Skocz do zawartości

Układ wydechowy od SSG


Eazy

Rekomendowane odpowiedzi

Pstryknąłem dzisiaj na szybko parę fotek nowego wydechu (zanim zapaskudzę puchę błotem i kurzem ;-) )

 

Film z gromami idącymi ze straight pipe niestety jest chyba nie do uratowania :-(

 

Filmik z dźwiękiem po 'kastracji' nagram jak się wydech 'przepali' bo z dnia na dzień brzmi coraz ładniej :mrgreen: Puszka ma 80cm. Michał myślał przez moment o metrowej puszcze ale dobrze, że pozostało to w fazie rozmyślań bo było by za cicho ;-)

 

Technical data :mrgreen:

 

Zejścia od kolektorów (test pipe) 2,5''

Wspawane katalizatory high flow z zachowaniem czujników O2 i sond lambda

Przejście 2w1 z 2,5'' do 3''

Tłumik przelotowy (wypełnienie wełna nierdzewna) 80cm

Pozostała część wydechu 3'' + końcówka made by SSG (ścięta, skromna - bez udziwnień)

 

Zdjęcia miały być po kolei od kolektorów wstecz ale okazało się, że 'się dodały' odwrotnie, więc jedziemy od końca ;-)

post-681-15323755625447_thumb.jpg

post-681-15323755627004_thumb.jpg

post-681-15323755628554_thumb.jpg

post-681-15323755629807_thumb.jpg

post-681-15323755631009_thumb.jpg

post-681-15323755632393_thumb.jpg

post-681-15323755633858_thumb.jpg

post-681-15323755635552_thumb.jpg

post-681-15323755636903_thumb.jpg

post-681-15323755638369_thumb.jpg

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wygląda PRO :up: Chociaż na miejscu speców z SSG, mimo iż spawacza mają fachowego, zainwestowałbym w maszynę do gięcia rur ;-)

Poproszę o identyczny zestaw zdjęć na wiosnę, wtedy ocenimy jakość materiału :mrgreen:

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gratulaaaacje!

 

wypełnienie wełna nierdzewna

 

Hm, nie miałem pojęcia, ze jest coś takiego...

 

na miejscu speców z SSG zainwestowałbym w maszynę do gięcia rur

 

Aż zerknąłem pod swój wehikuł - faktycznie spawy tylko przy uchwytach i puszce. W sumie cztery.

Puszka Magny jest 3 razy mniejsza od fabrycznej (objętościowo). W efekcie pewnie niewiele mi brakuje do 93 dB. :-| Co ciekawe najgłośniej jest po uruchomieniu na P. A po przełączeniu na D - robi się sporo ciszej... Ale podczas jazdy słyszę wydech przy każdym dodaniu gazu. :-? Z początku sądziłem, że za dużo tego dobrego. A teraz? Najczęściej jeżdżę z uchyloną szybą... :-D

 

Pozdro

post-643-15323755639731_thumb.jpg

Ram4x4fun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam w swoim przy uchylonych szybach, w tunelu zrobić kickdowna :-) . Spróbujcie polecam.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam w swoim przy uchylonych szybach, w tunelu zrobić kickdowna :-) . Spróbujcie polecam.

 

Jeździłem jakiś czas bez rury (urwała się mniej więcej w połowie) także był straight pipe i właśnie pod wiaduktami bądź między domami robiłem często kickdowna :twisted:

Jeden alarm w plaskaczu udało mi się odpalić hehehe jak gdzieś panowie niebiescy się pokazywali to toczyłem się praktycznie bez gazu, wtedy tylko delikatnie mruczał :-)

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypełnienie wełna nierdzewna

Hm, nie miałem pojęcia, ze jest coś takiego...

 

Wygląda podobnie jak wełna stalowa :-) Ponoć jakaś specjalna produkowana do wydechów ale ja się nie znam :-)

 

EDIT: http://www.sunny-metal.com/muffler.html

 

EDIT 2 ;-) http://www.briwax-online.com/sswool.html

 

Fakt - maszyna do gięcia by się im przydała (chociaż wydechy to tylko niewielki kawałek ich oferty). Taka CNC z kulowym tłokiem do gięcia rurek (żeby nie było marszczeń na zagięciach) :-) Z drugiej strony HIO ma rękę do spawania i szkoda, żeby został bezrobotny :mrgreen: Chłopak 2 dni to spawał a później jeszcze 3 godziny wspawywania puszki (dorabianie kolanek, cuda wianki) siek:

 

Sound jest super :-) Jak przepale to coś nagram :-)

 

Mam tylko nadzieję, że te spawy się nie odbiją negatywnie na trwałości układu :-)

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EAZY mozesz podac cene jesli to nie tajemnica ?

 

Układ wydechowy pojedynczy na jednym dużym tłumiku: 2300zł

Połączenie kolektora z resztą układu wydechowego (tzw. testpipe) 2w1: 1100zł

2 katalizatory przelotowe „high flow” w cenie 900zł za oba

 

Testpipe z nierdzewki 2,5'' a reszta układu 3''

 

Razem 4300zł (jeżeli ktoś chce fakturę to wtedy + VAT)

 

Cenowo wychodzi pewnie podobnie, jak ściąganie układu ze Stanów :-)

 

Będzie dobrze. :-> W końcu nie działają od wczoraj

 

Byle warsztatowi bym RAMa nie oddał na kilka dni ;-) Chłopaki mają się czym pochwalić - parę ich projektów gościło na okładkach GT Tuning :-)

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo wychodzi pewnie podobnie, jak ściąganie układu ze Stanów
Bardzo podobnie, a nawet podobnej ;-)

Najwyraźniej SSG to już światowy format...

