Skocz do zawartości

Piski w napędzie l200


motyl3333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowicze moje pytanie kieruję odnośnie przedniego napędu w mitsubishi l200 z 1999r.Mianowicie po załączeniu przedniego napędu przy prędkości 30km/h dochodzą mnie jakieś piski z przodu.Ponieważ nie mam jak tego na razie sprawdzić chciałem się dowiedzieć czy ktoś miał taki przypadek albo się orientuje co to może być.Dodam że gdy jest załączony tylko tył nic się nie dzieję.Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kręci się jak go zalączasz. Może krzyżaki w przednim wale piszczą pod obciążeniem? Nie masz luzów na wale z przodu? Połóż się pod auto i poruszaj przednim wałem.

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być praktycznie żadnego luzu. A jesteś pewien, że piski są z przedniego mostu a nie z reduktora? Reduktor zapięty, czy nie to przez skrzynię rozdzielczą idzie napęd na przód. Może coś w skrzyni rozdzielczej a nie w moście?

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie tak 'zdalnie' coś wymyślić. Chyba nie ominie Cię wizyta w serwisie. Jeżeli nie ma luzów na wale i krzyżaki są ok to może być reduktor. Ale to wszystko gdybanie.

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jak sprawdzić czy pisk jest w reduktorze skrzyni czy w moście jest jakiś patent

 

[ Dodano: 2011-10-24, 19:23 ]

A jeszcze zapomniałem dodać że podpora wału kończy żywot czy to może mieć jakiś związek guma jeszcze jest cała tylko trochę luzu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent jest ale trudny do zrealizowania. Jak masz mały mikrofon na kablu (np. do dyktafonu) to podepnij go raz przy reduktorze, raz przy skrzyni, raz przy moście (trytytką albo taśmą dwustronną - przy 30km/h nie powinno odpaść). Tak mi kiedyś radził spec z 'juesej' ale nie miałem jak tego zrealizować. Nie wiem na ile jest to miarodajne.

 

Ewentualnie możesz wjechać na podnośnik (taki w serwisie co całe auto podnosi) i spróbować nasłuchiwać pod autem ale to nie jest najbezpieczniejsze rozwiązanie (teoretycznie nie powinno się nic stać ale...). Do tego bez obciążenia może nie piszczeć.

 

'Gumowy' pisk raczej nie będzie szedł z mostu. Jeżeli już to reduktor / wał napędowy. Chyba, że przeguby Ci piszczą pod obciążeniem. Nie wiem, czy masz sztywny most z przodu, czy półosie i wahacze.

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada nie ma nic do rzeczy - przez sztywny most miałem na myśli most na resorach (taki jak zapewne masz z tyłu). Alternatywnie może być most z półosiami + wahacze.

 

'Gumowe' piski mogą iść z wału, przegubów półosi, reduktora.

 

Opisowo ciężko wyjaśnić a jeszcze trudniej zdiagnozować :-)

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam panowie miałem zdać relację po wymianie krzyżaka jak poszło powiem tak pierwsze podejście nie było za dobre odkręciłem wał od mostu chcąc wyciągnąć z reduktora okazało się ze olej wyleci dodam że nie byłem w domu.Drugie podejście już było ok spuściłem olej rozebrałem wał wybicie zajmuje dosłownie chwilę zero oporu założenie też ok krzyżak jest tak spasowany że wchodzi spokojnie przy lekkim pobiciu.Przy okazji wymieniłem olej nie wiem czy dobrze bo jedni mówią że nie wymieniać a drudzy żeby wymienić.To chyba na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.