Skocz do zawartości

wymiana oleju


tritrans

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nie nie. MDS jest w każdym aucie które jest z 2006r, nie wazne czy ze stycznia czy z grudnia, to ze ma oznaczenia na silniku (plastikowa osłona) Dodge magnum 5.7 Hemi

nie zmienia faktu ze ten silnik ma MDS.

Zakładałem juz temat od nosnie tego na hamerykanskim forum i dużej dyskusji nie było.

Wszystkie silniki 5.7hemi w samochodach ( dodge ) od 2006r maja system MDS.

 

the car engines had mds from the start in 05. the truck engines got mds for 2006, as long as you get a 1500. the big trucks don't have it,all the HEMI Ram 1500 engines have MDS.

 

Nie przecze, bo dokładnie nie wiem co zresztą dałem do zrozumienia, że to są moje przypuszczenia, no ale to już dobitnie wskazuje kto ma, a kto nie... ja nie mam... 2004r

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

drug, i wcale nie musisz załowac ze nie masz ,MDS sprawdza sie tylko na trasie gdzie lecisz sobie spokojnie bez gwałtownych przyspieszen. W ruchu miejskim moze czasami nawet przeszkadzac. Moim zdaniem to pic.......

Ja mam MDS i spalanie zawsze w granicach 21-25L (oczywiscie w miescie warszawce,po trasie,a po trasie jak sie wyrwe z zakorkowanego miasta cisne ile fabryka dała i to w trybie pracujacej skrzyni O/D OFF :d2: ) I mam to gdzies, skoro kupiłem wielkie auto z wielkim silnikiem to nie bede jezdził muskajac tylko pedał gazu po prawym pasie kontrolujac czy pracuja mi 4 czy 8 cylindrów.

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie żałuje. Jedna rzecz mniej do popsucia. Spalanie masz takie samo jak ja, jedynie w trasie pewnie bym przepłacił, ale tragedii nie ma, bo w trasie moge zejsc nawet do 14litrów. Tylko po co kupować Rama jesli sie go buja 80km/h w trasie. Navara pod tym względem jest lepsza, bo przy 120 km/h spali mniej, ale tylko to jest w niej lepsze. :-P

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam goscia co prawda nie z naszego forum,jezdzi ramem 2008 i mówi ze on to oszczędza nawet jak widzi 1km prostej przed soba to załącza tempomat, bo tak najoszczędniej. Zaniemówiłem z wrazenia jak mi sie przechwalał jak to mozna ekonomicznie jezdzic :shock:

Miałem mu powiedziec ze w jego przypadku pomylił sie co do auta, bardziej by pasował do corsy 1.2 ale ugryzłem sie w język :-P

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czytałęm na amerykańkich forach, że MDS jest coraz mniej lubiany. Wzrasta ponoć awaryjność i nie pozwala na żadne poważniejsze modyfikacje silnika. A jak wiadmo w US podkręcają silniki nie tylko "fanatycy tuningu". Jest to u nich dość popularne. Choćby do pracy... te 100koników więcej z obciążonym mocno hakiem daje komfort jazdy...bezpieczne wyprzedzanie etc.

Czytałem też kiedyś ciekawy wątek, jak gość udowadniał w bardzo merytoryczny sposób, że bardziej opłaca się kupić rama 1500 2 gen z pierwszych serii produkcyjnych, kiedy jeszcze instalowano stare silniki magnum. Oczywiście z silnikiem 5.9 magnum. I różnicę w cenie między nowszym ramem z silnikiem hemi, poświęcić na modyfikację 5.9 magnum do wartości porównywalnej z hemi. Zarzekał się , że trwałość 5.9 będzie większa. Nie wiem na ile w tym prawdy, ale nie dyskutowano z nim specjalnie bo to był jakiś lokalny forumowy guru , spec od silników.

