Skocz do zawartości

wiek emerytalny i skladki- dostalem mailem


dejwitt

Rekomendowane odpowiedzi

komus chciało sie policzyć - nie wiem ile w tym prawdy ;)

 

Trochę dużo czytania, ale to są fakty!

Warto czasem myśleć samodzielnie.

Rządowe statystyki mówią, że średnia pensja w Polsce to ok. 3600.

To znaczy, że średnie składki emerytalne to 703,08 zł miesięcznie - procent składki emerytalnej do ZUS jest stały, określony ustawowo.

Liczba pracujących na koniec II kw. 2011 to 16,163 mln.

Możecie te dane sami zweryfikować przeglądając oficjalne strony rządowe, sięgając do oficjalnych statystyk GUS. Miłej zabawy.

Ale co z tego wynika?? BARDZO WIELE, a właściwie BARDZO DUŻO. Dużo czego?? PIENIĘDZY, oczywiście.

Pomnóżcie urzędową i oficjalną liczbę zatrudnionych i oficjalną i bardzo urzędową średnią składkę emerytalną do ZUS.

Powinno Wam wyjść miesięcznie 11 375 519 400 zł, czyli ponad jedenaście miliardów trzysta siedemdziesiąt pięć milionów.

To gigantyczne pieniądze, a jest to tylko składka emerytalna. Bawmy się dalej: pomnóżcie to razy 12 miesięcy, a wyjdzie na to, że w skali roku jest to 136 506 232 800 zł. Kończą się Wam okienka w kalkulatorze? Mnie też. Zatem powiem, że jest to słownie ponad 136 miliardów 506 milionów zł w roku.

Mamy w Polsce około 5 mln emerytów, dokładnie - w marcu 2011 było ich 4,979 mln.

To znowu wg. oficjalnych, rządowych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk.

Rencistów nie liczę, bo już na pewno nie zmieszczą mi się w kalkulatorze, a poza tym - na nich jest OSOBNA składka!!!.(tego nie jestem pewien)

Wychodzi mi zatem na to, że rocznie jest to średnio 27301 zł na emeryta, czyli miesięczna emerytura średnio powinna wynosić 2275,00 zł.

Tymczasem średnia emerytura - znowu wg rządowych, oficjalnych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk wynosiła w tymże marcu 2011 zaledwie 1721,00 zł.

Czyli o 554 mniej niż wynika ze składek wyliczonych na podstawie danych statystycznych rządu RP, GUS, ZUS, KRUS i każdy inny SRUS.

Jak policzycie dalej, to wyjdzie Wam NADWYŻKA rzędu 32% w stosunku do wydatków na emerytury

(czyli średnio ZUS jest na plusie około 2,5 miliarda zł miesięcznie, czyli 30 miliardów rocznie!!!).

Tymczasem, rząd ubolewa, że budżet dopłaca ponoć do emerytur dziesiątki miliardów rocznie. Jesteście zdumieni??

To przeliczcie jeszcze raz. Też liczyłem, bo nie wierzyłem. Wniosek jest taki: ktoś z trójki: GUS, ZUS, Rząd RP łże. ŁŻE W BEZCZELNY SPOSÓB.

Gorzej: dopuszczam możliwość, że łże więcej niż jeden, a nawet że łżą wszystkie wymienione instytucje. Taki jest mój wniosek.

Ale jest też PYTANIE: co dzieje się z nadwyżką??? I takie są wnioski wynikające z oficjalnych danych statystycznych.

Chyba, że Rostowski przesłał sfałszowane dane do GUS, wszak to, używając eufemizmu, mistrz kreatywnej księgowości.

Załóżmy jednak, że dane oficjalne są prawdziwe, a więc wnioski zeń wynikające także.

Proszę sobie wyobrazić, jaka gigantyczna nadwyżka powstanie przy wydłużeniu czasu pracy potrzebnego do osiągnięcia wieku emerytalnego.

Oczywiście, pracy tej i tak nie ma, a bezrobocie zamiast maleć wciąż rośnie, co również potwierdzają dane oficjalne.

Na co ma pojść taka nadwyżka?? Na zrzutkę na Greków?? Włochów?? By żyło im się jeszcze lepiej?? Gdzie jest kasa!!!

Jeśli tak jak ja, jesteś przeciw kłamstwom rządzących, to proszę skopiuj to na inne fora, aby jak najwięcej osób mogło to przeczytać, zanim zostanie usunięte.

Ludzie kiedy w końcu wyjdziemy na ulice i zaczniemy walczyć o swoje?

