Skocz do zawartości

TIPS & TRICKS DODGE RAM


Sebastian O.

Rekomendowane odpowiedzi

acha

 

też mam tą książeczkę ale jakoś łatwiej jest czytać na forum w naszym ojczystym języku :lol:

 

poza tym nie ma jak spostrzeżenia użytkówników, a nie sucha teoria książkowa...

życie jest za krótkie żeby jeżdzić samochodem z silnikiem rzędowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Kody błędów (kluczykowanie RAMIKA) - w niektórych sytuacjach możecie sami odczytać i zdiagnozować błędy CHECK ENGINE - przekręćcie stacyjkę 3 razy w krótkim odstępie czasu i obserwujcie wskazanie licznika, jeśli są zapisane błędy w pamięci to będą wyświetlano kolejno i np. P xxxx, aż do napisu done. quote]

 

u mnie od razu wyświetla sie komunikat "done" więc rozumiem, że wszystko jest OK ;-),

natomiast motogodziny - 977 przy przebiegu 38 Kkm, czyli glównie był jeżdżony po mieście, nie ma się co dziwić bo z tych 38 tys sam zrobiłem jakieś 12tys tylko po mieście.

Natomiast mam pytanie o odpalanie silnika z pilota - U kolegi Mercg ta funkcja działa , u mnie nie- czy to kwestia modelu czy możliwe że mam to wyłączone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok, u mnie PANIC uruchamia katarynę, a jak ją wyłączyc :?: :?: :?: , bo włączanie i wyłączanie alarmu czy wciskanie Panic ponownie u mnie nic nie daje i musze czekac 3 minuty, az sie wyłączy, ale przy takim trąbieniu przez 3 minuty zawsze zbieram "komplementy" od życzliwych ludzi :pala: siek: :f: :twisted:

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Hmmm... Poteoretyzuję trochę, bo mi się wydaje, że można prościej (tzn. bez ingerencji w zegary), aczkolwiek nie wiem, jak na taką przeróbkę zareaguje auto z CANem. Tzn. teoretycznie prościej, bo nie obędzie się bez ingerencji w instalację elektryczną, a i skutki będą nieco bardziej złożone ale o tym poniżej.

Otóż w większości amerykanów upierdliwy brzęczyk sygnalizuje nam dwie kwestie: otwarte drzwi i pozostawione włączone światła. W przypadku drzwi sygnał jest brany z tzw. "krańcówek" czyli mikrowyłączników umieszczonych w drzwiach (lub, jak np. w dużych efach - w zamkach drzwi - ale to akurat bez znaczenia). Można by wpiąć się w ten układ montując dodatkowy wyłącznik i go oszukać. Skutek będzie taki, że wraz z otwarciem drzwi nie będzie nam się zapalać oświetlenie wnętrza (jeśli tak mamy ustawione) oraz kontrolka "door ajar" (jeśli taka jest w Ramie) ale "mondry kompóter" nie będzie "widział" otwartych drzwi i nie będzie uruchamiać upierdliwego brzęczyka.

Patent przetestowałem kiedyś w Fordzie Aerostarze ale to auto z czasów, kiedy o CANie słyszeli tylko w NASA... ;-)

 

EDIT: A wogóle to mi się przypomniało, że w moim staruszku mam jeszcze jedną pozycję kluczyka, mianowicie jak przekręcę go w lewo z pozycji 0, to mam właśnie zasilane m.in radio (ale już nie zapłon i zegary). Nie działa wtedy również ów upierdliwy brzęczyk. W instrukcji ta pozycja jest opisana jako "accessory", więc służy właśnie m.in. do słuchania radia :-) W Ramie tak nie ma?

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja se mogę to z programmera wysterować, nie wiem jak jest w dodziach

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

EDIT: A wogóle to mi się przypomniało, że w moim staruszku mam jeszcze jedną pozycję kluczyka, mianowicie jak przekręcę go w lewo z pozycji 0, to mam właśnie zasilane m.in radio (ale już nie zapłon i zegary). Nie działa wtedy również ów upierdliwy brzęczyk. W instrukcji ta pozycja jest opisana jako "accessory", więc służy właśnie m.in. do słuchania radia :-) W Ramie tak nie ma?

 

Jest tak pozycja w Ramie ale pikacz napierdziela i tak

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka pozycja w Ramie ale pikacz napierdziela i tak

Dziwne... Widać w Meksyku uznali, że słuchanie radia z otwartymi drzwiami jest niebezpieczne. Nawet na postoju :kasztan:

Jeśli Darecki nie zna na to jakiegoś zaklęcia, to pozostaje mniejsza lub większa ingerencja w elektrykę.

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Hej !

czy ktoś z szanownego grona ma pojęcie jak można zaprogramować w moim Ramie 1500 2006 sterowanie pilota do otwierania bramy garażowej itp..

Chciałem ambitnie opisać całą procedurę ale... jest tego cztery kartki, a Ty biedny pewnie stoisz przed garażem i Ci się spieszy... hehehe :mrgreen:

Ściągnij sobie stąd instrukcję obsługi do Twojego Rama i procedura programowania jest opisana na stronach 185-188. W razie problemów z tłumaczeniem pisz śmiało!

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam,

Chcę podzielić się z Wami możliwością posiadania świateł dziennych w Ramach 2009-2011. Mój Ramik, 2010 5,7 hemi, przejechał 7000 mil i przyszedł czas na serwis. Bardzo długo zastanawiałem się czy jechać do osoby polecanej na forum czy udać się do ASO Dodga w Łodzi Auttotraper.

Wybrałem Autotrapera. Powgrywali mi wszystkie aktualizacje łącznie z akcjami serwisowymi.

Na moment ustawili w kompie wersję kanadyjską, potem włączyli funkcję świateł dziennych ( połowa mocy świateł mijania i brak tylnych pozycyjnych) a potem przerzucili kompa na wersję europejską a funkcja świateł dziennych została. Rewelacja.

PS. Za serwis zapłaciłem tyle ile za Jeepa Grand Cheeroki 5,7 hemi czyli 1200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.