Skocz do zawartości

Skoki z spadochronem Pytanie


AdAm

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mam jakaś dziwną chęć spróbować skoku z spadochronem. Latka przybywają więc trzeba się decydować :-D Teraz pytanie czy na forum jest ktoś, kto skoki spadochronowe zna nie tak jak ja z TV? Czy ja się w ogóle nadaję do tego? Może ktoś coś podpowie w temacie jak to zrobić? Czy dać sobie spokój, bo szkoda gaci bo się zesram? :lol:

Chcę spróbować choć chyba kolano będzie napierdzielać.

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja znajoma miała niezapomniane przeżycie, bo zarzygała instruktora. Sam skok nie był dla nie bardzo straszny, ale zapomniała, że w samolotach ją mdli, a na góre lecieli starym skurwiałym trupem, a skok dokonał tego co i tak było nieuniknione :-P

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obale pare mitow :) : nie narobisz w gacie , 1 skok mozesz nie wszystko pamietać , na wysokośc nie masz punktu odniesienia więc nie ma lęku wysokości, przyziemnienie nie jest takie mocne aby uszkodzic ci kolano, instruktor przygotuje cię do skoku a wiec nie ma co się martwić a tym bardziej opowieści nie z tej ziemi :) i nie ma samolotów trupów bo nikt takiego nie dopuścił by do lotu, i tak samo nikt cię nie wystawi na skrzydło jako zaczynajacego przygode ze skokami , osobiście uważam , że skoki to mocne przeżycie a nurkowanie to zajebista przyjemność .

Ten sie śmieje ostatni , kto nie ma zębów na przedzie :) ,, lincoln mark lt + pt crusier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma samolotów trupów bo nikt takiego nie dopuścił by do lotu

Taką dostałem relację, ale jeśli na wakacje lata się Boeingiem, a na skoki jakimś małym towarowo osobowym to różnica w odczuwaniu komfortu może być gigantyczna, a więc co za tym idzie ocena takiego samolotu również.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem jakie sa opowiesci :) ale nie słyszalem o wypadku lub awari samolotu ze skoczkami , skok jest tylko trudny bo stajesz przeciwko swojemu instyktowi samozachowawczemu :) kurs skoczka rozwiąże twoje dylematy.

Ten sie śmieje ostatni , kto nie ma zębów na przedzie :) ,, lincoln mark lt + pt crusier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie wszyscy zrozumieli moją metaforę.

Tłumaczę.

Zwrot "kolano będzie napierdzielać" nie oznacza lęku o stan fizyczny stawów kolanowych!

Ów zwrot można tłumaczyć jako- " będę się zajeb...cie bał"

Bardziej znany zwrot to "kolano będzie skakać"

:lol:

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieć lat temu w swoje urodziny (przypadek) skoczyłem w Piotrkowie i będę to pamiętał do końca życia. Skok był w tandemie z 4 km. Z tego 3 km to było spadanie swobodne, a dopiero na 1-1,5 km z czaszą. Pamiętam, ze jechałem na lotnisko mocno czymś wkurzony (cos tam w pracy). A wyjechałem w błogostanie, który utrzymywał się dobrych parę tygodni. WARTO!

 

A czego nie zapomnę? Przyspieszenia. Stoisz w drzwiach samolotu (taki lepszy kukuruźnik), rzucasz się w nicość i spadasz, spadasz, spadasz ponad 200 km/h. Nie wiem czemu, ale ogarnął mnie atawistyczny lęk, że jak się przefiknę na plecy, to już po mnie. :-D

Do tego dochodzi nieziemski hałas. Dopiero jak czasza się rozpina robi się cicho i błogo.

Wydaje się, że stoisz w miejscu. Dopiero z czasem dostrzegasz, ze krówki i domki rosną i rosną. W chwile po lądowaniu czułem oczywiście ogromna euforię i chęć powtórki. Jak wszyscy.

 

Potem tylko raz doświadczyłem podobnego uczucia. W parku wodnym w Druskiennikach podczas zjazdu z rur Extremas i Adrenalinas do basenu. Zwłaszcza Extremas (6 pietro) to mocna sprawa, bo ludzie zjeżdżają tylko raz i za więcej dziękują. Kto spróbował, wie o co chodzi.

 

Pozdro

Ram4x4fun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.