Skocz do zawartości

wymiana oleju


tritrans

Rekomendowane odpowiedzi

czytalem wszystkie posty i juz zglupialem jakim olejem zalc, a mam ponad 60tys km przejechane i szykuje sie do wymiany wszystkich plynow w mostach i w reduktorze. Moglby ktos jasno prosto w poscie napisac do ktorego mostu(przod,tyl) i reduktora jakim olejem zalac. Mam Ramika 1500 Hemi 4x4 i przypuszczam ze napewno mam LSD bo ladnie kreci baczki na mokrym :>. Z gory bardzo dziekuje :), niechcialbym zeby po wymianie cos mi szlak trafilo

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czytalem wszystkie posty i juz zglupialem jakim olejem zalc, a mam ponad 60tys km przejechane i szykuje sie do wymiany wszystkich plynow w mostach i w reduktorze. Moglby ktos jasno prosto w poscie napisac do ktorego mostu(przod,tyl) i reduktora jakim olejem zalac. Mam Ramika 1500 Hemi 4x4 i przypuszczam ze napewno mam LSD bo ladnie kreci baczki na mokrym :>. Z gory bardzo dziekuje :), niechcialbym zeby po wymianie cos mi szlak trafilo

 

Ja leje QuakerState zawsze

przedni dyfer - Synquest Fully Synthetic 75W-90

tylni dyfer - Quaker State 75W-140 Full Synthetic + dodatek do LSD (idzie dwie butelki oleju jedna dodatku)

reduktor to - ATF+4 USA (o ile sie nie myle dwie butle) ten sam olej do skrzyni idzie i wspomagania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
a jaki ja mam tylni most? z LSD czy bez? Czy Ram 1500 np. 2003 r. wychodził z LDS-em i bez LDS-u?

 

To już było milion razy zadawane pytanie :>, podnieś tył auta i zakręć kołami. Jeśli kręcąc prawym kołem(na przykład) to lewe musi się obracać w ta samą stronę, jeśli pójdzie w odwrotną tzn że nie masz szpery(most bez LSD)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam

Panowie wiem, ze na temat oleju w reduktorze już tutaj było. Doradźcie proszę - posiadam Rama 2,5, 2002 rok, cummins 5,9 i mam redukor 241 DHD. Wydaje mi się, że powinien tam być olej ATF+4, natomiast dziś zacząłem spuszczać stary i wylał mi się gęsty, czarny olej. Absolutnie nie przypominający czerwonego ATF. I w tym momencie zgłupiałem - czy poprzedni właściciel źle nalał czy może jednak powinien być tam inny olej? pomożecie mi to rozkminić? Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 25.07.2017 o 22:44, zieluch666 napisał:

no to teraz mam zagwozdke jak nigdy poprzedni właściciel lał do HEMI 10w40 (bez mds) a tu wszyscu piszą że ma być 5w30 tak czy siak wymiana na piątek zaklepana. Ale tu się rodzi pytanie czy silnikowi to zaszkodziło czy nie bardzo

i jak się sprawuje silnik na tym oleju co wybrałeś?? 
Jakiego producenta oleju stosujesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.