Skocz do zawartości

ZAPOWIETRZONY DURAMAX


mposy

Rekomendowane odpowiedzi

krotki opis sytuacji. przejechalem stacje benzynowa na autostradzie a paliwa juz w zbiorniku bylo malo.ja myslami chyba bylem kur.. w texasie i auto wkoncu stanelo. zaglądam na pake a tam 30litrowa bańka a w niej...jakies 5litrow ropy... zalalem chwile pokrecilem i NIC. znowu pokrecilem i zero odzewu...

p.s cb radia nie mialem wiec nie zgadalem sie z zadnym z kierowcow o jakas spuściznę oszczędności...

POMÓŻCIE. jest jakas pompka do odpowietrzania albo jakas srubka? czekam na wiadomosc! dzieki piekne!

Chevy Silverado K3500 97r

Chevy Corvette c3 Stingray 75r

 

"..trzeba kolekcjonować mocne wrażenia..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w Twoim duramaxie ale jak na zaciąg nie możesz bo domyślam sie ze automat to w sprinterze należy kręcić rozlusznikiem około 60 sek. I powinien sie sam odpowietrzyc, wiadomo ze w tym celu potrzebny jest dobry akumulator lub kabelki rozruchowe. Spróbuj około 30 sek kręcić bez przerwy rozrusznikiem, powinien oddalić nie dodawać gazu.

Pozdrawiam

Tritrans

Nie możesz zatrzymać żadnego dnia , ale możesz go nie stracić !!!

 

Ford kuga 2,0 '15

Opel vivaro 2,0 '11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W tej bańce na pewno była ropa ?

 

nie umiem ci pomóc, jedynie współczuje , jechałem we wrześniu z przyczepą moim Viano i zapaliła mi się rezerwa , cudem dojechałem na stacje i wiem co przeżywasz.

 

ale raz mi brakło w tym moim Viano, pierwszy objaw to zapalenie się check engine, za chwilę przerywał i już wiedziałem że to koniec, kolega przywiózł mi trochę ropy, pokręciłem z 30 sekund rozrusznikiem i odpalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jest jakas pompka do odpowietrzania albo jakas srubka?...

Jest i pompka, i śrubka. Duramax to porządny Diesel :-)

Po pierwsze, to 5 litrów oleju napędowego może być najzwyczajniej... za mało do napełnienia zapowietrzonego układu :mrgreen: Istrukcja mówi o minimum 2 galonach na płaskiej powierzchni i powyżej 5 na pochyłościach (odpowiednio 7,5 i 19 litrów)... :mrgreen:

Po drugie - na silniku, z prawej strony masz filtr paliwa. Na filtrze, z góry, od strony silnika masz śrubkę. To zaworek odpowietrzający. Popuść ją kilka obrotów, a następnie zacznij pompować paliwo pompką, która jest na filtrze. Pamiętaj, żeby dać pompce czas na powrót do górnej pozycji. Pompuj do momentu, aż paliwo pokaże się w popuszczonym zaworku odpowietrzającym. Zakręć zaworek i spróbuj odpalić. Może się nie udać od razu ale jeśli reszta jest ok, to za 2-3 razem musi zagadać. Jak odpali, powycieraj wszystko ładnie i rzuć okiem na filtr czy nie ma wycieków. Jeśli nie, to maska w dół i voila! ;-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japacz wpadł dziś w trans ... :git:

Wieczory długie, w tv nic nie ma, a i net dzisiaj na mazurskiej wsi jakoś w miarę działa, to siedzę i piszę co wiem... ;-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japacz, kiedy wpadniesz na kawę? ;-)

Offtop Adminie, offtop... :kasztan:

 

Jak tylko będę w okolicach Wawy i Tarczyna to dam znać. Nie odpuszczę sobie przyjemności obejrzenia Tweetiego :-) Może się uda jeszcze w tym roku.

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.