Skocz do zawartości

[HILUX] Automatyczne ryglowanie drzwi


Szary

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś zna sposób na wyłączenie automatycznego ryglowania drzwi w Hiluxie ?

Męczy mnie to, wk...ia i stresuje. Zawsze jak wysiadam muszę myśleć żeby nie zatrzasnąć drzwi za sobą jeśli kluczyki są w środku.

Nie jestem pewny czy i kiedy się zamkną.

Może jest jakiś sposób na wyłączenie tego bez wizyty w serwisie ? 7 krotne naciśniecie przycisku na kluczyku, czy przytrzymanie prze 15 sek. coś z tych rzeczy ?

TOYOTA HILUX 2.5 '09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś zna sposób na wyłączenie automatycznego ryglowania drzwi w Hiluxie ?

Męczy mnie to, wk...ia i stresuje. Zawsze jak wysiadam muszę myśleć żeby nie zatrzasnąć drzwi za sobą jeśli kluczyki są w środku.

Nie jestem pewny czy i kiedy się zamkną.

Może jest jakiś sposób na wyłączenie tego bez wizyty w serwisie ? 7 krotne naciśniecie przycisku na kluczyku, czy przytrzymanie prze 15 sek. coś z tych rzeczy ?

 

A to jest fabryczny autoalarm? Czy dokładany?

Ram4x4fun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam historii auta, to jest leasing, auto przejęte w firmie od innego użytkownika.

W zestawie dokumentów, mam papiery od alarmu, zakładam że był montowany fabrycznie lub u dilera Toyoty, raczej żaden wynalazek. Alarm uruchamiany z przycisku fabrycznego kluczyka.

 

Nie jestem w stanie określić kiedy się zamyka. Na kilka/kilkanaście sekund po uruchomieniu silnika i jakiś czas po wyjęciu kluczyków ze stacyjki.

Nie jestem pewny że tylko wtedy. Denerwujące jest to, że muszę otwierać drzwi jak ktoś chce wsiąść, jak sam wysiadam i muszę otworzyć drugie drzwi itd itp.

 

Pomijam fakt że drzwi się zaryglowały kiedy próbowałem uruchomić drugie auto za pomocą kabli rozruchowych.

 

Dodam że nie zawsze ja nim jeżdżę, ktoś wsiądzie, pojedzie, zatrzaśnie kluczyk i będzie problem.

 

Auto w leasingu, jeździ i parkuje w okolicach Łodzi, a zapasowy kluczyk w Warszawie.

 

 

ps. Jutro napisze jaki to alarm

TOYOTA HILUX 2.5 '09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramach tak właśnie jest i nie ma możliwości zatrzaśnięcia się kluczyków w środku.

 

I tu się mylisz, bo Twój kolega Misiek69 dokonał tej niemożliwości i zatrzasnął kluczyki w zapalonym samochodzie, z komórką w środku i na leśnym parkingu między Jabłonną a Grodziskiem Maz.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam historii auta, to jest leasing, auto przejęte w firmie od innego użytkownika.

W zestawie dokumentów, mam papiery od alarmu, zakładam że był montowany fabrycznie lub u dilera Toyoty, raczej żaden wynalazek. Alarm uruchamiany z przycisku fabrycznego kluczyka.

 

Ten sam autoalarm może mieć kilka poziomów zabezpieczeń.

Można je przeprogramować, ale trzeba wiedzieć co to za sprzęt.

Czasem wystarczy trochę pilotowej guzikologii, u mnie trzeba było podpiąć komputer.

 

Ale po kolei.

Jeśli zamontowany był fabrycznie, no to w Toyocie powinni wiedzieć.

Czasami dealer wysyła nabywcę do warsztatu z którym ma umowę.

Tak zrobił ze mną. Wtedy rzecz jasna jedziesz do warsztatu, gdzie ostatecznie

mogą Ci go wymontować. W zeszłym roku musiałem pozbyć się

alarmu Clifford Concept 40, który mi zalazł za skórę, tak jak Tobie.

W dodatku ciągnął sporo prądu. Usunięcie kosztowało 200 zł (Bokserska, W-wa).

A 8 lat wcześniej zamontowanie (wraz z alarmem) 3000 zł...

 

Pozdro

Ram4x4fun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramach tak właśnie jest i nie ma możliwości zatrzaśnięcia się kluczyków w środku.

 

I tu się mylisz, bo Twój kolega Misiek69 dokonał tej niemożliwości i zatrzasnął kluczyki w zapalonym samochodzie, z komórką w środku i na leśnym parkingu między Jabłonną a Grodziskiem Maz.

Musiałeś zamknąć drzwi z wcisniętym "czymś" w drzwiach.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pamiętałem żeby zabrac z pracy teczkę z papierami od auta.

Alarm nazywa się CHALLENEGER NT.

Jakieś sugestie, patenty, guzikologia ?

W instrukcji alarmu napisane jest tylko że jest taka funkcja. po 5 sek od włączenia zapłonu rygluje, po wyłączeniu powinno otwierać, a tego nie robi

TOYOTA HILUX 2.5 '09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.