 

Co do oszędzania, to faktycznie masz rację bodano1102, gość mogł sobie po prostu kupć dostawczaka Mercedesa czy jakiegoś Fiata, ewnetualnie Rama V6. W sumie to ja też jeżdżę dość oszczędnie, ale nie przesadzam, po prostu jeżdżę normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie jeśli masz Hemi Magnum to MDSu brak, jeśli tylko Hemi to całkiem możliwe, że jest. Co do rocznika to jest wielce prawdopodobne, że rok produkcji Twojego auta to 2005, a model rocznikowy to 2006, więc w takim przypadku MDSu nie powinno byc, ale nie musze miec racji. Bardziej trzymałbym się oznaczenia Magnum niż rocznika. :shock: :-/

Model to na 100% 2006. To zwykły HEMI 5,7 i po dalszych opisach raczej z MDS, ale pewności na 100% nikt nie ma

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do oszędzania, to faktycznie masz rację bodano1102, gość mogł sobie po prostu kupć dostawczaka Mercedesa czy jakiegoś Fiata, ewnetualnie Rama V6. W sumie to ja też jeżdżę dość oszczędnie, ale nie przesadzam, po prostu jeżdżę normalnie.

 

Obawiam się, że RAM V6 wcale mniej nie spala...kiedyś już opisałem spalanie mojego poprzedniego auta, Chryslera G.Voyagera 3.8 AWD, no i było na podobnym poziomie do mojego HEMI...

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam że jest MDS.

Pytanko! Czy MDS działa podczas postoju, na przykład na nastawie skrzyni - "P" . Bo to dla mnie logiczne, że powinien działać , ale właśnie nie wiem.

Na logike powinien działac MDS podczas postoju, bo przecież system aktywuje sie wtedy kiedy silnik nie jest pod zbytnim obciazeniem. Strasznie ogólnikowo jest o tym systemie w necie.

 

Wracajac jeszcze do głownego zagadnienia, załuzmy ze klijent który przeczytał w internecie o systemie MDS stosowanym w silnikach Hemi od roku 2006 nastawia sie na zakup auta własnie z tym systemem i swiadomnie dopłaca do tego rocznika bo ma ów system, po zakupie dowiaduje się ze jednak jego samochód moze nie miec tej funkcji to co?

 

HEMI® Milestones Updated through 2007 bottom of this page.

 

Auburn Hills, Nov 22, 2002

A journey through a remarkable engine's remarkable history .

 

