Skocz do zawartości

DVD do forda - kwestia montarzu


BartekF150KR

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Mam okazję kupienia oryginalnego DVD do mojego forda.

Niestety kable ma obcięte i nie mam pojęcia jak je będę mógł zamontować pod mój sprzęt.

 

Oryginalny, czyli region kodowania 1.

Obawiam się, że nie będzie czytał europejskich płyt DVD (region 2).

Ram4x4fun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mam okazję kupienia oryginalnego DVD do mojego forda.

Niestety kable ma obcięte i nie mam pojęcia jak je będę mógł zamontować pod mój sprzęt...

Jakie kable? Kable są w instalacji samochodu, a w stacji DVD są tylko miejsca na wtyczki. Jeśli to oryginał forda to powinno być plug&play, choć nie wiem czy jest blokada tylko na region 1. Podeślij jakiegoś linka co to za model DVD to może się uda rozkminić jakie ma parametry i czy nie będzie problemów.

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Zarezerwowałem to DVD ale o co mam dopytać krok po kroku i co sprawdzić w samochodzie, by mieć pewność, że pasuję do mojego samochodu.

 

Tu jest link do aukcji: http://allegro.pl/dvd-radio-system-dvd-ford-f150-04-king-ranch-i2067054071.html

 

b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to chyba tylko zasilanie musiałbyś pociągnąć. A co z kablami do głośników? Czy to ma wbudowany głośnik? Musiałbyś sprawdzić, czy da się to do Twojej podsufitki / dachu podwiesić. Obawiam się, że musiałbyś do tego nową podsufitkę kupować albo ciąć / przerabiać tą co masz. Zależy, czy do wersji z DVD jest jakaś profilowana, czy nie.

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, moim zdaniem podłączasz dvd do zasilania z oryginalnego sprzędtu i wszystko działa na głośnikach w samochodzie.

Podsufitke mam taką, że tylko to wpinam. Mam przygotowane na ten sprzęt szyny !

klik i siedzi :-)

 

Problem polega wyłącznie na kwestii okablowania moim zdaniem.....

gdzie i jak podłączyć i gdzie sprawdzić czy czyta płyty europejskie???

 

b

 

[ Dodano: 2012-01-31, 16:42 ]

o tu jest widoczne okablowanie w podsufitce???

http://allegro.pl/podsufitowka-sufit-dach-ford-f150-5-4-2004-i2036932081.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorsza niezauważalnie na takim monitorku, ale co dzis masz na vhs? co najwyżej jakis badziew na stacji benzynowej.

Miałem kiedys program na windowsa którym można było konwertować dany film na NTSC, trzeba było taki materiał wypalac na płytkę DVD- , i działało ale to nadal kłopotliwe.Kodowanie regionalne bez problemu zmieniają specjalisci w wawie.

 

Ja bym to olał i kupił np.to http://www.xsonic.pl/podwieszany-telewizor-samochodowy-cali-dvd-transmiter-czytnik-kart-port-usb-p-10658.html

 

http://www.autodrive.pl/podwieszane-lcd-c-114.html?osCsid=a880d87269a544e9a1292ea60f0f8d7b

 

http://www.xbs.pl/produkt.php?id=176

 

http://www.clarion.com/pl/pl/products/2011/multimedia/monitor/VT1010E/pl-pl-product-pf_1259547246069.html

 

http://www.v-maxzone.pl/produkty/7079,monitor-sufitowy-102cala-z-napedem-dvd-alpine-pkg-2000p.html

 

masz usb i transmiter którym mozesz puscic dzwiek na głośniki auta.

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo co orginał to orginał, ale ja jednak ze względu na problem z kodowaniem wybrałbym cos unwersalnego, wrzucasz film na pena i i oglądasz nie masz problemu z porysowanymi płytami itp. Jaka masz pewnosc co do stanu techniczego tego z allegro? Tu masz gwarancje,w wiekszosci modeli możesz dopasować kolor, nawet jesli dzwiek puscisz przez transmiter do twojego radia znajdujac dobra częstotliwosc jakosc będzie dobra. Brałbym model ze słuchawkami,dzieciaki mogą oglądać coś z tyłu, a Ty słuchasz radia.

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 2012-01-31, 22:02 ]

rozumiem.....

Czyli co, jakość VHS jest gorsza czy jak to wygląda.

To duży problem???

Jak wrzucisz płytę z regonu 1 do odtwarzacza z regionu 2

(lub odwrotnie) to na 90 proc. wyskoczy Ci komunikat disc error

lub coś w tym rodzaju. I po zabawie.

Ram4x4fun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tradycyjnie zrobiłem rozpoznanie i tak:

 

1. Urządzonko czyta płyty DVD, CD, CDR i CDRW, a także odtwarza pliki MP3

2. Można do niego przez złącze RCA (czyli popularne jack-i) podłączyć kamerę, konsolę czy... inne DVD (dowolne źródło obrazu i dźwięku)

3. W komplecie, oprócz pilota powinny być dwie pary bezprzewodowych słuchawek

4. Nie znalazłem nigdzie informacji na temat ograniczeń regionalnych odtwarzacza DVD

 

I to są dobre wiadomości. Z gorszych:

 

1. nie współpracuje z niektórymi modelami fabrycznych radioodbiorników

2. teoretycznie pasuje do samochodów z lat 2004-2006 (ale prawdopodobnie chodzi tu o rok modelowy, a nie produkcji)

 

więc skoro Twój eF jest z 2007 ale ma szyny montażowe pod sufitem to:

 

1. Sprawdź czy w tym podsufitowym schowku masz naklejkę z napisem: "Rear Seat Entertainment Ready" - jeśli nie to:

2. Dla pewności sprawdź czy pod podsufitką masz kabel ze stosowną wtyczką (niestety, trzeba odchylić/zdjąć podsufitkę nawet jeśli jest kabel bo do montażu wycina się otwory przy pomocy szablonu załączonego do instrukcji montażu) - jeśli nie to:

3. Sprawdź czy Twój seryjny radioodbiornik jest na liście którą Ci posłałem na maila (również będziesz go musiał niestety wyjąć, żeby sprawdzić nr fabryczny). Jeśli nie ma to ja już na tym etapie bym sobie odpuścił ;-) Ale jeśli jest to:

4. Będzie potrzebna dodatkowa wiązka, którą można zamówić albo zrobić samemu.

 

Generalnie ustrojstwo jest dość rzadko spotykane ale jako sprzęt dedykowany fajnie wygląda, w przeciwieństwie do większości nieoryginalnych dokładek.

 

Jeśli się okaże, że sprzęt pasi do Twojego eFa to jako bonusik wysyłam na maila instrukcję montażu, wraz z szablonem do wycięcia otworów w podsufitce, o którym wspomniałem powyżej ;-)

 

A tak to powinno wyglądać po montażu:

lariat_dvd.jpg

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.