Skocz do zawartości

Koszty utrzymania


bombon666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam okazje kupienia w dobrej cenie samochodu moich marzen, a mianowicie Ford F-150. Jest to wersja 2wd 4 osobowa z silnikiem 3,0l V6. W jakich granicach utrzymuja sie koszty ekspoatacji takiego wozu? Chodzi głównie o opony hamulce rozrząd mniej wiecej spalanie. Samochód nie posiada instalacji gazowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy taki zwyczaj, że witamy się w Powitalni pisząc pare skromnych słów o sobie. Jeśli chodzi o F150 kastrata z silnikiem 3.0 V6 to nie bardzo wiem co tam może być obiektem marzeń. Napęd na tył, silnik który ledwo to popędzi, spalanie pewnie na poziomie 5.4 Tritona, ale niech się fordowcy wypowiedzą. Może odłóż jeszcze pare złotych i kup 5.4, bo radochy to ten 3.0 Ci nie przyniesie.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyniesie przyniesie, moj poprzedni pickup mial 3,3 pojemnosci i zapewne nie jednego by zawstydzil na drodze - spalanie na benzynie oscylowalo w granicach 16 litrow i mial 4x4 wiec w tym przypadku bedzie podobnie, a moze nawet mniej... czesci bez problemu mozna posciagac z USA i sa duzo tansze niz u nas...

4x4 i to tłumaczy wszystko MKmario...

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn panowie powiem wam tak. jak napisałem w przywitaniu(przepraszam ze nie zrobiłem tego wczesniej) mam 19 lat wiec staram sie sprowadzac marzenia do bardziej realnych postaci. Samochód ma zmieniony tylny most bodaj na szybszy. A cena naprawde wydaje sie kuszaca jak na taki samochód pomalowany itp. Ma wady (peknieta tylna szyba). Szczerze powiem ze liczyłem na około 13 litrów paliwa ale 16 to chyba nie dam rady utrzymac tym bardziej ze nie pracuje..;;/;/;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze Ekodriving... Podejrzewał ze zeby okreslic spalanie przy batowaniu trzeba by wymyslic kolejna najwieksza liczbe na swiecie;/;/ Nie no wlaśnie ze gosc srednio to chce sprzedac, stoi i gnije nie jest do konca poskładany ale to takie pierdoły trzeba zamontowac jak grill kierunki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie. Ta jest gosc który sie lubuje w 4x4 i czasem jak jest okazja w amerykańcach. Bardzo uczciwy gosc brałem juz od niego duzo czesci i kilka aut. Ostatnio przejazdem zauwazyłem tego forda i byłem go zobaczyc. Oni go kupili i mieli plany zeby go zrobić ładnie(wyremontowac) Rozebrali go pomalowali ale ze nadarzyła sie inna okazja nie do konca zdarzyli go poskładać i postawili go na łące... I tak stoi. Nie jest ani uderzony ani pognity. Wszystko jest zrobione silnik pali jeździ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam okazje kupienia w dobrej cenie samochodu moich marzen, a mianowicie Ford F-150. Jest to wersja 2wd 4 osobowa z silnikiem 3,0l V6...

Z którego roku jest ten samochód?

Chyba nigdy w historii, a napewno po 1980 roku nie było w eFach 150 jednostki V6 o takiej małej pojemności :-)

Więc:

- albo to jest większy silnik (4.9 I6 w VIII generacji, 4.2 V6 w IX generacji, o współcześniejszych nie piszę bo to chyba inny pułap cenowy) i samochód ma nasr***e w papierach

- albo to jakaś zmota z nieoryginalnym silnikiem

- albo (i na to stawiam)... to nie F-150, a Ranger, wtedy trzylitrowe V6 by pasowało ;-)

 

BTW, najmniejszy obecnie stosowany silnik w tym modelu to 3.5 V6 Ecoboost.

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec numeru ViN nie jestem w stanie zalatwic bo mieszkam kilka kilometrów od tego goscia a niemam czasu tam podjechac. Pytalem go chyba milion razy jaki to silnik. Chyba ze jemu sie powaliło i to jest 3,5. Ranger był w wersji z paka?

 

http://www.the-larkins.com/Ford%20F150.htm

takie cos z tym ze tylna szybka nie jest dzielona...

Właściciel utrzymuje ze to jest f150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranger był (i jest nadal) tylko z paką, bo to też pickup, tyle, że mniejszy ;-)

To co podesłałeś w linku to niewątpliwie F-150 - w tej generacji pod maską były rzędowa szóstka o pojemności 4.9 litra i dwie V8 odpowiednio 5.0 i 5.8 (w cięższych wersjach F-250, F-350 było jeszcze benzynowe V8 o pojemności 7.5 litra).

Ten 3.5 litrowy silnik o którym wspomniałem to występuje w najnowszch modelach od 2011 roku... :-)

Zatem jeśli to takie auto jak w Twoim linku to pod maską może mieć najmniej 4.9 litra I6. A jeśli to Ranger z tego okresu to faktytcznie może mieć trzylitrowe V6.

A Ranger z lat 90-tych wygląda tak:

1990fordranger.jpg

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo kolego jestes pierwsza osoba która umiala mi to wszystko logicznie wyjaśnić. Gośc sie pomylił(lub niewiedział) to jest ranger! Identyczny jak ten z twojego zdjecia.

 

A mnie z kolei Ranger pomylił sie z Fordem Bronco dlatego pytałem czy był z paka...

Jakie moze byc spalanie takiego Rangera 3.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a wiedza kolegi Japacza niedościgniona!

Aj tam, ja się tylko Fordami trochę interesuję i nic więcej... ;-)

A mnie z kolei Ranger pomylił sie z Fordem Bronco dlatego pytałem czy był z paka...

Hi hi hi, w zasadzie to nic Cię nie pomyliło i dobrze kojarzyłeś samochody :-)

Bronco też były dwa: duży full size, oparty na podzespołach F150 i mały, prawidłowo nazywany Bronco 2, mechanicznie spokrewniony właśnie z "Twoim" Rangerem.

Wyglądały tak:

 

duży Bronco

bronco.jpg

i mały Bronco 2

BroncoII_1_3.jpg

 

Wracając do Rangera - silnik 3.0 V6 legitymował się mocą 140 koni i momentem 220 Nm. W wersjach tylnonapędowych bardzo często był kojarzony z manualną, 5 biegową skrzynią, więc upewnij się czy to aby na pewno automat. Bo jeśli to manual to myślę, że możesz się spodziewać dość rozsądnego spalania (10-13l), choć oczywiście wiele zależy od kondycji zarówno samego silnika jak i całego samochodu.

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.