1939 Chrysler begins design work on first HEMI®, a V-16 for fighter aircraft.

1951 Chrysler stuns automotive world with 180 hp HEMI® V-8 engine.

1951 Chrysler New Yorker convertible paces Indianapolis 500 race.

1951 Saratoga first in Stock Car Class; second overall in Carrera Pan-Americana road race.

1951 Briggs Cunningham chooses HEMI® engines for his Le Mans race cars.

1952 A special HEMI® is tested in a Kurtis Kraft Indy roadster; it's banned by racing officials as too fast.

1953 Lee Petty's HEMI® Dodge wins five NASCAR races and finishes second in championship points.

1953 Cunningham's C-4R HEMI® wins 12 Hours of Sebring and finishes third at Le Mans.

1953 A Dodge HEMI® V-8 breaks 196 stock car records at Bonneville Salt Flats.

1954 A Chrysler HEMI® with 4-barrel and dual exhausts makes 235 hp.

1954 Lee Petty wins Daytona Beach race in a Chrysler HEMI.

1954 Lee Petty wins NASCAR Grand National championship driving Chrysler and Dodge HEMI®s.

1954 Cunningham HEMI®s win Sebring again, third and fifth at Le Mans.

1954 Dodge Red Ram HEMI® convertible paces Indy 500.

1955 Chrysler introduces the legendary 300 as America's most powerful stock car

1955 Chrysler "300" with dual 4-barrel 331 c.i.d. HEMI® is first production car to make 300 hp.

1955 A Carl Keikhaefer-prepared Chrysler 300 wins at Daytona Beach with Tim Flock driving.

1955 Chrysler bumps HEMI® to 250 hp in New Yorker and 280 hp in Imperial.

1955 Frank Mundy wins AAA Championship in Kiekhaefer-prepared Chrysler 300.

1956 DeSoto Fireflite HEMI® convertible paces Indianapolis 500.

1956 Chrysler 300-B HEMI® increased to 354 c.i.d. and 340 hp with dual 4-barrels.

1956 Buck Baker wins NASCAR Grand National Championship in Chrysler 300-B with 14 wins.

1956 Chrysler 300-B sets World Passenger Car speed record at Daytona Beach - 133.9 mph.

1956 Don "Big Daddy" Garlits begins 46-year winning association with Chrysler HEMI®s.

1957 Chrysler 300-C HEMI® increased to 392 c.i.d. and 375 hp.

1958 Last year of HEMI® engine in Chrysler 300 models.

1958 Don "Big Daddy" Garlits breaks the 170 mph barrier in his "Swamp Rat" HEMI® dragster.

1958 Chrysler 300-D HEMI® sets a Class E speed record at Bonneville at 156.387 mph.

1959 Original Ramchargers debut "High & Mighty" HEMI®-powered C/A (altered class) '49 Plymouth to win NHRA Nationals.

1964 A.J. Foyt wins Firecracker 400 at Daytona; Plymouths or Dodges lead every lap.

1964 Chrysler introduces the 426 c.i.d. race HEMI® into competition.

1964 Richard Petty debuts the 426 HEMI® and laps the field while winning the Daytona 500.

1964 Three HEMI® -powered Plymouths and a HEMI® Dodge sweep Daytona 1-2-3.

1964 HEMI®-powered stock cars win 26 of the 62 NASCAR Grand National races.

1964 Richard Petty captures his first of seven driving championships with eight wins, 37 top-five finishes.

1964 Don Garlits breaks 200 mph quarter mile barrier in HEMI® dragster - 201.34 mph in 7.78 sec.

1964 Jim Thornton wins 1964 U.S. Nationals in Ramcharger's "Candymatic" 426 HEMI® Dodge.

1964 Jim Paschal wins NASCAR World 600 at Charlotte Motor Speedway in HEMI®-powered Plymouth.

1965 NASCAR outlaws HEMI® by setting minimum production levels for street use.

1965 Bob Summers sets present 409.227 mph Land Speed Record in "Goldenrod" using 4 HEMI®s in tandem.

1965 Shirley Shahan becomes first female to win major NHRA event driving a HEMI® Plymouth.

1966 Chrysler builds the "Street HEMI®" and returns to NASCAR racing.

1966 Richard Petty again wins Daytona 500 in his HEMI® Plymouth Belvedere.

1966 HEMI® Dodge Charger wins the NASCAR Championship, Plymouth is second.

1966 Norm Nelson wins USAC stock car championship with seven wins in a HEMI® Plymouth.

1967 Richard Petty wins an incredible 27 Grand National races in HEMI® Plymouth; 10 in a row.

1967 Richard Petty wins his second NASCAR championship in his HEMI® Plymouth.

1967 Don White's Charger gives HEMI ® cars second USAC championship in a row.

1968 Sox and Martin win three major AHRA events; Ronnie Sox named AHRA Driver of the Year.

1968 Dodge and Plymouth produce a limited number of 426 HEMI® Super Stock Darts and Barracudas.

1968 Road Runner, first budget muscle car, is introduced by Plymouth; available with 426 HEMI® option.

1969 Dodge introduces Charger 500 HEMI®, which wins 22 NASCAR races.

1969 The "winged" 1969 Dodge Charger Daytona with HEMI® power reigns over NASCAR superspeedways.

1970 Buddy Baker is the first to break 200 mph on a closed course in a HEMI® Dodge Charger Daytona stock car.

1970 Bobby Isaac sets a closed course speed record - 201.104 mph - in a Dodge Charger Daytona after winning the NASCAR championship.

