Skocz do zawartości

DODGE RAM 1500-prośba o pomoc w zakupie i informacje ogólne


frycu18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Chcę i muszę kupić pickup-a. Z powodu na mały ich wybór (jeżeli chodzi o moc silników) zastanawiam się nad DODGE RAM 1500 mniej więcej coś takiego:

Typ: Pickup

Skrzynia biegów: automatyczna

Moc: 325 KM (239 kW)

Pojemność skokowa: 5898 cm³

Rodzaj paliwa: olej napędowy

nie napisałem słowa o roczniku bo sami wiecie co jest najlepsze;)

 

i tu właśnie potrzebuje Was, mianowicie mam kilka pytań co do tego autka:

 

-czy są bardzo awaryjne?

-jakie wychodzi średnie (rzeczywiste, nie producenta) spalanie przy tym silniku?

-jak jest z dostępnością części?

-czy części są drogie?

 

kilka słów wyjaśnień:) potrzebuje auta do gospodarstwa (czyli ciągnięcie przyczep i przewozu ładunków) i do jazdy na co dzień (w teren też:)) a nie ukrywam ze to autko jest śliczne i podoba mi się jak nie wiem:) proszę Was o pomoc co jeszcze powinienem wiedzieć na temat tych samochodów i na co mam zwracać uwagę przy ewentualnym zakupie?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

post-854-15323755970436_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!!

 

Na zdjęciu masz pokazaną IV gen. czyli RAM produkowany od 2009 roku silnik Diesla jaki w nim występuje to tylko 6.7 Cummins, jeśli interesuje Ciebie jedynie Diesel to musisz szukać jedynie wersji Heavy Duty czyli RAMa 2500 lub 3500. Może sprecyzuj jaki rocznik Ciebie interesuje, czy tylko w rachubę wchodzi RAM 1500 oraz jaka wersja silnikowa Ciebie najbardziej interesuje ?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rocznik myślałem tak po 2009 ale jeżeli macie tak dużą wiedzę to możecie mi coś doradzić bo naprawdę zielony jestem jeżeli chodzi o te samochody...

 

[ Dodano: 2012-03-20, 23:55 ]

szczerze to to 5,9l by mi starczyło ale chętnie dowiem się czegoś na temat 6,7l i jak jest różnica w spalaniu pomiędzy nimi, bo może nie ma co sie rzucać na taki silnik a wziąć coś starszego z tym mniejszym;)

 

a co WAŻNE nie chciałbym bliźniaków z tyłu to może to Wam coś powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i tak ale tam też są jakieś pogaduszki, czego nie lubię bo nie po to pisze na forach żeby sobie pogadać... poza tym jestem nowy więc dzięki za info:)

 

[ Dodano: 2012-03-21, 11:45 ]

posłuchałem Twojej rady i przeczytałem wszystkie posty jakie były na temat zakupu samochodu i nie wiem czy było tam 50% tego co chciałbym wiedzieć (bez obrazy);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-czy są bardzo awaryjne?

-jakie wychodzi średnie (rzeczywiste, nie producenta) spalanie przy tym silniku?

-jak jest z dostępnością części?

-czy części są drogie?

 

Ad1. Nie znajdziesz tutaj tematu o awaryjności poszczególnych jednostek silnikowych, bo chyba na tym forum większych problemów z silnikami jeszcze nikt nie miał. Są oczywiście pojedyncze problemy opisywane w pojedynczych tematach, ale przestudiowanie tych własnie tematów daje pełny obraz co się działo z silnikami i dlaczego.

Ad2. O spalaniu masz cały temat - Fakty i mity o spalaniu

Ad3. Setki razy mówione było, że najlepszym dostawcą części na polskim rynku jest Zuzcar z Zielonej Góry obecny również na allegro.

Ad4. Jak już wiesz gdzie kupić części to wystarczy przejrzeć jego aukcje i samemu ocenić, bo dla jednego 100zł to papier do tyłka, a dla innego to spora kasa.

 

 

Nadal uważam, że Twój temat to śmieć, bo o tym już było setki razy, a teraz jest po raz kolejny, a potem przyjdzie nowy i będzie mówił, że tu są pogaduchy.

Skoro śmiecimy to powiem tak, jeśli 1500 to nie diesel, a już napewno nie ma 1500 na bliźniakach.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge polecic sprzedajacego: http://moto.allegro.pl/listing/user.php?us_id=24260208

 

Wciągu ostatniego miesiąca kupiłem u niego via Allegro 3 przesyłki z piastami, wahaczem i klockami i jestem wybitnie zadowolony obsługa, a na dodatek najniższe ceny. Warto wrzucić do użytecznych linków w przyklejonym temacie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.