Skocz do zawartości
tritrans

wymiana oleju

Rekomendowane odpowiedzi

czytalem wszystkie posty i juz zglupialem jakim olejem zalc, a mam ponad 60tys km przejechane i szykuje sie do wymiany wszystkich plynow w mostach i w reduktorze. Moglby ktos jasno prosto w poscie napisac do ktorego mostu(przod,tyl) i reduktora jakim olejem zalac. Mam Ramika 1500 Hemi 4x4 i przypuszczam ze napewno mam LSD bo ladnie kreci baczki na mokrym :>. Z gory bardzo dziekuje :), niechcialbym zeby po wymianie cos mi szlak trafilo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
czytalem wszystkie posty i juz zglupialem jakim olejem zalc, a mam ponad 60tys km przejechane i szykuje sie do wymiany wszystkich plynow w mostach i w reduktorze. Moglby ktos jasno prosto w poscie napisac do ktorego mostu(przod,tyl) i reduktora jakim olejem zalac. Mam Ramika 1500 Hemi 4x4 i przypuszczam ze napewno mam LSD bo ladnie kreci baczki na mokrym :>. Z gory bardzo dziekuje :), niechcialbym zeby po wymianie cos mi szlak trafilo

Ja leje QuakerState zawsze

przedni dyfer - Synquest Fully Synthetic 75W-90

tylni dyfer - Quaker State 75W-140 Full Synthetic + dodatek do LSD (idzie dwie butelki oleju jedna dodatku)

reduktor to - ATF+4 USA (o ile sie nie myle dwie butle) ten sam olej do skrzyni idzie i wspomagania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
a jaki ja mam tylni most? z LSD czy bez? Czy Ram 1500 np. 2003 r. wychodził z LDS-em i bez LDS-u?

To już było milion razy zadawane pytanie :>, podnieś tył auta i zakręć kołami. Jeśli kręcąc prawym kołem(na przykład) to lewe musi się obracać w ta samą stronę, jeśli pójdzie w odwrotną tzn że nie masz szpery(most bez LSD)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Panowie wiem, ze na temat oleju w reduktorze już tutaj było. Doradźcie proszę - posiadam Rama 2,5, 2002 rok, cummins 5,9 i mam redukor 241 DHD. Wydaje mi się, że powinien tam być olej ATF+4, natomiast dziś zacząłem spuszczać stary i wylał mi się gęsty, czarny olej. Absolutnie nie przypominający czerwonego ATF. I w tym momencie zgłupiałem - czy poprzedni właściciel źle nalał czy może jednak powinien być tam inny olej? pomożecie mi to rozkminić? Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no to teraz mam zagwozdke jak nigdy poprzedni właściciel lał do HEMI 10w40 (bez mds) a tu wszyscu piszą że ma być 5w30 tak czy siak wymiana na piątek zaklepana. Ale tu się rodzi pytanie czy silnikowi to zaszkodziło czy nie bardzo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.07.2017 o 22:44, zieluch666 napisał:

no to teraz mam zagwozdke jak nigdy poprzedni właściciel lał do HEMI 10w40 (bez mds) a tu wszyscu piszą że ma być 5w30 tak czy siak wymiana na piątek zaklepana. Ale tu się rodzi pytanie czy silnikowi to zaszkodziło czy nie bardzo

i jak się sprawuje silnik na tym oleju co wybrałeś?? 
Jakiego producenta oleju stosujesz??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi