Skocz do zawartości

[TOYOTA HILUX/TACOMA] Hilux, 4x4 przez całą zimę


Szary

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem poznać wasze opinie o jeździe Pickupem z włączonym napędem 4H na normalnej drodze, ale w warunkach mniejszej przyczepności (opady śniegu z deszczem, możliwość gołoledzi itp) Moim zdaniem nie powinno się w takich warunkach jeździć z włączonym 4x4, bo Hilux, jak i chyba wszystkie pickupy nie posiadają mechanizmu różnicowego miedzy przednia i tylną osią. jest jednak wiele osób które tak jeżdżą i dziwią sie że ja tego nie robię.

Fakt faktem, Hilux z pustą kipą i tylnym napędem może niemiło zaskoczyć na łuku.

 

A co Wy o tym myślicie ?

TOYOTA HILUX 2.5 '09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie mam instrukcji od Hila, bo poprzedni gdzieś ją przepił. Chyba gdzies w necie o tym przeczytałem. Wiem że ciężko sie zawraca i ostro skręca z 4H czuć że jest opór i koła mielą.

 

Poprawiam się:

Chyba WIĘKSZOŚĆ pickupów, a napewno te które znam i jeździłem czyli NAVARA, HILUX i L200

TOYOTA HILUX 2.5 '09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował, utwierdziłem się w moim przekonaniu i nikt mi nie będzie bajek opowiadał że tak można jeździć cały czas ;)

Wrzuce sobie jakiś krawężnik drogowy na pakę i będzie cacy lala :D

 

Swoją droga poprzedni użytkownik nie wiem czy tak nie jeździł. Przy 60kkm robiony był przedni naped i przeguby.

TOYOTA HILUX 2.5 '09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuce sobie jakiś krawężnik drogowy na pakę i będzie cacy lala :D

Uważaj! Nie daj boże przywalenia w inne auto, albo coś twardego, żeby tobie lub pasażerowi krawężnik nie zrobił kuku, jak będzie leciał siłą bezwładności. W najlepszym przypadku zrobi dziurę w kabinie...

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuce sobie jakiś krawężnik drogowy na pakę i będzie cacy lala :D

Uważaj! Nie daj boże przywalenia w inne auto, albo coś twardego, żeby tobie lub pasażerowi krawężnik nie zrobił kuku, jak będzie leciał siłą bezwładności. W najlepszym przypadku zrobi dziurę w kabinie...

 

O tym nie pomyślałem, ale to samo może zrobić każdy inny wieziony ładunek.

Może lepiej worki z piaskiem, zawsze to bardziej miękkie i prędzej worek pęknie niż blache przebije.

TOYOTA HILUX 2.5 '09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie wrzucam nic na pake

 

No jak to? A VAT???? :twisted:

nic kompletnie, VATu tez nie...

Hehehe, pamiętam jak rejestrowałem swojego to pani w okienku też z niedowierzaniem pytała dwa razy: "ale jak to? ciężarowy i nie na firmę?!?" :mrgreen:

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w jednym nie wożę VAT-u a w drugim wożę. Co ciekawe, to ten z VAT-em na pace pali mniej. Czyli dzięki VAT-owi spada spalanie :-D

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Takie dopinanie się znienacka przodu może bardziej przeszkadzać niż pomagać.

Załóżmy że jedziesz na samym tyle, wpadasz w poślizg, kontrujesz, wtedy dopina Ci się przód, na bank nie zdążysz odkręcić.

 

Jeżeli już to w auta z centralnym dyfrem. Taki Land Cruiser 120 na dobrych zimówkach w zimę na prawdę prowadzi się jak po szynach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dopinanie się znienacka przodu może bardziej przeszkadzać niż pomagać.

 

w jeepie mam 4x4 qtII, gdzie teoretycznie auto jeździ na tyle i przód jest automatycznie dopinany - nie przeszkadza, a pomaga, w ogóle nie zauważam kiedy się dopina.

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czasem Auto 4x4 nie oznacza, że przód dołącza się automatycznie kiedy zajdzie taka potrzeba (poślizg tylnych kół), natomiast w normalnych warunkach i tak pędzi sam tył?
rozwiazan masz conajmniej kilka - naprostsze to centralny dyfer

 

No dobra, tylko chyba centralny dyfer to stały napęd 4x4 (również na asfalcie) i tak powinien być oznaczony na przełączniku, natomiast AUTO 4x4 sugeruje że coś tam dzieje się automatycznie. Czy Ford o którym pisałeś ma centralny dyfer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem że nie ma centralnego dyfra. Tylko pytam czy ten napęd jest dołączany manulanie pokretlem/dzwignia czy automatycznie w razie uślizgu?

 

Dlaczego się uparłem? Teraz mam samochód z napędem na tył. Zima, deszcz, śnieg i jest bardzo niestabilny. W pickupie lekki tył, przyczepa na haku, duży moment obrotowy, będzie to samo. Dlatego szukam samochodu który sam automatycznie dopnie przód w razie nagłej potrzeby lub będzie miał stały 4WD. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pickup to nie suv i o ile wiem żaden nie ma automatycznie dołączanego przodu. Nowe Taco ma kilka systemów wspomagania trakcji ale to w najbogatszych wersjach i z ostatnich roczników i nadal nie jest to to, co chyba masz na myśli. W nowym Hilu też jest kilka "nowych" systemów ale nadal przód dołączany jest "na sztywno", podobnie jak w najnowszym Rangerze. Zostają Ci więc l200 i Amarok, jedno projektowane na grzybkach, drugie to VW, który coś ostatnio z jakości nie słynie a do tego jeszcze dochodzą choroby wieku dziecięcego.

 

Abstrahując od powyższego, jak noga ma połączenie z głową ;-) to jazda na samym tyle nie sprawia żadnych problemów a w warunkach niskiej przyczepności zawsze można się posiłkować dopięciem przodu, choć bez centralnego dyfra ma to swoje wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.