Skocz do zawartości

wymiana oleju


tritrans

Rekomendowane odpowiedzi

tych informacji jest taki potok, że zgłupiałem. Nie wiem co mam wlać do silnika co do mostu a co do skrzyni. Wymianę chcialbym zrobić ale nie wiem co wlać :cry:

 

silnik : mopar albo quaker 5w20,taki leje do siebie bo jest MDS tutaj moze byc nie wielka roznica jak sie nie ma MDS

skrzynia(nie wazne czy przed czy po lifcie): dextron III np. Midland, byle nie zaden europejski syf

a mosty to cholera sam nie wiem bo jeszcze ta wymiana przede mna

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no właśnie ten most mnie przeraża. Można te oleje samemu wymienić ?? czy lepiej zlecić jakiemuś piekarzowi ? ;-)

 

olej w skrzyni jak i w silniku mozna jak najbardziej samemu wymienic jak sie ma dostep do kanalu(ale czy warto sie brudzic?), a w mostach to jak masz cos na podobe ogromnej strzykawki gdzie lejesz przez korek przy zamknietym deklu tak dlugo az dojdzie do wylewania to tez mozna samemu, ale znowu zadam pytanie czy warto za pare zlotych ktore zaplacisz mechanikowi brudzic sie samemu

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...olej w skrzyni jak i w silniku mozna jak najbardziej samemu wymienic jak sie ma dostep do kanalu...

 

no tak... mam kanał w garażu... tylko że RAM mi się w bramie garażu nie mieści :lol: zostawię auto piekarzowi jednak :-)

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...olej w skrzyni jak i w silniku mozna jak najbardziej samemu wymienic jak sie ma dostep do kanalu...

 

no tak... mam kanał w garażu... tylko że RAM mi się w bramie garażu nie mieści :lol: zostawię auto piekarzowi jednak :-)

 

mamy ten sam problem tylko ze ja jeszcze wjade do garazu ale ciezko mi wyjsc z auta juz nei wspomne o dostaniu sie pod niego do kanalu hehe :>, dlatego zawsze wybieram opcje warsztatu u grzegorza :) hehe powodzenia :)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...olej w skrzyni jak i w silniku mozna jak najbardziej samemu wymienic jak sie ma dostep do kanalu...

 

no tak... mam kanał w garażu... tylko że RAM mi się w bramie garażu nie mieści :lol: zostawię auto piekarzowi jednak :-)

 

mamy ten sam problem tylko ze ja jeszcze wjade do garazu ale ciezko mi wyjsc z auta juz nei wspomne o dostaniu sie pod niego do kanalu hehe :>, dlatego zawsze wybieram opcje warsztatu u grzegorza :) hehe powodzenia :)

 

dzięki :D zastanowię się nad poszerzeniem drzwi bo sam garaż przyjąłby RAMa... przynajmniej na wszerz i na wysokość bo z długością lipa.

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abtarster, u Ciebie nie ma MDSu więc olej do silnika to 5W30 zalecany przez Dodge'a. Ja mam Castrola, ale teraz zaleję Moparem, bo podobno, że na Moparze ciszej zaworki klepią. Do mostu musi być olej z dodatkiem dla LSD. Bez dodatku LSD szlag trafi. Skrzynia Mopar. Ja raczej trzymam się zaleceń producenta, a coś w tych Moparowskich lubrykantach jest, że Doda najlepiej je toleruje...

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abtarster, u Ciebie nie ma MDSu więc olej do silnika to 5W30 zalecany przez Dodge'a. Ja mam Castrola, ale teraz zaleję Moparem, bo podobno, że na Moparze ciszej zaworki klepią. Do mostu musi być olej z dodatkiem dla LSD. Bez dodatku LSD szlag trafi. Skrzynia Mopar. Ja raczej trzymam się zaleceń producenta, a coś w tych Moparowskich lubrykantach jest, że Doda najlepiej je toleruje...

 

Dzięki drug. A w skrzyni jest jakiś filtr do wymiany ?? Kurde strasznie się boję oddać dodę mechanikowi :-( chyba wywalę te drzwi w garażu i sam wymienię :-)

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.asu.pl/

W internecie nie mają zbyt wiele do Rama, ale na telefon wszystko prawie. Zadzwoń tam. Prowadzą szybką sprzedaż wysyłkową. Dostaniesz wszystko łącznie z olejem. Filtry w skrzyni są dwa z tego co pamiętam. Bierz tylko oryginalne. Zestaw oryginalny nie ma uszczelki, bo fabryka nie przewiduje takiego montażu, tylko na silikon do tych rzeczy. Ja miałem pierwszy zestaw z uszczelką i musiałem wywalić uszczelkę i zakleić na silikon, bo uszczelka przeciekała.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.asu.pl/

W internecie nie mają zbyt wiele do Rama, ale na telefon wszystko prawie. Zadzwoń tam. Prowadzą szybką sprzedaż wysyłkową. Dostaniesz wszystko łącznie z olejem. Filtry w skrzyni są dwa z tego co pamiętam. Bierz tylko oryginalne. Zestaw oryginalny nie ma uszczelki, bo fabryka nie przewiduje takiego montażu, tylko na silikon do tych rzeczy. Ja miałem pierwszy zestaw z uszczelką i musiałem wywalić uszczelkę i zakleić na silikon, bo uszczelka przeciekała.

