Skocz do zawartości

wymiana oleju


tritrans

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest bardzo prosta. W przypadku Ramów a już szczególnie Heavy Duty wszystko zależy od trybu eksploatacji pojazdu. Odpowiednie informacje znajdziesz w "owner's manualu". Przykładowo w przypadku harkorowego katowania samochod zaleca się wymianę oleju w silniku (u mnie czyli 8.0L V10) co 3000mil !!!. Ale zakładając , że ciągałbym każdorazowo 6 ton na haku, na gorącej górzystej pustyni to pewnie trzeba by jeszcze częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sprawa jest bardzo prosta. W przypadku Ramów a już szczególnie Heavy Duty wszystko zależy od trybu eksploatacji pojazdu. Odpowiednie informacje znajdziesz w "owner's manualu". Przykładowo w przypadku harkorowego katowania samochod zaleca się wymianę oleju w silniku (u mnie czyli 8.0L V10) co 3000mil !!!. Ale zakładając , że ciągałbym każdorazowo 6 ton na haku, na gorącej górzystej pustyni to pewnie trzeba by jeszcze częściej.

Zgadzam się, np. w offroadzie wymienia się olej w skrzyni po każdym rajdzie i mówie tu nawet o rajdach amatorskich... kat to kat

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
jestem od niedawna posiadaczem RAMA 3500 6L diesel z 2006 r. Dla pewności chcę powymieniac wszystkie płyny i oleje i mam pytanko czy do tego silnika lejecie syntetyk czy mineralny. Po odwiedzeniu kilku warsztatów zdania sa podzielone(każdy chwali to co ma na stanie) ja nie chce wlewać byle czego bo zależy mi aby ten sprzęt dobrze chodził. Czy możecie mi podpowiedzieć jaki wlać olej i ile jego wchodzi - mowa jest o silniku i skrzyni. Będę wdzieczny za odpowiedź.

 

Odświeżę temat - jaki olej do Cumminsa?

Manual mówi 10W30, serwis samochodów z USA mówi 15W40 dobrego producenta.

Samochód nic nie mówi - nie ma żadnej naklejki, nie wiem jakim olejem jest zalany.

Aha - wchodzi na wymianę 12l :mrgreen: :mrgreen:

 

Poniżej jakby ktoś potrzebował - ilości płynów w RAMach:

40a2028a2333650f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aha - wchodzi na wymianę 12l :mrgreen: :mrgreen:

 

słabo u mnie 16 :mrgreen: tak na serio to między 10w30 a 15w40 nie wielka różnica lepiej zalać rzadszy

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to trzeba o lsd dbać i dbry olej lać :mrgreen:

@tool skontroluj sobie stan tarcz klocków i okładzin ręcznego bo jak będziesz koła sciągać to można by przy okazji zrobić

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to trzeba o lsd dbać i dbry olej lać :mrgreen:

@tool skontroluj sobie stan tarcz klocków i okładzin ręcznego bo jak będziesz koła sciągać to można by przy okazji zrobić

 

Jasna sprawa - będę wszystko widział przy wymianie gum.

 

Tak średnio licząc pakiet startowy robi się "bogaty"

6x opona

beczka z olejem ;-)

prawdopodobnie dojdą przednie tarcze ham. + klocki

zobaczę w praniu czy akumulatory trzymają

 

Wychodzi jakieś - 6000 - 7000 PLN

Lubię "generatory" kosztów :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jaki czas/przebieg wymienia się olej z dodatkiem w moście?

u mnie napisane bodaj co 60kmil albo 90 nie pamiętam.

p.s. apropos kosztów(które wcale nie są aż tak straszne jak na takie auto) to same opony robią cenę...poza tym nie chcę być złym prorokiem ale na pewno coś jeszcze wyjdzie...