1970 Sox and Martin HEMI® Plymouths win 17 major championships and are runners-up in all other major events.

1971 Bobby Isaac breaks 28 records at Bonneville in a Dodge Charger Daytona; top speed is 217.368 mph.

1971 Richard Petty wins his 3rd NASCAR Grand National championship in a HEMI® Road Runner.

1971 Don Garlits introduces HEMI-powered rear engine dragster at NHRA Winter Nationals.

1971 Sox and Martin win six of eight NHRA events; they represent drag racing at a presidential reception.

1991 Al Teague sets 409.986 mph wheel-driven Land Speed Record in the Supercharged class with single HEMI®.

2003 5.7-liter HEMI® "Magnum" develops up to 345 hp and 375 lb.-ft. of torque.

2003 5.7-liter HEMI® "Magnum" in Ram 2500/3500 series trucks delivers best-in-class power, acceleration and towing capacity.

2003 5.7-liter HEMI® "Magnum" is 56 lbs. lighter, has 41% more power and 12% more torque than the 5.9-liter Magnum wedge head engine it replaces.

2003 5.7-liter HEMI® is the first Chrysler production gasoline engine with electronic throttle control or "Drive-by-Wire".

2003 The 5.7-liter HEMI® meets all federal emissions standards, delivers 8-10% better economy than the engine it replaces.

2003 5.7-liter HEMI® "Magnum" is the first Chrysler production engine to use two spark plugs per cylinder.

2003 5.7-liter HEMI® features "Leak Free" design with a cast-in drain through on the oil filter pad.

2003 HEMI® architecture produces power comparable to an overhead cam engine, yet is less costly to build.

2003 The new HEMI is named one of Ward's Automotive 10 Best Engines.

2004 The Ram 1500 and all-new Dodge Durango are available with 5.7-liter HEMI.

2004 The 5.7-liter HEMI is named one of Ward's 10 Best Engines for the second year in a row.

2005 After nearly 50 years, the HEMI engine returns to a Chrysler brand passenger vehicle in the new Chrysler 300C and, after nearly 30 years, to a Dodge brand passenger vehicle in the Dodge Magnum R/T, fitted with the 5.7- liter HEMI V8.

2005 HEMI-powered Chrysler 300C and Dodge Magnum R/T produce 340 hp (254 kW) at 5,000 rpm and 390 lb.-ft. (525 N*m) at 4,000 rpm.

2005 Chrysler 300C and Dodge Magnum R/T are the first modern, production North American vehicles to feature cylinder deactivation—the Chrysler Group Multi-Displacement System (MDS) turns off four cylinders in the 5.7-liter HEMI engine when V8 power is not needed for up to a 20% fuel savings.

2005 The Street and Racing Technology (SRT) team develops a 6.1-liter version of the HEMI to power future Chrysler Group SRT8 models—the 425 hp engine is the highest-rated specific-output naturally-aspirated V-8 ever offered by the Chrysler Group. Its 69.8 horsepower-per-liter rating exceeds even that of the legendary 1966 "Street HEMI." Torque is rated at 425 hp (317kW) at 6,000 rpm 420 lb.-ft. (596 N*m) at 4,800 rpm.

2005 The 6.lL HEMI engine has more displacement with larger cylinder bores compared to the 5.7-liter.

2005 The compression ratio was boosted from 9.6:1 to 10.3:1 for more energy in the combustion process.

2005 Engine breathing in the 6.1-liter was increased with new high-flow cylinder heads, a specially designed intake manifold and exhaust "headers" with individual tubes encased in a stainless-steel shell. Exhaust is routed through a 2.75-inch exhaust system.

2005 A unique camshaft profile maximizes power in the 6.1-liter HEMI.

2005 The Chrysler 300C SRT8 is the first two SRT8 products announced—both packing the new 6.1-liter HEMI engine.

2005 For the first time ever, a HEMI is available in a Jeep®—the all-new Jeep Grand Cherokee is available with 5.7-liter HEMI.

