Skocz do zawartości

Ram poszukiwany


fouourson

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, jak już napisałem w swoim powitaniu, poszukuję Ramika. Od III generacji każda nastepna wersja powala mnie na kolana. Trochę przez to, że wychodzę z zasady, że im większe, tym piekniejsze, a najbardziej dlatego, że jak już raz sie tak zakocham, to nie ma odwrotu. O ile model z 2011 roku, taki 2500 byłby bardzo mile widziany, to jednak nie mogę sobie na to pozwolić; dlatego aktualnie poszukuję reprezentanta III generacji. Oczywiście interesuje mnie tylko 4x4, 5.7 HEMI, bo z tego co wyczytałem, to jednak warto do tego dopłacić. Hmm, co by tu jeszcze... Aha, samochód będzie wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem, czyli będę jedźił nim po wertepach, po lasach, po polanach, pewnie czasem trochę błota, (to z uwagi na fakt, że będę pracował w terenie); nie mam zamiaru pakować setek kilogramów na pakę, myślę, że coś w stylu lodówki czy pralki w tym roku, a reszta wyglądać będzie trochę jak drewno, czasem kilka cegieł, (to w związku z przeprowadzką i jakimiś mniejszymi pracami wokół domu). Na teraz szacuję, że będę pokonywał około 300-400 kilometrów tygodniowo przez nastepnych kilka miesięcy. Z czasem może trochę mniej, ale generalnie z uwagi na charakter mojej pracy, będę dojeżdżał do pracy te 120-150 kilometrów w jedna stronę, plus powrót do domu, plus kilkadziesiąt kilometrów w weekendy. Najczęsciej z pustą paką. Nie jestem pewnien, czy chcę gołą benzynę, czy może już z LPG; mam dziwne wrażenie, że gdyby było juz LPG, to miałbym z głowy koszt zakupu, instalacji, czas potrzebny do zestrojenia tego wszystkiego. Niestety/stety muszę kupic samochód w Polsce i pewnie byłoby najlepiej, gdyby ktoś z Małopolski zechciał coś takiego sprzedać. Zależy mi na czasie i wiem, że to trochę szybko, ale jest opcja, że już w przyszłym tygodniu byłbym gotowy do zakupu auta i w nastepny weekend zrobiłbym sobie 'jazdę testową' do Londynu; jeśli sztuka byłaby warta zobaczenia, to jestem w stanie zjechać z gór :-) Kolor nie ma znaczenia, jednak Quad cab to jest to minimum. Skrzynia biegów musi być automatyczna.

I teraz najważniejsza sprawa. Niestety nie/dobra Bozia nie użyczyła mi wiedzy 'mechanicznej'. Wiem, posprawdzać zawieszenie, komorę silnika, czy coś było odrywane i wklejane z powrotem, czy śruby były wykręcane/wkręcane, jak tam panele, lakier, pojeździć, sprawdzic VIN... Wiem. Mam jednak może trochę nie typową prośbę; czy znalazłby się tutaj ktoś, kto podjąłby się ewentualnej oceny organoleptycznej wybranego samochodu? Nie owijając w bawełnę, wiem, że sam nie byłbym w stanie ocenić w jakim mechanicznie stanie jest samochód i bardzo chętnie zabrałbym jakiegoś znawcę tematu na przejadżkę celem oceny auta. Oczywiście rozumiem, że czas i wiedza = pieniądz, więc negocjacje jak najbardziej wskazane. Nie ukrywam też, że najlepiej by było, gdyby odezwał się ktoś chcący odstąpić swojego Rama za przystępną cenę około 50.000PLN; wyskakując tutaj z takim tekstem wychodzę z założenia, że na tym forum ciężko byłoby wcisnąć komuś trefną sztukę, więc że tak powiem ufam, że jeśli ktoś z użytkowników coś zaproponouje, to będzie można szybko i łatwo zweryfikowac ofertę. Przeglądając Google wydedukowałem już, że ze swoim portfelem nie zakupię wersji z 2006 roku, dlatego celuję w rocznik 2005. To będzie mój pierwszy samochód i pierwszy pickup i generalnie mam zamiar na tym samochodzie wiele się nauczyć, zanim dorwę w ręce rocznik 2015 czy nie wiem, 2020 :-D

No nic. To tak na szybko wysmażony tekst. Na wszelkie pytania odpowiem, wszelkie propozycje rozważę.

