Skocz do zawartości

opony i kolce


Leszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś może wie gdzie dostanę kolce do opon nokian oczywiście zimowych i druga rzecz jak dobrać maksymalnie opony do L 200, chodzi mi o wielkość. Chciałem kupić BF Goodrich Mud Terrain T/AKM2 285/75/R16, ale pojawiła się niepewność, że mogą być za duże i podobno niekoniecznie dobrze zachowują się w warunkach zimowych. Nie mam o tym pojęcia, a i w autoryzowanym salonie nie wiele mi podpowiedzieli. Może ktoś z klubowiczów Pickupklub udzieli mi rzetelnej informacji???? Pozdrawiam.

Leszek Grzybek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś może wie gdzie dostanę kolce do opon nokian oczywiście zimowych i druga rzecz jak dobrać maksymalnie opony do L 200, chodzi mi o wielkość. Chciałem kupić BF Goodrich Mud Terrain T/AKM2 285/75/R16, ale pojawiła się niepewność, że mogą być za duże i podobno niekoniecznie dobrze zachowują się w warunkach zimowych. Nie mam o tym pojęcia, a i w autoryzowanym salonie nie wiele mi podpowiedzieli. Może ktoś z klubowiczów Pickupklub udzieli mi rzetelnej informacji???? Pozdrawiam.

 

 

Witaj Leszek o kolcach ci nie pomogę ale szerokość opon w l200 max moim zdaniem bez przeróbek to jest 265/70/16 przynajmniej na takich jeździłem i szersza raczej nie wyda przy skręcie.Co do Goodrich zależy gdzie chcesz tym jeździć zimą na asfalt tylko spokojnie przez zaspy nie ma problemu.Ja mam Cobry w terenie i dużych zaspach niezastąpione na asfalcie i śliskim spokojna jazda bez szaleństw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTeki nie nadaja się na zimę w żadnych warunkach, no chyba, że śniegu nie ma.

moja prywatna opinia jest kompletnie odmienna.

trzecia zima na AT lub MT i tylko takie zakładam.

Pseudo opony szosowo-zimowe są do bani, jako ze nasi drogowcy nie tyle odśnieżają co dosypują soli i piasku, więc po kilkunastu dniach zaczyna sie jazda w kopnym śniegu pomieszanym z piaskiem i błotem.

 

Dzialają świetnie zarówno u mnie na wsi, jak i w centrum Wawy.

Jak w zeszłym roku przyszła zima, to nawet moja małżowina bardzo szybko przesiadła sie z X3 z zimówkami szosowymi na Cherokee'go z MT.

-----------------------------------------

pozdrawiam

www.eventino.net

www.fit-arena.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja się pytam, gdzie jest ten śnieg? Święta za pasem, a tu pogoda jak wczesną wiosną... Do bani... :-(

 

A co do kolców to zostaje Ci chyba tylko Skandynawia. To zdaje się najbliższe miejsce gdzie wolno jeździć na kolcowanych oponach i bez problemu je zakupić.

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 2011-12-12, 11:53 ]

Co do tego co pisze "drug" na temat MT że się nie nadaje na zimę to powiem z własnego doświadczenia jeździłem jedną zimę na Bridgestone jeździło się super jak latem dopóki było twardo pod śniegiem i nie było dużej zaspy.Natomiast na MT nie ma problemu z zaspami tylko trzeba trochę spokojniej jeździć wiadomo nie mają takiej przyczepności na śliskim jak zimówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku sie nie wybieram na żadne narty czy inne ślizgacze

 

Ech Kucaro.... Ty nie, ale ja mam wykupione już dwa tygodnie na święta. :evil: :evil:

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dodgu mam założone Cooper S/T bieżnik wyglądający na równi jak M/Teki, ostatnio popadało trochę śniegu u nas, drogi zrobiły się białe i skomentuję to tak, dojeżdżam do skrzyżowania hamuje hamuje i mijam już drugie skrzyżowanie...