2005 MDS is standard equipment with the HEMI in Jeep Grand Cherokee—the first time cylinder deactivation is offered in a sport utility vehicle.

2005 The 5.7-liter HEMI is named one of Ward's 10 Best Engines for the third year in a row.

2005 The one-millionth modern HEMI engine roars off the assembly line.

2006 The all-new Dodge Charger R/T powers its way back to the streets and racetracks across America with 5.7-liter HEMI, paying homage to the musclecars of the '60s, and adding 21st century performance and functionality.

2006 The Dodge Charger Daytona includes a unique high-performance exhaust and induction system to allow the 5.7-liter HEMI to produce 350 hp (261 kW) with a distinctive throaty exhaust tone.

 

2006 Chrysler Group is the first to offer cylinder deactivation in a pickup truck—MDS made standard equipment with the HEMI 5.7-liter engine.

2006 MDS is added to HEMI-powered Dodge Durango.

2006 Chrysler Group MDS is standard equipment on Chrysler 300C and Dodge Magnum R/T, Charger R/T, and it is standard on 5.7-liter HEMI-powered Jeep Grand Cherokee, Jeep Commander, Dodge Durango and Ram 1500.

2006 The SRT lineup is expanded to now include the Dodge Magnum SRT8, Dodge Charger SRT8 and Jeep Grand Cherokee SRT8—all powered by the 6.1-liter HEMI.

2007 There will be nearly one million vehicles on the road equipped with Chrysler Group's MDS.

2007 With the addition of MDS to HEMI-equipped Dodge Durango and Ram, MDS-equipped vehicles through the end of the 2007 model year will save more than 60 million gallons of fuel each year.

 

http://hemitruckclub.com/History/history.htm

 

Source: The Chrysler Group/ www.WardsAuto.com

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym BMW chyba na początku lat 90tych wprowadzało w swoich silnikach podobny system (odłączania połowy cylindrów)- ale z tego co wiem, nie przyjął się i potem z niego zrezygnowano

nie wiem na ile to prawda - pamiętam tylko rozmowę z fanatykiem marki BMW

życie jest za krótkie żeby jeżdzić samochodem z silnikiem rzędowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem od niedawna posiadaczem RAMA 3500 6L diesel z 2006 r. Dla pewności chcę powymieniac wszystkie płyny i oleje i mam pytanko czy do tego silnika lejecie syntetyk czy mineralny. Po odwiedzeniu kilku warsztatów zdania sa podzielone(każdy chwali to co ma na stanie) ja nie chce wlewać byle czego bo zależy mi aby ten sprzęt dobrze chodził. Czy możecie mi podpowiedzieć jaki wlać olej i ile jego wchodzi - mowa jest o silniku i skrzyni. Będę wdzieczny za odpowiedź.

"NIC NIE TRZEBA ROBIĆ DLA ZASADY"

 

DODGE RAM 3500 6l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam że jest MDS.

Pytanko! Czy MDS działa podczas postoju, na przykład na nastawie skrzyni - "P" . Bo to dla mnie logiczne, że powinien działać , ale właśnie nie wiem.

 

Nie działa !

Sprawdzane na komputerze - kolega zakupił sobie taki rozbudowany i udało się podpiąć.

W czasie postoju chodzi 8 garów, dopiero podczas spokojnej stabilnej jazdy

MDS wyłącza 4 cylindry. Przy delikatnym dodawaniu do pieca są dalej odłączone

i autko faktycznie muli, dopiero przy zdecydowanym przyłożeniu załanczają

się te 4 cylindry. Samego załączenia i wyłączenia nie czuć zupełnie. Można

poznać tylko po zmuleniu auta....

