Skocz do zawartości

GAZ DO RAMA


optyk19

Rekomendowane odpowiedzi

dzwoniłem do wielu zakładów i max butla w koło w wawie to 95 l.

jedni mówią że ze Stagiem będą problemy po 2 latach tzn eksploatacyjnie trzeba będzie pewne rzeczy wymienić a BRC dają gwarancję na 100 tys. przelotu bez dotykania poza przeglądami okresowymi co 15 tys.

Ponadto w kilku miejscach dostałem info jakoby BRC palił około 2,3 l mniej.

Ale nie wszędzie tak mówiono. Gdzie leży prawda pewnie dowiem się po dokonaniu wyboru i albo się oszukam albo nie.

Różnica w cenie 1200 zł i jest dylemat -jeżeli rzeczywiście jest w spalaniu te 2,3 litry to przy przelocie rzędu 150 tys w ciemno trzeba brać BRC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Askor, nie wierz w to co Ci sprzedawca naobiecuje.

Ja mam instalację STAG 300+ od 2010 roku, nalatane 80.000km, niedawno zmieniłem wtryski na BFC i jestem bardzo zadowolony. Wcześniej włożyli mi za słabe jak na tą moc Valtek'i czy jakoś tak.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony ze Stag'a , jest bezobsługowy.

 

 

Pozdrawiam

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz to co Ci sprzedawca proponuje, będziesz miał do niego pretensje i będziesz mógł się z nim użerać i walczyć o wywiązanie się z obiecanek. My jesteśmy tylko użytkownikami forum. Tutaj gwarancji nie dostaniesz.

Ja miałem Staga300 i generalnie tylko filtry wymieniałem.

Nie polecam. Wybieraj sam.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedni mówią że ze Stagiem będą problemy po 2 latach tzn eksploatacyjnie trzeba będzie pewne rzeczy wymienić a BRC dają gwarancję na 100 tys. przelotu bez dotykania poza przeglądami okresowymi co 15 tys.

 

Totalne bzdury, chce na siłe wcisnąć Ci dużo droższą w montażu i ekslpoatacji instalację

 

Ponadto w kilku miejscach dostałem info jakoby BRC palił około 2,3 l mniej.

 

Kto takie bzdety daje.........

 

Wazne co i jak Ci zamontują, no i jak ustawią.

Jestem ciekawy jaki reduktor BRC chciał Ci zamontować do Hemika, bo najwiekszy jaki mają nie obrabia silnika ponad 4L.

Jeep Comanche 4.0 4x4

Ford Ranger T6 3,2 Limited

SUCHORZ 4x4 -serwis i modyfikacje off road

Montaż i serwis LPG, sklep 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Jako że kotlet już mocno nieświeży, wrzucam podobne pytania co wcześniej z prośbą o info, czy cos się zmieniło, coś się ulepszyło.

1) Jaka instalacja do 4,7? Musi być jak najbardziej bezobsługowa i bezawaryjna, samochodem jeździ moja żona, więc jak coś się będzie pieprzyć, to łóżko do garażu będę musiał wstawić.

2) Gdzie zakładać? Województwo mazowieckie i ościenne, może być nawet dalej. Wolę pojechać na drugi koniec Polski niż założyć byle gówno.

 

Tak, tak czarnuch chyba jednak zostanie u mnie, dokupię tylko drugi samochód.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam warsztat ze Swarzędz jest to warsztat który współpracuje z salonem JEEP , DODGE Poznań , wszystkie Ramy jakie oni sprzedają są robione na gaz w tym warsztacie , Ja do siebie robiłęm do V8 5.7 HEMI istalację na 2 reduktorach BRC butla w kole 100 l ( wchodzi 86l) zawór wlewu we wlewie paliwa koszt 6200brutto , wszystko super chodzi brak czeka i innych cudów jak maja inni . Ja polecam stronka do nich http://autogaz-swarzedz.pl/index.php/autoport.html

Dodge RAM 1500 4x4 CREW CAB LARAMIE 2010 5.7 HEMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bymi ci polecił swojego szwagra, który zakłada instalacje i co najważniejsze robi to do porządku i z sercem. Od kiedy zajmuje się moim dodge instalacja chodzi bez szwanku. Zestaw jaki u mnie siedzi to wtryskiwacze Hana niebieskie, Stag 300+ 8, dwie butle, na pace 200l i w kole zapasowy 100l(do pełna w sumie wchodzi okolo 270-280litrow), jeden Reduktor KME Gold (bede dokładać jeszcze jeden bo czasem lubi przy bucie w podłoge przejs na benzynke),rurki doprowadzające gaz do reduktorów fi 8mm. Zrobiłem na tym zestawie okolo 200 tys km, na wtryskiwaczach Hana 50 tys km i chodzą jak szwajccarski zegarek.