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest też PYTANIE: co dzieje się z nadwyżką??? 

Na co ma pojść taka nadwyżka?? Na zrzutkę na Greków?? Włochów?? By żyło im się jeszcze lepiej?? Gdzie jest kasa!!! 

Nie na Greków czy Włochów, nadwyżkę biorą ci złodzieje z rządu.

 

Wiek emerytalny jest podnoszony, paliwo drogie, zwykłym ludziom pracującym normalnie żyje się ciężko, podwyższają podatki z tego co słyszałem ma wejść podatek od deszczu 6zł za 1m2 posesji.

Te szmaci**** z rządu siedzą i się śmieją bo maja to wszystko głęboko w dup** ciągle podwyższają sobie pensje maja jakieś diety dają sobie wynagrodzenia itp. i wszystko to za nasze pieniądze.

Wszyscy oni kłamią, łżą i oszukują na każdy możliwy sposób, ich nie interesuje Polska i obywatele tylko to ile mogą na nas zarobić i ile mogą ukraść po to by samemu żyć jak pączek w maśle.

 

Takie jest moje zdanie.

Gdy deszcz pada a wiatr wieje. Słychać Hiluxa jak rdzewieje. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest też PYTANIE: co dzieje się z nadwyżką??? 

Na co ma pojść taka nadwyżka?? Na zrzutkę na Greków?? Włochów?? By żyło im się jeszcze lepiej?? Gdzie jest kasa!!! 

Nie na Greków czy Włochów, nadwyżkę biorą ci złodzieje z rządu.

 

Wiek emerytalny jest podnoszony, paliwo drogie, zwykłym ludziom pracującym normalnie żyje się ciężko, podwyższają podatki z tego co słyszałem ma wejść podatek od deszczu 6zł za 1m2 posesji.

Te szmaci**** z rządu siedzą i się śmieją bo maja to wszystko głęboko w dup** ciągle podwyższają sobie pensje maja jakieś diety dają sobie wynagrodzenia itp. i wszystko to za nasze pieniądze.

Wszyscy oni kłamią, łżą i oszukują na każdy możliwy sposób, ich nie interesuje Polska i obywatele tylko to ile mogą na nas zarobić i ile mogą ukraść po to by samemu żyć jak pączek w maśle.

 

Takie jest moje zdanie.

 

ja mam takie same zdanie wyrobione jak i ty :)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komus chciało sie policzyć - nie wiem ile w tym prawdy ;)

 

Trochę dużo czytania, ale to są fakty!

Warto czasem myśleć samodzielnie.

Rządowe statystyki mówią, że średnia pensja w Polsce to ok. 3600.

To znaczy, że średnie składki emerytalne to 703,08 zł miesięcznie - procent składki emerytalnej do ZUS jest stały, określony ustawowo.

Liczba pracujących na koniec II kw. 2011 to 16,163 mln.

Możecie te dane sami zweryfikować przeglądając oficjalne strony rządowe, sięgając do oficjalnych statystyk GUS. Miłej zabawy.

Ale co z tego wynika?? BARDZO WIELE, a właściwie BARDZO DUŻO. Dużo czego?? PIENIĘDZY, oczywiście.

Pomnóżcie urzędową i oficjalną liczbę zatrudnionych i oficjalną i bardzo urzędową średnią składkę emerytalną do ZUS.

Powinno Wam wyjść miesięcznie 11 375 519 400 zł, czyli ponad jedenaście miliardów trzysta siedemdziesiąt pięć milionów.

To gigantyczne pieniądze, a jest to tylko składka emerytalna. Bawmy się dalej: pomnóżcie to razy 12 miesięcy, a wyjdzie na to, że w skali roku jest to 136 506 232 800 zł. Kończą się Wam okienka w kalkulatorze? Mnie też. Zatem powiem, że jest to słownie ponad 136 miliardów 506 milionów zł w roku.

Mamy w Polsce około 5 mln emerytów, dokładnie - w marcu 2011 było ich 4,979 mln.

To znowu wg. oficjalnych, rządowych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk.

Rencistów nie liczę, bo już na pewno nie zmieszczą mi się w kalkulatorze, a poza tym - na nich jest OSOBNA składka!!!.(tego nie jestem pewien)

Wychodzi mi zatem na to, że rocznie jest to średnio 27301 zł na emeryta, czyli miesięczna emerytura średnio powinna wynosić 2275,00 zł.

Tymczasem średnia emerytura - znowu wg rządowych, oficjalnych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk wynosiła w tymże marcu 2011 zaledwie 1721,00 zł.