 

pzdr.Jarek

Dodge Ram 1500 HEMI 5,7 MegaCab - Pajero II V6 Super Select

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tylko ciekaw, czy to działanie MDSu przekłada się na stacji benzynowej

czy oszczędności paliwa są odczuwalne w naszym portfelu - czy tylko na papierze i w instrukcjach :idea:

życie jest za krótkie żeby jeżdzić samochodem z silnikiem rzędowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tylko ciekaw, czy to działanie MDSu przekłada się na stacji benzynowej

czy oszczędności paliwa są odczuwalne w naszym portfelu - czy tylko na papierze i w instrukcjach :idea:

 

Jak pokonujesz duże odległosci, bez korków jadąc stabilnie to napewno. Niestety podczas jazdy po miescie na co dzien, tak jak ja po Warszawie to napewno nie.

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tylko ciekaw, czy to działanie MDSu przekłada się na stacji benzynowej

czy oszczędności paliwa są odczuwalne w naszym portfelu - czy tylko na papierze i w instrukcjach :idea:

 

Jak pokonujesz duże odległosci, bez korków jadąc stabilnie to napewno. Niestety podczas jazdy po miescie na co dzien, tak jak ja po Warszawie to napewno nie.

 

Zgadzam się z Bodano1102 w 100%

W mieście, w korkach gdy często ruszasz, hamujesz, ruszasz i jeżdzisz na niskich

biegach - czyli wolno, MDS praktycznie się nie włącza. Dopiero trasa pozwala

zauważyć, że MDS ma wpływ na zmniejszenie konsumpcji.

Ale w moim przypadku, nie zanotowałem jakichś super niskich wartości spalania.

Może podyktowane jest to tym, że bardzo mi się podoba dzwięk V8 na głosnych

tłumikach a najpiękniej brzmi powyżej 3000 obr. Tak więc przy tym stylu jazdy

nie bardzo mogę liczyć na niskie zużycie paliwa.

 

Teraz mieszczę się poniżej 30l/100km i jest OK :raca: :lol: :lol:

 

pzdr. Jarek

Dodge Ram 1500 HEMI 5,7 MegaCab - Pajero II V6 Super Select

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

MDS to spalanie mniejsze o 20 % w/g producenta,

 

ja wychodze z założenia że jeśli mi się nie spieszy to spalanie rzędu 16 litrów po mieście jest możliwe do wykonania , a jak czas nagli wychodzi koło 20 l. i też jest ok.

Miasto w którym jeżdzimy ma dużee zanczenie.

 

Sedno tematu to olej, lejmy to co zaleca produceant a będzie dobrze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Panowie prosze o pomoc kupuje pierwszego Ramka 5.7hemi 05r i pierwsze co chce zrobić to wymienić olej.Powiedzcie jaki do niego jest najlepszy a nie koniecznie najdroższy.Z góry dzięki za info pozdrawiam

 

Witaj również

Jeżeli masz silnik z MDS-em - to zalecane jest 5W20

z rocznika wynika, że masz zwykłe HEMI bez MDS - powinieneś zalać 5W30 /

koledzy jeżdżą również na 10W40 (wersja silnika MAGNUM)

 

Producentów jest wielu - poniżej pierwsza lepsza oferta

http://allegro.pl/item777670389_castrol_edge_5w30_ll_2_3_5l_kurier_14_zl.html

 

http://allegro.pl/item780382366_olej_elf_evolution_sxr_5w30_4l_tanio_kurier.html

 

Poczytaj forum był już poruszany ten wątek...

 

pzdr.Jarek

Dodge Ram 1500 HEMI 5,7 MegaCab - Pajero II V6 Super Select

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy...przecież po to jest forum....

Tylko na przyszłość zadaj sobie trochę trudu i poszukaj

zanim powielisz temat.

Ten już był poruszany.

