Skocz do zawartości

Ekologiczne lakiery


Norick

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż miałem nie pisać złego słowa o moim Haluksie ale musze...to jest lakier. Goownianej jakości, rysuje się byle czym, nawet paznokciem. Pozostają białe rysy od wszystkiego. Boję sie uzyć Kaerchera by nie spłynął. Po każdym wyjeździe w plener rozwodzę się z żoną z tego powodu. To własnie ekologia i farby akrylowe...brrrrrrr :evil:

Moja była ma starszego o parę lat LC-80 i mimo zaliczenia wielu "krzorów" sladu na nim nie ma.

Przemaluję swojego i to chyba niedługo...na nitro na matt na Coyote brown :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... pomyśl nad zabezpieczeniem nadwozia folia ochronna. tanio solidnie i w razie czego nie musisz sie tłumaczyć "jak nie bity jak cały malowany??"

masz tu adres firmy która zajmuje się tym profesjonalnie i za niewielkie pieniądze; http://www.reklamawizualna.pl/

 

poza tym folia jest dosyć gruba i dobrze zabezpiecza przed zarysowaniami i drobnymi uderzeniami (wozek z zakupami pod marketem, rower dziecka itp) no ale nie wiem czy będą mieli kolor Coyote Brown Mat ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Niestety, lakiery ekologiczne są delikatne i nietrwałe. Na pocieszenie, że to nie dotyczy tylko Hiluxa, ale innych również. Czarna Navarę włosem przejedziesz i już rysa, trochę lepiej przy srebrnym, może mniej widać :)

Jednak, jak większość starszych rzeczy, tak i lakiery były o niebo lepsze. Nic na to nie poradzimy, albo sami przemalujemy na własny koszt.

Mam zabudowę ze stali galwanizowanej Sammitr, oryginalnie lakierowaną w kolorze nadwozia i nawet na tej "budzie", lakier jest sto razy lepszy niż na aucie. To dopiero śmiech!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Folie są na prawdę wytrzymałe, a najbardziej w wersji laminowanej (czyli np. grafiki reklamowe). Zerknij też do galerii http://www.zmianakoloruauta.pl/zmiana-koloru-samochodu-galeria.html jest tam oklejona np. navara na czarny mat, ale to bardzo odważny kolor i trzeba o autko bardzo dbać. Ale np. jest kilka suvów oklejonych reklamami i wiem, że to się dobrze spisuje bo to są dwie warstwy folii - jedna z nadrukiem, a druga z laminatem UV który nie tylko zabezpiecza grafikę przed zarysowaniami i blaknięciem, ale też "bierze" wszystko na siebie także wszystkie krzaczory przestaną być straszne... :kasztan:

 

Kiedyś mieliśmy taką sytuację, że przyjechało do nas audi tt z zaharataną maską - ktoś jakimś ostrym narzędziem przejechał po chamsku, pewnie z zazdrości bo ładne autko. No i zdjęliśmy tą uszkodzoną folię a lakier ani tknięty, a folia była przecięta dość mocno. To właśnie grubość - 100 micronów.

 

Możesz sobie zafundować jakiąś ekstra grafikę po całości, np. kamuflaż ... :-D

 

Pozdrawiam,

Marcin

[profesjonalne oklejanie samochodów folią]

 

>>> http://www.ZmianaKoloruAuta.pl <<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i problem się rozwiązał ..

http://img363.imageshack.us/img363/2663/dsc00485.jpg

Koszt-

szlifierka oscylacyjna 36 zł

pięć metrów płótna 15zł

utwardzacz 0,5 litra 60 zł

taśma do oklejania 50m 16zł

Farba bundeswehr MIPA

RAL 6031 250zł za 5l (zużyto 1,5)

Taśma 3M5mm 10zł

Ja i kolega 6 roboczogodzin+sześciopak dla niego

= :D sami policzcie

jeszcze została mi do pomalowania pokrywa paki

progi szyją się na miarę i tylna belka z szeklami

dodatkowo mam spray w tym samym kolorze na poprawki

Teraz nie pomylicie tego Haluxa żadnym innym:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Moim zdaniem powinnas wyegzekwowac na pismie od gminy odpowiedz i ewentualnie odwolac sie w mysl ustawy o zachowaniu czystosci.

Gmina moze kierowac sie wlasnym interesem - wybudowania w przyszlosci kanalizacji i sciagania haraczu za korzystanie z niej.

Wywoz nieczystosci z szamba zwyklego jest o wiele drozszy niz korzystanie z przydomowej oczyszczalni sciekow. Za wypuszczanie nielegalne sciekow do gruntu, rowu, w las itp. groza juz surowe sankcje...

:shock: :shock: :shock: A co to ma wspólnego z tematem :?: O co kaman :pala:

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinnas wyegzekwowac na pismie od gminy odpowiedz i ewentualnie odwolac sie w mysl ustawy o zachowaniu czystosci.

Gmina moze kierowac sie wlasnym interesem - wybudowania w przyszlosci kanalizacji i sciagania haraczu za korzystanie z niej.

Wywoz nieczystosci z szamba zwyklego jest o wiele drozszy niz korzystanie z przydomowej oczyszczalni sciekow. Za wypuszczanie nielegalne sciekow do gruntu, rowu, w las itp. groza juz surowe sankcje...

:shock: :shock: :shock: A co to ma wspólnego z tematem :?: O co kaman :pala:

 

BO TO SPAMER!! AUTOMAT!! :pala: :pala: :pala:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.