Skocz do zawartości

Dobra firma od zabudów car audio


Eazy

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś może polecić jakąś solidną firmę zajmującą się zabudową car audio? Potrzebuję wykonać skrzynię / konsolę srodkową, gdzię chciałbym zabudować duże CB radio. Coś jak tunel środkowy w Laramie, tylko wyższy.

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś sam robiłem (do innego autka) z płyty mdf o grubości hmm nie pamiętam ale coś około 8 mmm. Posklejałem, poskręcałem, wyszlifowałem i później całość pokryłem flokiem. Wyglądało lepiej niż oryginał.

Był Dodge RAM 5,7 HEMI 07r

Jeep Grand Cherokee 5,2 97r

Chrysler T&C 3,8 05r

 

501788039

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś sam robiłem (do innego autka) z płyty mdf o grubości hmm nie pamiętam ale coś około 8 mmm. Posklejałem, poskręcałem, wyszlifowałem i później całość pokryłem flokiem. Wyglądało lepiej niż oryginał.

 

No właśnie o coś takiego mi chodzi. Jeszcze chciałbym to obciągnąć skórą (może być sztuczna) pod kolor tapicerki / deski. Sam tego raczej nie zrobię. Chyba, że nie znajdę takiej firmy to wtedy sam coś będę kombinował i rzeźbił...

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty takich zabudów są strasznie wysokie (wiem znajomy robi) ale na prawdę mając trochę czasu i ciut nici majsterkowicza można sobie cuda robić, szczególnie jak chcesz później skórą przykryć. Wszelkie nierówności szlifujesz i jest git.

Był Dodge RAM 5,7 HEMI 07r

Jeep Grand Cherokee 5,2 97r

Chrysler T&C 3,8 05r

 

501788039

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn każdy ma inne pojęcie wysokiej ceny...

Otóż na swoim przykładzie. Miałem w T&C takie radio:

e3ba75aa91a38c52m.jpg

 

I chciałem zmienić na stację 2 DIN, pytałem w trzech firmach w Wawie i dostałem wyceny od 800 do 1600, brrr

 

Poświęciłem dwie soboty i zrobiłem sam takie cudo:

9d447d72dc52e316m.jpg

 

W tamtych wycenach nie było mowy o CB radiu i wyprowadzeniu USB... o podłączeniu nie wspomnę (typu kamerka cofania, anteny od TV DVB, USB, inne)

 

I dlatego ja uważam, że te ceny były wysokie.....

Był Dodge RAM 5,7 HEMI 07r

Jeep Grand Cherokee 5,2 97r

Chrysler T&C 3,8 05r

 

501788039

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn każdy ma inne pojęcie wysokiej ceny...

Otóż na swoim przykładzie. Miałem w T&C takie radio:

Obrazek

 

I chciałem zmienić na stację 2 DIN, pytałem w trzech firmach w Wawie i dostałem wyceny od 800 do 1600, brrr

 

Poświęciłem dwie soboty i zrobiłem sam takie cudo:

Obrazek

 

W tamtych wycenach nie było mowy o CB radiu i wyprowadzeniu USB... o podłączeniu nie wspomnę (typu kamerka cofania, anteny od TV DVB, USB, inne)

 

I dlatego ja uważam, że te ceny były wysokie.....

 

brawo za wykonanie :up:

dodge"caravan" :-) 1500/Hemi 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodano - mógłbyś proszę wrzucić jakieś dokładniejsze informacje odnośnie Twojej zabudowy. Jaką dokładnie żywicę stosowałeś i skąd miałeś taki duży kawał styropianu? :mrgreen: Rozumiem, że styropian ten twardy brałeś?

 

Zastanawiam się, czy nie będzie mi łatwiej zrobić formy ze styropianu i obłożyć włóknem szklanym i żywicą niż 'rzeźbić' w MDFie. Chociaż z drugiej strony... :-|

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie robiłem formę ze styropianu twardego ale najlepszy by był do tego sterodul.

Zywicę którą możesz uzyc to wszystkie żywice epoksydowe (np. Epidian5 + jakis utwardzacz) Zwykłe żywice poliesterowe zjedzą styropian.