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest taka wersja znalazłem wycene

2 X REDUKTOR 1 DO 300 KM

WTRYSKIWACZE BRC ŻÓŁTE

KOMPUTER – WIĄZKA ( P&D)

FILTR FAZY CIEKŁEJ I LOTNEJ BRC

PRZEWODY GAZOWE 5,12,16

PRZEWÓD ELASTYCZNY FARO 8 MM ŁĄCZĄCY ZBIORNIK Z REDUKTOREM

WLEW GAZU TOMASLTTO DWU CZĘŚCIOWY

ZBIORNIK ZAMIAST KOŁA ZAPASOWEGO STAKO OK 100 L LUB NA PACE JEŚLI RAM BEZ RAMBOX TO WCHODZI ZBIORNIK 230 L DOPŁATA ZA TEN ZBIORNIK + 500ZŁ

CENTRALKA W KABINIE BRC

 

robią tez PRINS V.S.I. ale tą wersję wybierają tylko Niemcy do RAMA 5.7 HEMI to koszt 8200 zł

Dodge RAM 1500 4x4 CREW CAB LARAMIE 2010 5.7 HEMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. Trzeba przyznać, rozstrzał jest. :-)

Jak Kuba nie znajdzie kontaktu, chyba zacznę od Swarzędza. Autobahną mam najbliżej. No i już dwóch forumowiczów poleca.

 

Jeszcze raz dziękuję. :2piwo: :2piwo: :2piwo:

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://luky-garaz.pl/kontakt/

fan amerykanskich samochodow ( sam ma kilka) , ja juz u niego robilem 5 aut i wielu moich znajmomych (robi na hanach i przede wszytskim cenowo jak najbardziej OK )

Nawet z ciekawości polecam sie "rozejrzeć"

tworzywa Sztuczne

www.aluplex.com.pl

 

 

Dodge Ram 1500 5,7 Hemi 4x4 2003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki według Was powinien być optymalny zestaw? Nie znam się w ogóle na gazowniach, więc proszę o podpowiedzi, co tam wsadzić? Chciałbym tą wielką butlę na pakę (drug miał taki boiler, chyba ze 300 litrów).

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek po co Ci duża butla na pace? Dziurawisz podłogę ,zajmuje miejsce,brzydko to wygląda,stacje gazowe co kilka kilometrów,zbiornik w miejscu koła wystarczy mi na 300 km jazdy po mieście,miałem tak zostały dziury w podłodze wywaliłem.A wybór jak w randce w ciemno należy do Ciebie,i uśmiechnij się my wszyscy jesteśmy w ukrytej kamerze. :lol: :lol: :lol: :lol:

Nie bądź łosiem jeździj V8. Zdrófka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baniak na pace sprawdza sie na trasie, gdzie nie chcesz sie zatrzymywac, tracic czasu i placic wiecej za paliwo z austostrady.

Ma tez te zalete, ze tankujesz raz ... i zapominasz kiedy ostatnio tankowales, bo bylo to tak dawno temu :-P

Pozioma butla ogranicza przestrzen ladunkowa (pisze o butli na zajmujacej cala szerokosc paki), belka dlugosci 2m juz nie wejdzie podluznie bez otwierania klapy, albo bedzie wystawac gora. Mozna ja jeszcze zaladowac "po przekatnej" i wtedy jeszcze da sie ja przewiezc, ale przedmiot dluzszy niz 2m, albo szerszy niz 70-80cm juz nie...

 

Zaspas duzej butli to ok. 170-180litrow, ok. 800-900 km w trasie zaleznie od tego jak jedziesz

5.7L ECONOMY PACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja nie będę zakładał nowego tematu, podpinam się pod ten. Otóż chcę zamontować do mojego Dodga LPG, auto praktycznie nowe z zeszłego roku, motor 5.7 HEMI. Nieco czytałem ale sam nie wiem co może się do tego auta nadać. No i najważniejsze czy znacie jakiś dobry warsztat co to by się podjął takiej operacji??? Bo na innych forach patrzyłem ale raczej nie dam prawie nowego auta do jakiegoś warsztatu co go ktoś w garażu koło domu ma.... Także będę wdzięczny za wasze porady w tym temacie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie liczy się to, czy ten ktoś w garażu koło domu ma pojęcie. Nie zawsze duży ładny warsztat = fachowość. Ale co kto lubi...

 

Ja raczej nie skorzystam nigdy z warsztatu gdzie musiałbym jechać ponad 50km lub więcej, na małą regulację :roll:

Dodge Durango 2002 4.7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazdy poza Warszawę odpadają, ewentualnie tak do 10-15 km. Co do tych adresów to dzięki popatrzę co to za miejsca. A jak sądzicie jaka instlacja jest najlepsza pod kątem cena/jakość do tego auta? Albo może wiecie co dealerzy ewentualnie polecają, o ile coś polecają;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.