Skocz do zawartości

[FORD F150] Cieżko rano zapala


Robert Kozioł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio mój ford rano nie chęci palić:( tzn. Wsiadam rano przekręcam kluczyk rozrusznik kręci, ale auto nie zapala. Zapali może za 10 razem. Jak dodam minimalnie gazu zapali odrazu, ale jak puszcze gaz to zgaśnie, albo chodzi kulawo. Dziwne jest to, że jak go zapalam z gazem i trzymam w okololicach 1000 obr/min to po parunastu sekundach jest przeskok między 2000 a 3000obr/min i po tym manewrze mogę puścić gaz, auto zachowuje się jak by nigdy nic. Dzieje się tak każdego poranka, ma ktoś jakiś pomysł?

Ford F-150 4.6 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej matki fiesta ma tak samo. Jak jej nie schowałem do garażu i całą noc stała na tym gigantycznym mrozie to zachowywała się jakby się jej ssanie nie włączało, jakby się zacięło lub zamarzł jakiś czujnik. Po kilku sekundach odpala i gaśnie , a jak załapie to ssanie to jest jak ręką odjął.

 

Fordy tak mają. :twisted:

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ostatnio mój ford rano nie ma chęci palić...

I bardzo dobrze, bo palenie jest niezdrowe i trzeba się ograniczać, a Fordy wiedzą co dobre ;-)

 

Ok na początek pytanie: masz instalację gazową? Jeśli tak, to wyłącz ją całkiem (tak jakbyś chciał jeździć tylko na benzynie) i spróbuj uruchomić silnik.

Przy takich temperaturach nie tylko Fordy "tak mają". Wczoraj w nocy u mnie było -29.6...

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eazy, hahaha :P to znaczy,że jak przekręcałem kluczyk i rozrusznik zaczynał kręcić to silnik zapalał od razu a nie za 10 razem..

 

Wiem... tylko pisze się strzał ;-) Szczał to od sikania a nie strzału ;-)

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przejrzałem wszystkie wtyczki, podciśnienia a on dalej marudzi rano :(

Ociepliło się, już tylko -17... :mrgreen: Czy w związku z tym Twój eF nabrał ochoty do pracy, czy problem nadal występuje? Próbowałeś palić z wyłączoną instalacją?

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba woli jeszcze cieplejsze klimaty, bo na razie bez zmian..

Jeśli chodzi o gaz to co umiałem to odpiąłem, ale to chyba nie w tym rzecz :(

Z garażem ocieplanym ciężko, więc chyba muszę czekać do wiosny, czy to faktycznie chodzi o temperaturę..

Tak się zastanawiam czy to nie robi silniczek krokowy, że trochę przymarza przez noc i rano go blokuje i po kilku/kilkunastu sekundach moc silniczka kruszy lód :?: :shock:

Ford F-150 4.6 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tak się zastanawiam czy to nie robi silniczek krokowy, że trochę przymarza przez noc i rano go blokuje i po kilku/kilkunastu sekundach moc silniczka kruszy lód :?:

Fordy nie mają silniczka krokowego, mają zawór powietrza dodatkowego sterujący wolnymi obrotami, mylnie nazywany "silniczkiem krokowym" ;-) Mylnie, bo to żaden silniczek, a zwykły zawór sterowany cewką elektromagnetyczną. W Twoim Tritonie 4.2 zawór znajduje się pod plastikową osłoną silnika, zaraz za przepustnicą. Można wykonać prosty test, zdejmując z niego wtyczkę na pracującym silniku - obroty powinny się zmienić, a silnik zgasnąć. Raczej mało prawdopodobne, żeby był w nim lód ale dość często ten zawór lubi się zasyfić i wieszać, choć przyznam, że znacznie częściej ta usterka występuje w małych europejskich silnikach Forda. Można go śmiało profilaktycznie zdemontować i wyczyścić np. benzyną ekstrakcyjną. Przy montażu trzeba zadbać o szczelność połączenia z silnikiem, żeby nie było lewego powietrza.

Tu masz schemacik (wygląd może się trochę różnić, bo były różne kolektory i przepustnice ale zawór jest w tym samym miejscu):

post-158-1532375590971_thumb.jpg

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.