Nie rób formy! Zabieg wymaga cierpiwosci:) ciągłe latanie do auta i przymiarki, zrób całość o 5mm mniejszą, na to włókno x3 najpierw jakiec lekkie,samej żywicy nakładaj bardzo mało, dobrze wciskaj, na to szpachla samochodowa z włóknem szklanym,potem wykonczeniowa do dopieszczenia, klej do skór i skóra(klejona na mokro żeby była dobrze naciągnięta) styropian sobie od spodu wydłubiesz. Ja górę odciołem i wstawiłem drewniane dokładki boczne żeby pasowało do konsoli środkowej. Górę mam zdejmowaną(dostęp do całej instalacji cb, pogrzewanych siedzen) Wczesniej miałem cb na wierzchu ale jako że urzadzenie do pieknych nie należy to kupiłem schowek z roletą od passata b6 i cb jest zamknięte, głosnik zamontowany na dole z boku z maskownicą (obecnie radia tam nie ma bo sie popsuło) Uchyty na napoje z roletkami wypatrzyłem w BMW e65,kupiłem zamontowałem. Zeby to wszystko jakos pasowało schowek pasażera i plaskik (pod kierownicą ) czyli cały dół obciągnołem tą samą czarną skórą.

Ale było mi mało :-D Wytargałem podsufitkę z auta,kupiłem czarny sprej do tkanin i pomalowałem ją. Efekt piorunujacy Drug widział to niech mnie pochwali :mrgreen:

Robota na ciepłą pogodę,lub ciepły garaż.

 

Zdjecia zrobiłem przed chwilą choojowym telefonem wiec sie nie nabijac.

 

7c0bc74f893ad559.jpg

 

ec54795f1044e4cb.jpg

 

873da5fbb5a3a52e.jpg

 

5a7e727c035986a5.jpg

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bodano :-) Wygląda to super u Ciebie. Ten podłokietnik kupowałeś osobno? Bo widzę, że to ten od wersji z tunelem środkowym.

 

A może kupić oryginalny środkowy tunel z podłokietnikiem i go trochę przerobić? Byłoby łatwiej przerobić samą górę, niż robić całość od nowa. Chyba...

 

Muszę nad tym wszystkim pomyśleć. Znalazłem kilka projektów ale ich estetyka jest wątpliwa:

 

http://forums.radioreference.com/radio-equipment-installation-forum/129364-2006-dodge-ram-1500-custom-console.html

 

http://forums.radioreference.com/pictures-your-shack-mobile-setup/192037-2005-dodge-ram-1500-custom-console.html

 

Tu akurat efekt końcowy nawet fajny:

 

http://forums.radioreference.com/pictures-your-shack-mobile-setup/132603-2009-dodge-ram-crew-cab-install-progress.html

 

http://www.ramforumz.com/PHOTOPOST/showphoto.php/photo/3446

 

Bodano - a nie chcesz zrobić drugiego takiego tunelu? :mrgreen:

 

Do wiosny jeszcze mam chwilę czasu. Trzeba to dobrze zaplanować :-)

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darus0, widzialem, ze TV tez podlaczales do tej stacji, jak z odbiorem podczas jazdy?

Po Warszawie i okolicach jest bardzo dobrze. Jak jadę za miasto zaczyna się ciąć i później ucieka. Minus DVB-T jest taki, że np w trójmieście należałoby przestroić wszystkie kanały (10 minut). Niektóre odbierają nawet w HD.

Tuner z Honkongu. :mrgreen:

Był Dodge RAM 5,7 HEMI 07r

Jeep Grand Cherokee 5,2 97r

Chrysler T&C 3,8 05r

 

501788039

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eazy, to co przesłałes to jedna wielka kupa, wolałbym samochód podpalic niż to wsadzic do środka siek: Na chwile obecna wogóle nie dysponuje czasem wolnym, a ten wynalazek troche pochłania.

 

Tak sam podłokietnik kupiłem od zuzcara, orginał tego panelu z kubkami jest dużo niższy i mi sie nie podobał wiec rzezbiłem.

 

Troche checi i cierpliwosci i dasz rade ;-) W krytycznych sytuacjach pomoge :-D

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodano, tak z ciekawości zapytam, ile kosztuje cały ten panel środkowy z podłokietnikiem w zuzcarze?

 

Cały czas się zastanawiam, czy przy moich zdolnościach manualnych i braku narzędzi do obróbki, nie będzie prościej kupić oryginalny tunel i przerobić go trochę pod radio CB.

 

A mówiąc o narzędziach - co byłoby mi potrzebne do wykonania takiego panelu, jak Twój? Jakaś szlifierka z regulacją obrotów? Szpachelki to ok, jakieś mam. Co jeszcze byłoby potrzebne? Żeby się zaraz nie okazało, że na narzędzia wydam drugie tyle co na konsolę :mrgreen:

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzędzi dużo nie potrzeba... wkrętarka ułatwi pracę, jakaś piłka do drewna (może być ręczna), no i szlifierka co by całość ładnie podszlifować, no może wkrętarka ale nie koniecznie. Wkręty, klej...