 

Wielkie dzięki na pewno skorzystam :)

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja muszę zobaczyć u siebie w garażu, na pewno został mi filtr oleju i pamietam że do skrzyni biegów też miałem

tylko nie wiem czy do Hemi jest to samo

pozdrawiam

życie jest za krótkie żeby jeżdzić samochodem z silnikiem rzędowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a reduktor jakim olejem zalac? nie ukrywam ze mnei to ciekawi bo wlasnie po powrocie na swieta czeka mnie wymiana wszystkich plynow :twisted:

 

ile oleju wchodzi do reduktora i do mostow?

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja olej i filtr kupiłem w ASO Moparowski. Cena bardzo porównywalna do zamienników, więc nie miało to najmniejszego sensu stosować zamienników. Moparowski 5W30 jest też zapisany do Hemików z MSD. Mój mechanior ma serwisówki z ASO i hamerykańce ten właśnie polecają.

 

Skoro oryginał kosztuje niemal tyle samo co zamiennik, to nie ma sensu oszczędzać.

DODGE RAM 1500 5,7 HEMI 2006 BLACKHAWK

 

Przesiadka z JEEPa. jeep.org.pl

 

Hagglunds BV206

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moparowski 5W30 jest też zapisany do Hemików z MSD.

Tu się nie zgodzę. Nie wiem skąd te serwisówki, ale w moich jest napisane, że do MDSu tylko i wyłącznie 5W20 i upewnij się, bo ta informacja może kogoś sporo kosztować. :shock:

 

zgadzam sie z drugiem, do MDS tylko i wyalcznie 5w20 co nawet pisze na korku od wlewu oleju, Malina sprawdz to lepiej bo rzeczywiscie pozniej moze byc drogo

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja was proszę, przecież to chodzi o to żeby był pełny syntetyk a nie konkretna lepkość ale ja się nie znam i konfabuluje :mrgreen:

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

właśnie chodzi o konkretną lepkość,

 

Do HEMI z MDS 5w20 i tak jest na korku i w manualu,

serwis powie że można lać 5w30 bo maja na stanie w beczkach.

 

pierwszą wymiane zrobiłem w serwisie i wlali 5w30, później wyskoczyły mi kody błedu odnośnie MDS, samo spalanie było wyższe o 1-2 litry.

 

kolejna zmiana oleju już na właściwy i nie mam żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja was proszę, przecież to chodzi o to żeby był pełny syntetyk a nie konkretna lepkość ale ja się nie znam i konfabuluje :mrgreen:

 

Nie do końca tak jest jak piszesz. O ile w silniku bez MDS można lać co się podoba, to z MDS jest zupełnie odwrotnie. Silnik ma obniżoną temperaturę, żeby pracować na oleju 5w20. Na innych olejach MDS będzie wariował, a przy dłuższym używaniu złego oleju grozi całkowitym zablokowaniem MDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile w silniku bez MDS można lać co się podoba

:shock: Stary, nie pisz takich bzdur, bo kogoś na minę władujesz. Z MDS 5W20, bez MDS 5W30, bez MDSu można zastosować szerszą gamę olejów, ale nie można lać wszystkiego co Ci się podoba.

Swoją drogą to MDS w silnikach Hemi jest nieporozumieniem. Korzyści niewielkie, o ile wogóle, a jakie ograniczenia, no i jedna rzecz więcej do popsucia, mimo, że jeszcze nikt o tym nie informował na tym forum, więc chyba jest to iarę bezawaryjny system.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile w silniku bez MDS można lać co się podoba

:shock: Stary, nie pisz takich bzdur, bo kogoś na minę władujesz. Z MDS 5W20, bez MDS 5W30, bez MDSu można zastosować szerszą gamę olejów, ale nie można lać wszystkiego co Ci się podoba.

 

 

popieram, popieram :lol:

 

poprawiłem cytat - bull

życie jest za krótkie żeby jeżdzić samochodem z silnikiem rzędowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sądzę, że Wisien miał na myśli oleje syntetyczne i niktóre półsyntetyki a nie wszystkie jakie są. Dowolność w każdym razie jest bardzo duża.

 

Z MDSem jest jakoś tak, że zbyt gęsty olej opuźnia działanie kompensatorów w niepracujących cylindrach. Tak został zaprojektowany układ smarowania. Moim zdaniem to porażka :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moparowski 5W30 jest też zapisany do Hemików z MSD.

Tu się nie zgodzę. Nie wiem skąd te serwisówki, ale w moich jest napisane, że do MDSu tylko i wyłącznie 5W20 i upewnij się, bo ta informacja może kogoś sporo kosztować. :shock:

 

zgadzam sie z drugiem, do MDS tylko i wyalcznie 5w20 co nawet pisze na korku od wlewu oleju, Malina sprawdz to lepiej bo rzeczywiscie pozniej moze byc drogo

 

Sorry Panowie, macie rację, pisząc się rozpędziłem 5W20 zdecydowanie. Tak lałem i to mam na korku :oops:

 

Ale przez chwilę się zestresowałem - nie wiedziałem, że tak szybko można zbiec z 3go piętra do autka :shock: Dobry trening przed nartami.....

DODGE RAM 1500 5,7 HEMI 2006 BLACKHAWK

 

Przesiadka z JEEPa. jeep.org.pl

 

Hagglunds BV206

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.