Skocz do zawartości

Uwaga - nowa metoda, oszuści na allegro


Jonko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Piszę gdyż chciałbym ostrzec Was przed dziwnym kupującym na allegro o nicku : dorcia12

 

Od razu przejdę do sedna sprawy, sprzedaję od kilku dni motocykl na allegro w formie "kup teraz", od kupującego o nicku dorcia12 dostałem dość dziwnego maila w formie zapytania allegro o przedmiot. Z początku nic mi się nie wydawało dziwnego, zwłaszcza jak człowiek przegląda dziesiątki mailów na skrzynce z różnymi zapytaniami jest w stanie nie zauważyć czegoś podejrzanego. Dostałem maila z allegro jako pytanie o przedmiot na motocykl od w/w użytkownika allegro o dokładnej treści : "Kliknij tutaj aby zalogować się do swojego konta, aby wyświetlić wiadomość". Tam gdzie jest wyraz "Kliknij tutaj" dodane były hiperłącze, z komputera w firmie (który nie jest specjalnie chroniony antywirusami) zalogowałem się na swoje konto na allegro używając tych hiperłączy, żadna wiadomość niestety mi się nie pojawiła, miałem wtedy inne ważne sprawy na głowie więc zignorowałem, po kilku godzinach już z innego komputera próbowałem zrobić to samo, klikając na te hiperłącze Avast wykrył niebezpieczeństwo i pokazał komunikat o próbie wyłudzenia hasła, natychmiast zmieniłem hasło na allegro i zacząłem bardziej analizować tego maila. Po 1 mail rzeczywiście jakiś dziwny, zwykle w treści wiadomości pytania o przedmiot jest od razu tekst kupującego i allegro nie wymaga logowania się na allegro aby odczytać wiadomość, po 2 tekst który dostałem jest przecież niepoprawny (dwa razy aby, po przecinku) a w allegro są raczej ludzie którzy potrafią poprawnie pisać. Teraz wyjaśniam sprawę, gość OSZUST wysyła ludziom takie maile, ludzie logują się na swoje allegro przez te hiperłącze, gość ma nasze hasła do allegro, loguje się na nasze konto, edytuje naszą aukcję czyli motor warty 8500 zł i zmienia cenę na 1 zł po czym go kupuje, nie pozostaje nam nic innego jak sprzedać mu ten motor za 1 zł gdyż w sądzie i tak ten kupujący wygrałby sprawę. Zrobiłem eksperyment i wpisałem nazwę maila tego OSZUSTA w google i wyskoczył mi temat na motocyklowym forum, dokładnie był temat o tym użytkowniku i o próbie wyłudzenia hasła poprzez wysyłanie właśnie takich maili (niżej dałem link do tego forum), także można sądząc, że użytkownik dość zainteresowany działem motocykle gdyż na forum motocyklowym był to już nie jeden przypadek, cieszę się, że udało mi się w porę zareagować i pozmieniać hasła w porę. Oczywiście sprawę zgłosiłem do allegro, niżej jeszcze dołączam zdjęcie maila którego dostałem.

 

Pozdrawiam

 

http://forum.fireblade.pl/viewtopic.php?t=8717

 

45054696.th.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.