 

Aha... tak przy opkazji... czy ktoś wie coś może o tych sztukach:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=2181836379#tabsAnchor

 

http://otomoto.pl/dodge-ram-C23086564.html

 

http://allegro.pl/dodge-ram-magnum-5-7-hemi-lpg-03-ciezarowy-kola-i2160846352.html

 

http://allegro.pl/dodge-ram-2500-cummins-diesel-2004-10-12l-100km-i2170911434.html

 

 

Dziekuję za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem to samo napisać - Drug ma bardzo ładnego i doinwestowanego RAMa z masą dodatków w Twoim przedziale cenowym :-) Naskrob do niego PW - może akurat się dogadacie :-)

 

Edit: http://pickupklub.pl/viewtopic.php?t=1481

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Fajnie że podoba ci się Ramik ;-) ale czy wiozłeś pod uwagę jego wielkość? Jesteś z Londynu? ,

 

Kolejna sprawa napisałeś że będzie to twój pierwszy samochód :shock: ?

Fullsize będzie dla ciebie dużym wyzwaniem, nie oceniam twoich umiejętności prowadzenia dużych samochodów, ale stwierdzam fakt jakim pojazdem jest RAM.

Nie chciałbym oglądać zdjęć w internecie jak młody człowiek zginął w Ramie i zabił przy tym przypadkowych uczestników ruchu, tylko dlatego że poniosła go fantazja i 345 koni mechanicznych :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Pierwszy samochód... zapomniałem dodać, że mam 30 lat (za dwa tygodnie) i już od jakichś 15stu prowadzę. Aktualnie jeżdżę Porsche Cayenne S od kilku miesięcy, więc wydaje mi się, że mam jakieś pojęcie o tym, jak prowadzić auto, które ma więcej niż 80KM pod maską :-D . Ale wiem też, że pickup to inna bajka. Niemniej wydaje mi się, że im wcześniej, tym lepiej. I tak, aktualnie jestem w Londynie ale wkrótce będę się woził po Małopolsce (przeprowadzka) i głównie po jakichś wsiach (przeprowadzka na wieś :-D ). Dzięki za namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie zrozum mnie źle, ale to co napisałeś nie trzyma się kupy :shock: :

 

Kończysz 30 lat i od 15 lat prowadzisz pojazdy? A prawo jazdy ile masz lat ?

Kupisz swój pierwszy samochód, ale aktualnie jeździsz Porsche Cayenne S?

Masz taką pracę że jeździsz służbowym Porsche ? Czy to samochód tatusia?

 

W każdym twoim zdaniu zauważam sprzeczność, dlatego moje pytania.

i się nie obrażaj bo mnie pozostali admini będą napiętnować :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Rozumiem skąd Twoje pytania. Sam namotałem, ale to dlatego, że w pewne sprawy nie chciałem wnikać... Tak, za chwilę kończę 30 lat i tak, prowadzę pojazdy od około 15stu; oczywiście nie od razu wskoczyłem w 'malucha'. Prawo jazdy mam od około roku i wiem, nie powinienem się tym chwalić, bo wychodzi na to, że X lat jeździłem nielegalnie, ale w praktyce wyglada to tak, że prawo jazdy mam od lat czterech, z czego tzw. provisional driving license to były 3 pierwsze lata. Poczytaj sobie, jak robi prawko w UK. I wiem, późno, ale z tego tłumaczył się nie będę.

Dodge ma być moim pierwszy samochodem, ponieważ do tej pory nie mam swojego samochodu. Porsche też nie jest mój, ja go po prostu używam i bez wbijania się w szczegóły mojego życia osobistego zatrzymajmy się na tym, że to samochód rodzinny. Mój tatuś nie ma samochodu, a nawet gdyby miał, to mieszkam za dalego, aby go używać :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ale swoje przeżył i to miałem na myśli.

 

Oj tam, oj tam!!! Przesadzasz. Znam pojazdy z naszego forum, do których miałbym większe obawy przy kupnie, niż Niebieskie Jajo MKmario.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale swoje przeżył i to miałem na myśli.

 

Oj tam, oj tam!!! Przesadzasz. Znam pojazdy z naszego forum, do których miałbym większe obawy przy kupnie, niż Niebieskie Jajo MKmario.

Oj tam Misiek już się nie przypier..aj do mojego :lol:

 

Adamie!!! Nie bądź taki samokrytyczny i nie wychodź przed szereg. Ja nie myślałem o kimś konkretnym, lecz tak ogólnie.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale swoje przeżył i to miałem na myśli.

 

Oj tam, oj tam!!! Przesadzasz. Znam pojazdy z naszego forum, do których miałbym większe obawy przy kupnie, niż Niebieskie Jajo MKmario.

Oj tam Misiek już się nie przypier..aj do mojego :lol:

 

Adamie!!! Nie bądź taki samokrytyczny i nie wychodź przed szereg. Ja nie myślałem o kimś konkretnym, lecz tak ogólnie.

:kasztan:

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.