 

No i najważniejsze - chęci. Jak będą chęci to i czas się znajdzie.

Był Dodge RAM 5,7 HEMI 07r

Jeep Grand Cherokee 5,2 97r

Chrysler T&C 3,8 05r

 

501788039

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale było mi mało Wytargałem podsufitkę z auta,kupiłem czarny sprej do tkanin i pomalowałem ją. Efekt piorunujacy Drug widział to niech mnie pochwali

Robota na ciepłą pogodę,lub ciepły garaż.

Sam będę robił to samo z podsufitka, jak tylko Darecki upora się z moja maglownicą, bo po raz kolejny została "naprawiona" na chwilę. Darecki lubi uszczęśliwiać ludzi, bo za każdym razem jak odbieram auto po naprawie maglownicy to się cieszę, że jest zrobiona, a to już trzeci raz w ciągu roku, więc jestem wiecej niż szczęśliwy :-D :evil: Mam nadzieję, że Darecki zmieni zakład współpracujący z nim w tej materii, bo się nadają do pchania karuzeli partacze. Wkoorwił bym się jakby Darus0 kupił ode mnie Rama, a było blisko, i na trzeci dzień po zakupie magiel by mu się rozsypał w drobny mak. Suma summarum dobrze się stało, że kupił od Sebka, bo przynajmniej nie mam obciążonego sumienia, a Darecki mam nadzieję, że sprawę załatwi jak trzeba.

Powracajac do podsufitki to efekt jest naprawdę zajebisty i wart uwagi.

Narzędzi dużo nie potrzeba... wkrętarka ułatwi pracę, jakaś piłka do drewna (może być ręczna), no i szlifierka co by całość ładnie podszlifować, no może wkrętarka ale nie koniecznie. Wkręty, klej...

 

No i najważniejsze - chęci. Jak będą chęci to i czas się znajdzie.

Żywicy tymi narzędziami nie obrobisz, a ze sklejki to zrobisz tylko prostokątną konsolę podobną do tych co znalazł Eazy. Swoją drogą, EAZY to są rzeźnie, nie konsole. :pala:

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeźnie, nie rzeźnie - takie coś wiem, że dam radę zrobić :mrgreen: Z żywicą miałem jedyną styczność jak sobie spodnie nią pobrudziłem przy włażeniu na drzewo :kasztan: No może przesadzam ale nigdy nic nie rzeźbiłem z włókna szklanego i żywicy. Niby zawsze musi być ten pierwszy raz ale...

 

Myślę jeszcze, czy z MDFu nie zrobić - tutaj mógłbym pozaokrąglać krawędzie i dać potem do tapicerowania :-)

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eazy, sam podłokietnik kosztował u zuzkara cos ok 400zł

Zywica z włóknem ok. 100,

szpachle jakies 50zł, styropian grosze.

 

Dasz rade, tak jak pisałem wczesniej nie zdejmuj formy ze steropianu tylko go cały czas oblepiaj, szpachlą bedziesz mógł dopracowac szczegóły.

 

Ja podzieliłem to na 3 elementy, główny duży, dwa małe (skrzydełka) Po zdjeciu dolnej dokładki która jest pod orginalnym schowkiem na napoje na styku z podłogą będziesz miał 2 półkuliste elementy do wypełnienia. Potem łączysz je wszystkie razem do kupy smarujesz wszystko żywicą (pędzlem) nakładasz cienką warstwę szkła cały czas namaczajac ją żywicą, ona bardzo ładnie się formuje, czekasz jak wyschnie i nakładasz kolejna warstwę szkła coraz grubszą.

Wkładasz tak zrobiony element na miejsce, oklejasz plastiki tasma malarską żeby ich nie ubrudzić i nakładasz szpachlę tak długo aż dopasujesz do istniejących elementów.

 

Jak juz sobie z tym poradzisz to odetnij całą górę tak aby miała ok 5cm grubości, wydłub teraz cały styropian ze środka. W odciętej górnej częsci montuj co chcesz, kieszen od cb od spodu żeby nie było widać paskudnych srub.

 

c27e29d9e9f2a1ac.png

542b69e29c9c1b37.png

0d8c7ee9ab6e33f4.png

d7e2d2992882debe.png

8d057643dd3d0fab.png

 

[ Dodano: 2012-02-07, 22:34 ]

Myślę jeszcze, czy z MDFu nie zrobić - tutaj mógłbym pozaokrąglać krawędzie

 

Nie zgrasz sie z podłokietnikiem napewno!

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.