Skocz do zawartości

GAZ DO RAMA


optyk19

Rekomendowane odpowiedzi

mi w nowym robili w EGP, ale tak...

 

technicznie ok, instalatorsko - kładą się się na pierdołach (mocowania, przejścia z kabelkami itd...)

Pozdrawiam Piotr

512776789

 

HONDA CIVIC VI (3D) SWAP na 1,8 mod na 240HP - zabawka weekendowa

RENAULT ESPACE IV 2,0T 171HP bez modów silnikowych - auto żony

2014 DODGE RAM 1500 Sport 5,7 HEMI - lekkie poprawianie fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zakładaj Staga Premium, jest dużo lepszy od BRC i Prinsa.

 

BRC jest drogie w ekspoloatacji, ma bardzo mało mozliwiści konfiguracji osprzętu, a największy reduktor jest za slaby do tego auta.

Prins ma wade i padają emulatory ( bo ma zewnętrzne), jeden kosztuje ok 450zł ( w V8 są 2szt).

 

:up: Popieram, premium ładnie działa z OBD, instalacja zachowuje sięjakby jej nie było. po ponad 100 tys wymieniałem reduktory i wtryskiwacze, poza tym żadnych uwag do sterownika. Przy zachowaniu zalecanych przez producenta średnic dysz i ciśnienia - nawet ustawiać nie trzeba, samo się doregulowuje.

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przejrzałem wasze propozycje. Nie ukrywam że mocno mnie zainteresowało to EGP. Fajnie wygląda to w ich galerii to SRT10 no i 17 tych RAM-ów z LPG, jak dla mnie to już sporo znaczy;). A który jest Twój, to bym zerknął na montaż, jak wygląda???

 

Bo tak szczerze to najważniejsze , że piszesz że technicznie ok. To mówi mi, że zrobią dobrą robotę. Co do kosmetyki poproszę ich aby zrobili tak jak ja zechcę, tak jak mi się podobało;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.egp.pl/lpg-do-dodge.htm jeden jedyny niebieski ;)

Pozdrawiam Piotr

512776789

 

HONDA CIVIC VI (3D) SWAP na 1,8 mod na 240HP - zabawka weekendowa

RENAULT ESPACE IV 2,0T 171HP bez modów silnikowych - auto żony

2014 DODGE RAM 1500 Sport 5,7 HEMI - lekkie poprawianie fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Jeśli chodzi o Energy Gas Polska, mam zakładaną u nich instalację BRC i do tej pory jest dosłownie idealnie. Dwa dni przed końcem gwarancji urwała mi się nawet butla z jednej strony i dodam, że nie byłem bez winy a chłopcy ogarneli bez słowa w ramach gwarancji oczywiście. Dodam, że zrobiłem już ponad 100000 kilometrów, nie ma u mnie auto zbyt lekko, mało tego wątpię żeby u kogokolwiek takie baty dostawało i jest OK:)

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć,

 

Ja chciałbym zamontować do swojej instalacji LPG drugi największy jaki się da zbiornik na pakę. Kto z Was ma taką instalację i może coś doradzić na co zwrócić uwagę itd..

 

Moja obecna instalacja to STAG 300. Tyle się doczytałem w papierach. Auto kupiłem już z tą instalacją. Obecnie mam taki problem iż mogę zatankować mak. ok 40 litrów gazu. Muszę zrobić jakiś przegląd.

Dodge RAM 1500 2007 Big Horn Edition 5,7 HEMI LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co wkładać na pakę skoro można w miejsce koła zapasowego.

 

A po co tankowac ze 3 razy po trasie jak mozna by tylko raz? Albo jadac do kraju gdzie gazu jest jak na lekarstwo mozna sie na tyle zatankowac zeby je objezdzic np. 2 tygodnie. Z takich powodów, ja dla przykładu zabralem sobie miejsce na pace

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam już jeden w miejscu koła zapasowego i ma chyba ok 95 litrów ale coś z instalacją nie tak bo wchodzi max 40

 

chodzi mi o dodanie drugiego w celu zwiększenia zasięgu i nie tracenia czasu na szukanie stacji zwłaszcza poza PL i w nocy.

 

[ Dodano: 2015-08-23, 17:14 ]

a powiedz mi jak to masz zrobione gaz ze zbiornika na pace przelewa się do tego z dołu?

jeden wlew do tankowania czy dwa?

jaki masz ten dodatkowy zbiornik 200l?

Dodge RAM 1500 2007 Big Horn Edition 5,7 HEMI LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam już jeden w miejscu koła zapasowego i ma chyba ok 95 litrów ale coś z instalacją nie tak bo wchodzi max 40

 

chodzi mi o dodanie drugiego w celu zwiększenia zasięgu i nie tracenia czasu na szukanie stacji zwłaszcza poza PL i w nocy.

 

[ Dodano: 2015-08-23, 17:14 ]

a powiedz mi jak to masz zrobione gaz ze zbiornika na pace przelewa się do tego z dołu?

jeden wlew do tankowania czy dwa?

jaki masz ten dodatkowy zbiornik 200l?