Czyli o 554 mniej niż wynika ze składek wyliczonych na podstawie danych statystycznych rządu RP, GUS, ZUS, KRUS i każdy inny SRUS.

Jak policzycie dalej, to wyjdzie Wam NADWYŻKA rzędu 32% w stosunku do wydatków na emerytury

(czyli średnio ZUS jest na plusie około 2,5 miliarda zł miesięcznie, czyli 30 miliardów rocznie!!!).

Tymczasem, rząd ubolewa, że budżet dopłaca ponoć do emerytur dziesiątki miliardów rocznie. Jesteście zdumieni??

To przeliczcie jeszcze raz. Też liczyłem, bo nie wierzyłem. Wniosek jest taki: ktoś z trójki: GUS, ZUS, Rząd RP łże. ŁŻE W BEZCZELNY SPOSÓB.

Gorzej: dopuszczam możliwość, że łże więcej niż jeden, a nawet że łżą wszystkie wymienione instytucje. Taki jest mój wniosek.

Ale jest też PYTANIE: co dzieje się z nadwyżką??? I takie są wnioski wynikające z oficjalnych danych statystycznych.

Chyba, że Rostowski przesłał sfałszowane dane do GUS, wszak to, używając eufemizmu, mistrz kreatywnej księgowości.

Załóżmy jednak, że dane oficjalne są prawdziwe, a więc wnioski zeń wynikające także.

Proszę sobie wyobrazić, jaka gigantyczna nadwyżka powstanie przy wydłużeniu czasu pracy potrzebnego do osiągnięcia wieku emerytalnego.

Oczywiście, pracy tej i tak nie ma, a bezrobocie zamiast maleć wciąż rośnie, co również potwierdzają dane oficjalne.

Na co ma pojść taka nadwyżka?? Na zrzutkę na Greków?? Włochów?? By żyło im się jeszcze lepiej?? Gdzie jest kasa!!!

Jeśli tak jak ja, jesteś przeciw kłamstwom rządzących, to proszę skopiuj to na inne fora, aby jak najwięcej osób mogło to przeczytać, zanim zostanie usunięte.

Ludzie kiedy w końcu wyjdziemy na ulice i zaczniemy walczyć o swoje?

 

Jeden , jedyny przykład a uwierz mi takich spraw jest bardzo dużo.

Ktoś "szczy" na głowy a większość mówi, że deszcz pada.

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo opłacanie składek powinno być dobrowolne. Ja teraz płacę około 1000zł miesięcznie na te wszystkie popaprane składki i co ? Jak chcę iść na jakieś badania do lekarza to muszę iść prywatnie a za 37 lat (o ile dożyję) dostanę nędzne 1500zł emerytury. A gdyby sobie tak odkładać te 1000zł na jakąś lokatę ? za 37 lat miałbym odłożone ok 400 000 CZTERYSTA TYSIĘCY. Niech ktoś powie, że taka kwota nie starczy na spokojną starość :-)

Druga sprawa naszego po***anego kraju to taka, że przedsiębiorca (taki jak ja) nie ma żadnych narzędzi do egzekwowania należności od dłużników. Jedynie sąd, w którym sprawa się ciągnie niemiłosiernie a od wystawionych faktur trzeba zapłacić VAT, na który Urząd Skarbowy nie będzie czekał tylko wyśle komornika, który wjedzie na konto i koniec. Z porąbanym ZUSem jest to samo. Spóźnię się trochę to już mi konto blokują...banda !!

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby sobie tak odkładać te 1000zł na jakąś lokatę ?

 

 

Moja żona tak robi. Pracuje ze mną w firmie i (podobno) zgodnie z prawem może mi pomagać nie będąc pracownikiem. Ja jako prowadzący dział. gosp. jestem na zusie. Natomiast żona jest dopisana do mojego ubezpieczenia i może korzystać z usług lekarskich, ale nie ma składki emerytalnej. I właśnie tę składkę czyli 1 tys zł wpłacamy na fundusz inwestycyjny. Teoretycznie za 40 wyjdzie więcej niż 500 tys do wypłaty.

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na starość będziesz musiał być baaardzo grzeczny, Twoja Pani będzie przy kasie a ty za swoją emeryturę całe życie opłacaną kupisz sól do śledzia a żeby dostawać śledzia za drugą połowę emerytury raz w miesiącu skromny bukiecik kwiatów małżonce nabędziesz. W sumie też jakiś plan :lol:

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

Delikatny szmer Cumminsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.