapasowego. Gazownik podliczył mi łączny koszt około 2000 zł

 

Zbiornik 94L IRENE - 420zł http://www.drypa.pl/produkt963_Towary_chwilowo_niedostepne_-_Zbiorniki_niedostepne_-__-_680_H300_94L_ZTZ_Zbiornik_toroidalny_Irene_(2009r).html

lub http://drypa.info/produkt1219_ZBIORNIKI_TOROIDALNE_-_Toroidalne_H-270mm_-__-_720_H270_95L_ZTP_Zbiornik_toroidalny_STAKO.html

Nowe przewody -ok. 200zł

Robocizna max 300-400zł

Wiec podziękuj temu panu

 

Pytanie trzecie jak jadę na niskich obrotach to z okolic pedałów słychać jakby szum i jest lekko odczuwalne drżenie na pedale gazu, co to może być i proszę nie mówić że zajechana skrzynia hehe.

 

Możliwe że tarcze hamulcowe pokrzywione lub uszkodzony czujnik abs

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączanie na benzynę jest efektem niewydolności instalacji gazowej. Może to być spowodowane złą kalibracją systemu lub źle dobraną instalacją gazową.

Gazownik podliczył mi łączny koszt około 2000 zł ale nie w tym problem, problem w tym że powiedział mi że błąd który mi się pali teraz będzie palił się nadal bo ten typ tak ma.

Zmień gazownika, bo to co napisałeś świadczy, że masz do czynienia z rzeźnikiem.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje.

Co do tego jaką mam instalację to bladego pojęcia nie mam , sprawdzę dziś lub jutro może znajdę jakąś płytkę znamionową na tym ustrojstwie.

Z gazownikiem dałem sobie spokój już wcześniej, znajomy mi go polecił a osoba okazała się całkiem niepoważna. Miał mi przedstawić kosztorys i już się nie odezwał. Może wystraszył się samochodu hehe.

 

AdAm przyciski faktycznie służą do obsługi tempomatu hehe.

Ma ktoś doświadczenie z ogrzewaniem postojowym mokrym tzw webasto ? Chciałbym sobie coś takiego zamontować ale nie wiem czy ma być mniej wydajne czy bardziej czy jest jakieś bardziej lub mniej pasujące do pijawki.

 

[ Dodano: 2012-06-17, 22:09 ]

Dziś naprawiałem hamulec ręczny i z jednej strony się powiodło a z drugiej okazało się że ktoś zdemontował szczęki i zapomniał założyć hehe.

 

Zauważyłem luz na tylnej półosi i w związku z tym mam pytanie czy w tylnej piaście wymienia się łożyska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.