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...poza tym nie chcę być złym prorokiem ale na pewno coś jeszcze wyjdzie...

mudder - nie strasz kolegi. Niech się chłop przynajmniej zdąży nacieszyć nową zabawką. Przynajmniej na początku... :mrgreen:

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...poza tym nie chcę być złym prorokiem ale na pewno coś jeszcze wyjdzie...

mudder - nie strasz kolegi. Niech się chłop przynajmniej zdąży nacieszyć nową zabawką. Przynajmniej na początku... :mrgreen:

no dobra to wyjdzie że nic nie wyjdzie lepiej :?: :mrgreen:

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dni z amerykanskim pickupem są przerąbane, zanim człowiek się przyzwyczai do niestandartowych dźwięków i zrozumie, że jeden dzwiek mimo złego brzmienia jest prawidłowy, a inny nie... :-| Pierwsze dwa m-ce w Ramie to był rząd pytan, czy to normalne, że... hehe

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dni z amerykanskim pickupem są przerąbane, zanim człowiek się przyzwyczai do niestandartowych dźwięków i zrozumie, że jeden dzwiek mimo złego brzmienia jest prawidłowy, a inny nie... :-| Pierwsze dwa m-ce w Ramie to był rząd pytan, czy to normalne, że... hehe

 

Nie róbcie z RAMa wynalazku :pala:

Znam bardziej pochrzanione fury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie z RAMa wynalazku

Znam bardziej pochrzanione fury

Owszem jest to wynalazek, ale jeden z lepszych jakim jeździłem, a cała siła jego i potęga tkwi właśnie w tym, że nie jest stworzony wg. ogólnie przyjętych standardów... podobnie jak inne fullsize pickupy :pala:

 

 

... a pochrzanionych fur nie brakuje :-P

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam!!!

Małe pytanko? Niedługo czeka mnie zmiana olejów... Kupiłem auto przed latem , gdzie był świeżo wymieniony olej i teraz czas na zmianę, i tak szczerze mówiąc nie bardzo wiem jaki najlepiej wlać (zwłaszcza do silnika był lany 5W40 a widziałem na forum że niektórzy sciągają olej specjalnie z stanów). koledzy pomóżcie jaki olej wlać najlepiej i ile, w silnik, skrzynie i most. Auto Dodge Ram 4,7 V8 Magnum skrzynia automat, napęd tylko na tył.

Nr Vin 1D7HA18N65S255310

Z góry dziękuje :-)

BYŁ: DODGE RAM 1500

4,7 V8 2005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kogut999, do silnika 4.7l Magnum zalecany SAE 5W-30, - 5.7 l. Do skrzyni biegów sądzę, że twoja to 545RFE 2WD, zalecany jest olej do automatycznych skrzyń biegów ATF +4 Mopara - 5.2 l. Do tylnego mostu zalecany jest olej moparowski 75W-90 lub 75W-140(nie jestem pewien co do tylnego mostu), nie wiem jaki masz tylny most po VINie Darecki mógłby rozkodować i wtedy dojść jaki olej dokładnie i ile litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy użytkownicy, na temat olejów w dziale Dodge było już mówione przynajmniej 3 razy. Ten jest 4-ty. Wiem, że najłatwiej jest się zapytać, ale o tym już było, a regulamin mówi wyraźnie, że najpierw szukamy, a potem pytamy. Postarajcie się więcej nie śmiecić na forum i nie dublować tematów. Temat scalam z odpowiednikiem.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalej go quakerem 5w20 bodajze taki :>

5W20 tylko do 5.7 Hemi z MDSem, a to jest 4.7 nie Hemi i bez MDSu.

Dla pewności można zadzwonić do Dareckiego, on wie na 100%, ale mi się wydaje, że 5W30 Full Syntetyk taki jak ja leję do swojego Hemi bez MDSu.

Numer do Dareckiego jest w strefie klubowej.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

tych informacji jest taki potok, że zgłupiałem. Nie wiem co mam wlać do silnika co do mostu a co do skrzyni. Wymianę chcialbym zrobić ale nie wiem co wlać :cry:

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.