 

No ale to pierwsze Twoje posty na naszym forum, więc masz wybaczone ;-)

 

pozdrawiam Jarek

Dodge Ram 1500 HEMI 5,7 MegaCab - Pajero II V6 Super Select

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logike powinien działac MDS podczas postoju, bo przecież system aktywuje sie wtedy kiedy silnik nie jest pod zbytnim obciazeniem. Strasznie ogólnikowo jest o tym systemie w necie.

 

Niedawno opisalem MDS dosc dokladnie. Zerknij tutaj:

http://www.jeepnieci.pl/wk_mds.html

 

poza tym BMW chyba na początku lat 90tych wprowadzało w swoich silnikach podobny system (odłączania połowy cylindrów)- ale z tego co wiem, nie przyjął się i potem z niego zrezygnowano

nie wiem na ile to prawda - pamiętam tylko rozmowę z fanatykiem marki BMW

 

Tak naprawde pierwszym autem ktory mial podobny system do MDS byl Cadillac 8-6-4, rok pozniej Mitsubishi z poczatku lat 80ych. W Europie z tego co wiem jedyne auta ktore mialy cos podobnego byl 01-02 Mercedesy wyzszej klasy CL600/S600.

 

Dodatkowo w USA tez jest w GM AFM/DOD (Active Fuel Management zwany jako Displacement on Demand pare lat temu) + w Honda VCM.

 

Jest do zrobienia dosc latwo kontrola MDSu, zaleznie od rocznika mozna podpiac albo kabel i swiatelko pod elektryke przy firewall lub wstawic pod sensor MDSu sonde. :-)

Aint no Muscle like Detroit Muscle and there aint no replacement for displacement.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

i wszystko podane jak na tacy :-D

 

robie kontrolke do MDS i zobaczymy czy działa prawidłowo, no bo przeciez nie raz odpinalem aku i nie jeżdziłęm do ASO celem uruchomienia MDS-u.

 

Zreszta wszytskie furki które płyną z USA maja poodpinane klemy.

więc w każdym Hemi z MDS-em osczędzanie było by fikcja :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do wymiany oleju to każdy mówi lub pisz co innego. Ja w czwartek w tamtym tygodniu odbierałem mojego RAMA z serwisu i na pytanie kiedy następna wymiana odpowiedzieliże za 10000 km. Nie jestem fachowcem w dziedzinie samochodów ale na codzień jeżdżę Voyagerem i tu przegląd mam co 15000 km. Nie wiem kto ustala zasady wymiany, czy niektore serwisy patrzą tylkona swoją kieszeń czy zależy im na dobrej opini i mówią tak jak faktycznie ma być.

"NIC NIE TRZEBA ROBIĆ DLA ZASADY"

 

DODGE RAM 3500 6l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiany oleju to każdy mówi lub pisz co innego. Ja w czwartek w tamtym tygodniu odbierałem mojego RAMA z serwisu i na pytanie kiedy następna wymiana odpowiedzieliże za 10000 km. Nie jestem fachowcem w dziedzinie samochodów ale na codzień jeżdżę Voyagerem i tu przegląd mam co 15000 km. Nie wiem kto ustala zasady wymiany, czy niektore serwisy patrzą tylkona swoją kieszeń czy zależy im na dobrej opini i mówią tak jak faktycznie ma być.

Bez względu na opinie serwisów ja zawsze trzymam się jednej zasady:

Lepiej częściej co jakiś czas wydac 300 czy 500 zł na olej niż raz 3000 czy 5000 na remont.

Ja wymieniam w każdym aucie oleje w silniku co 15000 jesli jezdzi od poczatku na syntetyku, co 10000 jesli na pół syntetyku, a mineralnych olejów nie dotykam, bo nie doprowadzam aut do takiego stanu, żeby ratować się mineralnym, no może poza Samurajem któryn służy do katowania. Jeśli chodzi o skrzynie aut. to minimum co 30000, najczesciej po 25000 , a w chryslerze Voyagerze razem z olejem silnikowym, bo tam skrzynie są do bani a remont tez nie nalezy do tanich (robiłem remont skrzynki Voyagera).

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.