 

Jest, a raczej będzie to pierwsza moja zima z M/Tekami jak na razie zdanie mam, że są na zimę beznadziejne, pojeździłem puku co tylko po śliskim, zobaczymy jak się będzie jeździć po błocie pośniegowym itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dodgu mam założone Cooper S/T bieżnik wyglądający na równi jak M/Teki

 

Te opony ogólnie mają tragiczną opinię jako opona zimowa. Mtki Coopera mają natomiast całkiem fajne opinie. Kolega jeździ na nich cały rok i chwali sobie. U siebie mam oponki kumho (atki) i pozytywnie mnie zaskoczyły. Puki co ani jednego, niespodziewanego poślizgu. Zimówki będę zakładać chyba tylko w trasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem zgodzę się , że MTeki fajnie kopią w śniegu, czasem nawet za bardzo, ale na ubitym, na mokrym asfalcie i na suchym są do bani. Jazda cywilna na MTekach to pomyłka i to, że ktoś się na to godzi i uważa bardziej niż na klasycznej zimówce to nie czyni z niej opony zimowej. Ubity śnieg czy jakakolwiek oblodzona nawierzchnia powoduje mega uślizg takiej opony. Nadal uważam, że MTeki na zimę do jazdy cywilnej się nie nadają.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem zgodzę się , że MTeki fajnie kopią w śniegu, czasem nawet za bardzo, ale na ubitym, na mokrym asfalcie i na suchym są do bani. Jazda cywilna na MTekach to pomyłka i to, że ktoś się na to godzi i uważa bardziej niż na klasycznej zimówce to nie czyni z niej opony zimowej. Ubity śnieg czy jakakolwiek oblodzona nawierzchnia powoduje mega uślizg takiej opony. Nadal uważam, że MTeki na zimę do jazdy cywilnej się nie nadają.

 

 

 

I tutaj się z tobą zgodzę ale przypomnij sobie pierwszy śnieg w zeszłą zimę i obejrzyj filmiki o łodzi jak była zasypana miałem akurat przyjemność pokonać trasę łódź kutno łowicz korek 15km. no i MT niestety się przydał nie stałem z wszystkimi tylko boczkiem sobie poszłem.Ale na śliskie to tak jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubity śnieg czy jakakolwiek oblodzona nawierzchnia

tutaj zadna opona nie poradzi, chyba ze z kolcami.

 

ja na swoich MT lub AT jade spokojnie swoim tempem podczas gdy inni robia bokami

w kopnym śniegu przy Siekierkach :-)

 

zresztą po co sie sprzeczać, jeden lubi krewetki inny kurczaki.

-----------------------------------------

pozdrawiam

www.eventino.net

www.fit-arena.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubity śnieg czy jakakolwiek oblodzona nawierzchnia

tutaj zadna opona nie poradzi, chyba ze z kolcami.

.

Opona zimowa zdecydowanie radzi sobie na ubitym śniegu ( nie czytać "zlodowaceniem"), a na lód rzeczywiście mocnych nie ma.

 

kwestia wprawy i doswiadczenia

To jest kluczowe zdanie. Ja chyba jestem piz..a , bo wolę zimówki, AT lub 4x4wielosezonowe na zimę niż MTeki, a i na Discovererach Cooperach, ani na Goodyearach Wranglerach nie zdarzyło mi się nigdy zakopać, więc po co mam używać MTeków, które są gorsze w zimie do jazdy codziennej, poza tym po co komu MTeki na codzień, to jak używanie slicków w deszczu. Jesli masz doświadczenie to nie dasz się wywalić z drogi, a jednak lepsze są inne opony do jazdy w takich warunkach.

Moje zdanie znacie, ale może nie mam racji.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym po co komu MTeki na codzień, to jak używanie slicków w deszczu.

 

Bez przesady. Nowoczesne MTki z miarę miękką mieszanką da się spokojnie użytkować na co dzień. Przed każdym wypadem w teren zmieniać opony z szosowych na MT ? Drogie i niepraktyczne, odechciewa się gdziekolwiek jechać.

 

Ja mam ATki i sobie chwale jako opona na co dzień, głownie asfalt ale wiem że następne będą MTki :up:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.