Skocz do zawartości

Auto dostawcze - wybór


Sebastian O.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Musze się trochę pożalić :-( ....

 

W pracy mamy dostawcze MB Sprinter, z racji wielkości przestrzeni ładunkowej wybraliśmy te auta, najstarszy z nich jest z 2007 r 315 CDI, kupiliśmy nowego z salonu, w zeszłym tygodniu uległ on awarii, zatarł się wał na panewkach głównych sinika, silnik kaput :evil:

Sprinter regularnie serwisowany, brak haka, przebieg tylko trasa 268 tyś km.

Ostatni przegląd w ASO w marcu, przejechane 7 tyś km.

 

Szukałem trochę info w necie i te silniki wytrzymują od 150 do 400 tyś km, główna awaria to właśnie zatarcie wału na panewkach. Dodam że olej silnikowy w naszym sprinterze był w normie.

 

MB nie wyposażył tych aut w czujnik ciśnienia oleju, za to dał czujnik poziomu oleju który daje informacje na żółto - dolej 1 l oleju, czerwony bardzo niski stan oleju.

 

Czy macie jakieś doświadczenie z autami dostawczymi? co obecnie uchodzi za wzór niezawodności ? bo MB to chyba tylko na reklamach.

Co sądzicie o nowym Fordzie Transit ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym kupowal albo iveco albo cos z gamy fiat/citroen wg mnie najlepsze w chwili obecnej dostawczaki na rynku dysponujace duza przestrzenia zaladunkowa i dobrymi silnikami :)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cztery Sprintery, trzy z roku ok 2000 i jednego 316CDI z 2007, lub 2006 nie pamiętam. O ile z tymi starszymi nie ma problemu, to ten nowszy, mimo że klima, mimo że bajery itp, to już nie to. :cry: Sam muszę przyznać, że jeśli miałbym teraz wybierać jakiegoś dostawczaka (A nie mógłby to być RAM :-) ) to nie mam pojęcia na co bym się skusił.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam citroeny a zwlaszcza z silnikiem 2,2 Hdi kupiłem takich 11 sztuk i nie polecam. Nie dlatego ze sie psują bo psują się wszystkie ale głownie dlatego ze serwis citroena jest BEZNADZIEJNY jeśli już to Fiat ducato lepszy serwis i nie posiada koła dwomasowego a na 11 sztuk w 10 wymieniłem koła zamachowe w jednym nie zdążyłem bo kierowca go skasował. Co prawda można założyć koło zamachowe od fiata ale to jest tez wydatek około 2200 zł po rabatach bo trzeba cały komplet ze sprzeglem i dociskiem wymienić. Na dzień dzisiejszy testuje renaulta mastera i jak narazie jestem zadowolony po 1,5 roku przebieg 160 tys i bez jakichś większych problemów. A już napewno życiową prawdą jest ze dopóki nie mamy tak jak w niemcowni że starym samochodem nie można wjechać do miasta to na trasy wokół komina polecam sprintery 2,9 TD lub vw LT 35 z silnikiem 2,5 TDI.

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2012-04-24, 20:51 ]

Ps. A jeśli idzie o forda to rownież nie polecam żeby wymienić tarcze hamulcową trzeba zdjąć łozysko z piastą a poza tym silnik 2,2 Hdi w citroenie to fordowska Puma.

Nie możesz zatrzymać żadnego dnia , ale możesz go nie stracić !!!

 

Ford kuga 2,0 '15

Opel vivaro 2,0 '11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Czyli ten duratorq 2,2 z Forda to citroenowski 2,2 Hdi ?

 

W sprinterze tylko raz była naprawa alternatora, cały pozostały osprzet sprawny, skrzynia most, wtryskiwacze , sprzeglo, wszystko ok, tylko tego zatartego wału nie mogę przebolec :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten duratorq 2,2 z Forda to citroenowski 2,2 Hdi ?

No nie do końca to samo ale projekt powstawał przy współpracy z PSA. Ale za to mógłbyś się chwalić, że ten sam motor montowany jest w LR Defenderze i był w... Jaguarze XF :mrgreen:

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, swego czasu(2005-2009) byłem kierownikiem Renault Master 2,5dCi 120KM. Razem z moim kolegom przejechaliśmy nim ponad 400 000km bezawaryjnie. Zabudowa to plandeka z kurnikiem na dachu. 90% autostrady w zachodniej europie, prędkość max do 120km/h, ładunki max 1500kg. Oczywiście serwisowany na czas (oleje filtry itp.)

Pozdro

V8 Fan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym tam celował w jakiegoś Fiata Ducato albo coś tej marki - nie tyle, że niezawodne )bo teraz to wszystko się psuje bo musi :-) ), ale że części tanie i dużo zamienników można kupić po taniości.

Sam mam teraz dwa fiaciory na podwórku, nie najnowsze bo roczniki 2005 i 2007, ale wiem, że jak coś padnie to moja karta kredytowa nie będzie tak piszczeć jak na widok warsztatu mercedesa gdzie serwisowałem mojego Lulusia (W204) jak go jeszcze miałem.

We fiaciorze nasz wiejski kowal/mechanik/wymieniacz jest w stanie ogarnąć wszystko, a części pełno w sklepach.

Moje (odpukać) na razie jeżdżą i jest ok (ale musiałem zrobić duże pakiety startowe).

To moja personalna opinia - jeden lubi rybki,a drugi grzybki - ja jestem zwykłym zjadaczem chleba - Ty chcesz brać na firmę - więc tutaj nie mam doświadczenia.

-----------------------------------------

pozdrawiam

www.eventino.net

www.fit-arena.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercedesa po gwarancji nie opłaca się robić w salonie, ceny zawsze mieli z kosmosu.

Nam kiedyś za tylny lewy odblask do Viano ze zderzaka wraz z montażem zaproponowani coś koło 200zł więc sobie odpuściliśmy.

Wystarczyła rundka po mieście i odblask znalazł się pod blokiem na Vito, oczywiście żartuje znajomy handlarz za 10zł załatwił kropelka i gotowe.

 

Samochodzik oczywiście ideał, a co jest tym mały druczkiem napisane ? :-P

 

Jak chcesz silnik to kolega ma na sprzedasz 2.0 benzyna 150km za 300zł tylko trochę olej bierze a i jest od Calibry 92 ale spokojnie to się da zrobić ładnie się wpasuje będzie git.

Gdy deszcz pada a wiatr wieje. Słychać Hiluxa jak rdzewieje. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.