Skocz do zawartości

Błąd PO201 Injector Circuit Open/ Cylinder 1


KUKU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podczas dzisiejszej jazdy ramem, zaświecił mi się żółty check. Dodam jeszcze, że w momencie gdy zaświecił się check samochód nie równo wchodził na obroty na pierwszym biegu potem było OK.Podjechałem do znajomego żeby sprawdził co to jest i wyskoczył błąd jak w opisie. Po skasowaniu i zrobieniu rundki dookoła wydawało się że wszystko jest OK, ale po przejechaniu kilometra samochód mi zgasł i nie odpalał. Dopiero po chwili udało mi się go odpalić (silnik chodził jak traktor). Dodge jest zagazowany.

 

Wiecie co to jest za błąd?

 

Może uszczelka pod głowicą bo ubyło mi trochę płynu i kopci na biało-niebiesko.

Dodge Ram 1500 5.7 Hemi 04' SLT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechales na gazie , czy na benzynie ? u mnie podczas jazdy na gazie wywalilo plyn chlodniczy , ktory zostal wypchniety przez propan-butan przez niesprawną membranę , w reduktorze gazu , niemniej niebieskawy dym z wydechu moze to wylkuczac ..

dodge"caravan" :-) 1500/Hemi 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P0201,"Obwód wtryskiwacza, cylinder 1 - usterka , sprawdz moze rzeczywiscie reduktor bo może puszcza Ci do komory spalania razem z gazem płyn chłodniczy. Jeśli się okaże że wszystko ok z reduktorem to odpowiedź jest jasna = uszczelka pod głowicą , współczuje. Bo gdyby to był wtryskiwacz, albo cewka walnięta(na pierwszej sekcji) to na pewno nie będzie Ram puszczać niebiesko białego dymu, więc te dwie opcje możesz od razu odfajkować.

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odpaliłem rama bez żadnych problemów dymił przez chwile na biało, ale to normalne na zimnym silniku, potem się wszystko unormowało. nie mam piany na bagnecie, w zbiorniczku od płynu tez nic nie pływa. Więc nie wygląda to na uszczelkę. Check się nadal świeci, ale mógł jakiś twardy błąd załapać i trzeba skasowac...

Dodge Ram 1500 5.7 Hemi 04' SLT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest nieszczelność tylko między cylindrem, a kanałem płynu chłodniczego, to siłą rzeczy nie będziesz mieć płynu w oleju, paliwa w oleju, ani oleju w płynie. A charakterystyczne dla tego typu usterki jest kopcenie na biało przy odpaleniu "po nocce". Po prostu płyn chłodniczy zbiera się w cylindrze a biały dym jest efektem jego spalania. Po nocy zebrało się go na tyle dużo, że stawiasz zasłonę dymną, a później w trakcie dziennej eksploatacji, spala się ciągle, więc w spalinach nie widać różnicy. A raz na jakiś czas płynu trza dolać.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to normalne bo mój Ram czy jest ciepło czy zimno na zewnątrz nigdy nie zakopcił przy odpalaniu, wiec jednak coś jest nie tak. Szukaj problemu bo szkoda silnika

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIech poczeka jeszcze a jak sie szczelina poszerzy to tlok stanie bo nie bedzie mial sily wypchac takiej ilosci plynu z cylindra wtedy bedzie mial 100% ze plyn laduje sie do cylindra ;-) jeszcze mozna sprawdzic takim specjalnym przyrzadem ktory pobiera probke wody z chlodnicy i pokazuje czy jest duze stezenie spalin w wodzie czy cos takiego ;-)

RAM 1500 `04 5,7 HEMI MAGNUM

BLUE SKY :-)

www.biderman.pl

Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powiem Wam tak, nie miałem styku na pinie od listwy gazowej (któryś z moich gazowników pozbył sie zółtej osłony i zostawił gołe piny które się pokrzywiły) i nie palił na 5 cylindrze, wtedy występował ten błąd i automatycznie samochód miał za niskie obroty i kopcił. Teraz jest wszystko OK. Koszt naprawy to tylko 60zł:D Także wszystkie obawy były nie potrzebne:)

Dodge Ram 1500 5.7 Hemi 04' SLT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.