Skocz do zawartości

Nowy zakup - MOTOZAGADKA:)


japacz

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda to nie mój nowy nabytek tylko brata ale pochwalę się, a co!

 

Dla osoby, która zgadnie co to za auto funduję hmm... np. sześciopak piwa (to chyba da się wysłać kurierem) :kasztan:

Jak się zagadka rozwiąże, to napiszę o nim coś więcej ;-)

 

A oto fotka przedstawiająca samochodzik:

post-158-15323755918555_thumb.jpg

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasypany zrobiony Motorola MB525 :-D ;-)

Gratuluję detektywistycznego podejścia do tematu :-) True - zdjęcie zrobiono Motorolą Defy MB525 ale nie takie było pytanie... ;-)

 

Ale znalazł się ktoś, kto zgadł. Jestem zaskoczony, że tak szybko poszło, choć z drugiej strony osoba, która rozwiązała zagadkę spotyka takie samochody na codzień, więc może było mu łatwiej :-P

 

Panie i Panowie, Ladies and Gentlemen, meine Dammen und Herren, zwycięzcą zostaje...(kolejowe fanfary poproszę) kolega...

 

Stebel

 

Mustang

 

No i tu mam kurcze problem... Ile kosztuje wysyłka sześciopaka do Stanów? Chyba, że - Stebel - bywasz czasem w Starym Kraju to wtedy dostarczę w dowolne miejsce :-) A przy okazji - po czym poznałeś? :-)

 

A samochód, to faktycznie Mustang model 2011. Jutro postaram się o nim skrobnąć parę słów, jak jesteście zainteresowani, bo dziś mam wyjazdowy weekend i gościnnie korzystam z kompa.

 

A na razie foty z rozwiązaniem (ta druga jeszcze robiona przez poprzedniego właściciela, bo narazie aura jest taka jak na dwóch pozostałych zdjęciach i nie bardzo jest co i jak fotografować):

post-158-15323755919266_thumb.jpg

post-158-1532375595171_thumb.jpg

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i tu mam kurcze problem... Ile kosztuje wysyłka sześciopaka do Stanów? Chyba, że - Stebel - bywasz czasem w Starym Kraju to wtedy dostarczę w dowolne miejsce :-) A przy okazji - po czym poznałeś? :-)

 

Bede w kraju w kwietniu 8-)

 

Pasowal mi ksztalt sniegu ale poznalem glownie po lusterku...bardzo charakterystyczne.

www.stebel.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Pasowal mi ksztalt sniegu ale poznalem glownie po lusterku...bardzo charakterystyczne.

Heh, gratuluję spostrzegawczości :-) Na to sam bym nie wpadł, stawiałem na charakterystyczne przetłoczenia błotników/nadkoli ;-)

 

...Bede w kraju w kwietniu 8-)...

No to kamień z serca :-D Bo słowo się rzekło... ;-) Daj znać na priv jak już będziesz w Polsce w jaki region kraju dostarczyć nagrodę :-)

 

Ok, a teraz obiecanych kilka słów o samochodzie:

Koń (Mustang) jaki jest, każdy widzi hehehe... :mrgreen:

Autko model 2011, przebieg 14kkm, wersja Base czyli kompletny golas (w wydaniu amerykańskim oczywiście) co oznacza, że na pokładzie poza klimą, odrobiną elektryki (tempomat, szyby, fabryczne audio, abs, szpera, komp pokładowy, itp.) za wiele nie ma, dookoła króluje plastik, choć całkiem przyjemny i nie tak tandetny, jak w autach z lat 90.

A pod maską... No właśnie. Samochód został kupiony z myślą o codziennej eksploatacji w kraju i ewentualnych podróżach po europie (takie Grand Turismo), dlatego pod maską - i tu pewnie niektórych rozczaruję - zamiast V8 świadomie znalazła się najnowsza, mniejsza jednostka Forda: V6, 227 cali pojemności (3.7 litra). Może na papierze nie wygląda to imponująco, ale lekka, aluminiowa konstrukcja, kuty układ korbowo-tłokowy, zmienne fazy rozrządu, i (niestety) sporo elektroniki powodują, że silnik generuje 305 KM mocy i 380 Nm momentu. W połączeniu z również nowym, 6-cio biegowym automatem osiągi samochodu są na poziomie "starej" V8, przy niewiarygodnie niskim zużyciu paliwa. Panowie - Ford podaje, że to auto ma palić w trasie (highway) średnio 7,5l na 100km (31MPG) i to jest jak najbardziej realny wynik! Powiem więcej - średnie zużycie paliwa (bez świrowania oczywiście) utrzymuje się na poziomie 8-9 litrów na setkę! Biorąc pod uwagę przyszłe zastosowanie samochodu chyba całkiem nieźle jak na auto, które ma ponad 300 koni robi setkę w okolicach 5 sekund, nie? :-)

A dlaczego wogóle o tym piszę na pickupowym forum? Ano dlatego, że ten sam silnik jest montowany w nowym F-150 i razem z turbodoładowanym 3.5 Ecoboost rozpoczynają paletę silników nowego eFa. Dla dużo cięższego pickupa Ford podaje zużycie paliwa na poziomie 14,7 miasto/11,5 trasa (16/21 MPG). Jeśli te dane są realne jak w naszym Mustangu, to choć nic nie zastąpi brzmienia V8, rozsądek i portfel podpowiada co innego... Coś w tym musi być bo w ubiegłym roku Ford po raz pierwszy w historii sprzedał więcej F-150 z jednostkami V6 niż V8... Jedno jest pewne - przy oferowanych mocach i osiągach o nowych amerykańskich jednostkach Forda można powiedzieć wiele, ale napewno nie to, że są paliwożerne :-D

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.