 

Jeden wlew do obu zbiornikow, i dwa zbiorniki polaczone ze soba. Na pake do zbiornika wchodzi ok. 180 litrow, do zbiornika w kole zapasowym wchodzi okolo 80-85litrow, zasięg sredni z jazda mieszana 1100km, sama trasa okolo 1300km(zaznaczyć chciałem ze lekkiej nogi nie mam)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie zrobili Ci taką instalację?

czy zbiornik ten na pace masz demontowalny w razie W czy raczej na stałe? chodzi mi o to czy jak zajdzie np. potrzeba przewiezienia czegoś większego to możesz go sam zdjąć i założyć ponownie

Dodge RAM 1500 2007 Big Horn Edition 5,7 HEMI LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik nadaje sie do demontarzu w godzinie W(sam musialem go wyciagnac na jakis czas), ale sam jej nie sciagniesz bo bydlak jest za cieżki. Instalacje mi zakladali w DE, bo auto mam na niemieckich tablicach, ale instalacja jest calkiem normalna z dwoma zbiornikami, zadnej filozofii kosmicznej w tym nie ma.

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tylko wchodzo Ci 40l to wystarczy odpowiednio podgiac plywak ktory ze wzgledow ciazenia grawitacji jak i jazdy po wybojach itd itd odgina sie od stanu fabrycznego i najnormalniej zamyka zawor za wczesnie, cos w stylu spluczki w toalecie :)

Ogrody - projekty, wykonanie, pielegnacja

 

www.ogrodyzpasja.com.pl

605 497 015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas tankowania. Gaz wcale do najczystszych nie nalezy i jak kazde paliwo moze zawierac zanieczyszczenia. Dlatego pod maska masz filterek i zmieniajac czesto mozna zaobserwowac opilki na magnesie ktory jest obudowie tego filterka.

Ogrody - projekty, wykonanie, pielegnacja

 

www.ogrodyzpasja.com.pl

605 497 015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniajac czesto mozna zaobserwowac opilki na magnesie ktory jest obudowie tego filterka.

 

http://zygadlo.pl/przemycaja-wegiel-w-lpg/

 

:)

ma chyba ok 95 litrów ale coś z instalacją nie tak bo wchodzi max 40

podłącz interfejs i zobacz jakie masz ciśnienie przełaczania na Bp

jak zbiornik

normalnie zbiornik ma 80% nominału, jak wchodzi mniej możesz mieć równie dobrze wodę w zbiorniku albo odgiety nie w tą stronę pływak

 

wyjeździj gaz jedz do gazownika niech zobaczy na wielo zawór będzieś miał światełko w tunelu

tdi engines are for senior citizens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Założyłem tydzień temu instalację ZENIT PRO przejechałem około 1200 km testuję auto w różnych przedziałach prędkości i ciężką i lekką nogą. Mój Ramiak zbiera się bez problemu spalanie średnio 22l. Mogę spokojnie polecić gościa który mi ją montował podszedł do tematu bardzo profesjonalnie robotał przy aucie całe dwa dni ale afekt SUPER. Lokalizacja zakładu na terenie woj, świętokrzyskiego.

DODGE RAM 1500 5,7 HEMI

ROK PRODUKCJI 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co wkładać na pakę skoro można w miejsce koła zapasowego.

 

A po co tankowac ze 3 razy po trasie jak mozna by tylko raz? Albo jadac do kraju gdzie gazu jest jak na lekarstwo mozna sie na tyle zatankowac zeby je objezdzic np. 2 tygodnie. Z takich powodów, ja dla przykładu zabralem sobie miejsce na pace

 

1300 km w dwa tygodnie ? :mrgreen:

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po przejechaniu 5000 km i trasie 900+900 do Niemiec stwierdzam co następuje :) butla w kole 90L czyli wlew 70L mała ale daje radę trzy tankowania i S8 bez stacji na Pb. Po powrocie ustaliłem z moim gazownikiem zakładam drugą butlę 120L na pakę z możliwością demontażu w nagłych wypadkach czyli potrzebna cała paka do transportu. Butlę założę z osobnym wlewem chyba będzie OK. Ogólnie instalacja ZENIT-PRO działa bez zarzutu ale nie chwalimy przed zachodem .... Rekord spalania przez te 5000 km min. 19,8 max na A4 29 jest niezły rozrzut prędkość autostradowa od 150-170 km/h gaz wyjeżdżony do zera.

DODGE RAM 1500 5,7 HEMI

ROK PRODUKCJI 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Też zastanawiam się nad gazem do mojego Rama, na gazeo znalazłem taką informację:

 

Silnik ten można z powodzeniem dostosować do zasilania LPG przy wykorzystaniu większości oferowanych na rynku instalacji IV generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie gazowej) lub systemu V generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie ciekłej).

 

Do tego samochodu pasują instalacje:

AGIS, BRC, Elpigaz, KME, Landi Renzo, Lovato, LPGTECH, Optima, Prins, STAG, Tartarini, Vialle, Zavoli, Zenit.

 

Wybór jest tak duży, że kompletnie nie mam pojęcia w co iść - nie znam się, nie wiem czym się sugerować przy wyborze. Widzę że kilka osób ma tu różne instalacje, możecie się podzielić jeszcze jakimś info jak się sprawują? Czy lepiej iść w droższe typu Prins, czy cena nie ma tak dużego znaczenia?

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.