 

:lol: zapachniało irionią ;-)

 

Światowy jak światowy ale są na miejscu, więc gdyby coś się działo to mam gwarancję i nie trzeba nic wysyłać, odsyłać, itp., itd. :-)

 

No i nie ma dodatkowych kosztów wysyłki i montażu ;-)

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film z gromami idącymi ze straight pipe niestety jest chyba nie do uratowania :-(

 

 

Tutaj coś, co może pozwoli Ci złagodzić gorycz utraty.

 

Pouczające porównanie: Flo vs. open vs. Magna

 

I przy okazji podpowiedź jak uzyskać dobry dostęp do wydechu :-D

 

 

Pozdro

Ram4x4fun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj udało mi się coś nagrać. Tylko cicho jakoś :-? Ech, taki ze mnie kamerzysta jak z koziego zadka instrument muzyczny :lol:

 

 

Jak uda mi się wyrzeźbić coś lepszej jakości to wrzucę :-)

 

Lemmy - mój przed kastracją brzmiał bardziej jak ten:

 

Co do patentu z dostępem do wydechu to nie dla mnie bo musiałbym najpierw ten 200l bojler z paki ściągnąć ;-)

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj udało mi się coś nagrać. Tylko cicho jakoś :-? Ech, taki ze mnie kamerzysta jak z koziego zadka instrument muzyczny :lol:

 

 

Woooooooowwwww, super! Bardzo przyjemnie mruczy.

 

Brzmi jak mocno złagodzona wersja tego

 

 

To Magnaflow plus AeroTurbine 3030 - jak dla mnie ideał. :)22

 

Ale na pewno przekracza 93 dB

Ram4x4fun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałeś sobie zrobić dwóch rurek z tyłu?

 

Był taki plan ale:

 

1. Zrobienie side pipes (wypuszczone pomiędzy tylnymi drzwiami a tylnym kołem) kolidowało u mnie z wlewem gazu (mam go pod paką dokładnie między tylnym kołem a początkiem kabiny). Można było robić jakiegoś heat shield'a ale nie wiem, czy to by była dobra opcja. Przenoszenie wlewu też nie bardzo mi się widziało, więc ta opcja upadła (miało być na dwie strony na dwóch puszkach).

 

2. Wypuszczenie dwóch rurek z tyłu wymagałoby z kolei wywalenia zapasu. Od strony kierowcy jest zbiornik paliwa i żeby go ominąć trzeba by pójść bardzo blisko zapasu i było ryzyko, że będzie palić oponę od zapasu. Jako, że na pace mam już bojler, który zabiera dużo miejsca to nie chciałem jej jeszcze zagracać kołem zapasowym.

 

Koniec końców zadecydowałem, żeby pójść 'fabrycznym szlakiem' :-) Jak kiedyś zdecyduję się wrzucić zapas na pakę to będzie opcja, żeby to przerobić na dwie rurki z tyłu (niewielkim kosztem) :-)

 

Postaram się jeszcze jakiś 'głośniejszy' filmik wrzucić bo tego prawie nie słychać :-)

 

[ Dodano: 2011-09-18, 16:04 ]

Woooooooowwwww, super! Bardzo przyjemnie mruczy.

 

Dzięki ;-) Swoją drogą ciekaw jestem ile mam dB. Pewnie i tak powyżej 93 ale dźwięk nie męczy w czasie dłuższej jazdy :-)

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eazy, nie tyko za głośność zabierają dowodzik. Za kierowanie spalin samochodu na prawą stronę pojazdu (strona pasażera) też zabierają dowodzik.

 

U mnie końcówka jest prosto do tyłu :-)

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eazy, nie tyko za głośność zabierają dowodzik. Za kierowanie spalin samochodu na prawą stronę pojazdu (strona pasażera) też zabierają dowodzik.

Diagnosta mi powiedział, że w kwestii kirunku wylotu spalin przepisy się zmieniły i nie ma to znaczenia, ale należy brać poprawkę na to, że diagności swoje, a policja swoje.

Niestety nie znam podstawy prawnej.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta mi powiedział, że w kwestii kirunku wylotu spalin przepisy się zmieniły i nie ma to znaczenia, ale należy brać poprawkę na to, że diagności swoje, a policja swoje.

 

O zobacz... A dziś oglądałem TVN Turbo i zabrali kolesiowi dowodzik w pontiacu między innymi za zły kierunek wydmuchu spalin :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Wypuszczenie dwóch rurek z tyłu wymagałoby z kolei wywalenia zapasu.

 

A w zasadzie po co Ci zapas? Trzeba mieć naprawdę wielkiego pecha, by uszkodzić oponę tak, by nie dało się jej dopompować i dojechać na tym do pierwszego wulkanizatora.

Ja od 2002 r. jeżdżę bez zapasu, bo przez 10 lat nie złapałem gumy. Mam tylko pompkę.

W ciągu 9 lat użyłem jej na drodze tylko RAZ. Bez problemu dojechałem do wulkanizatora.

W Ramie od razu odkręciłem zapas, bo waży prawie 30 kg i b. pięknie rdzewieje zimą.

Ale to OT.

 

Pozdro

Ram4x4fun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Trans Am to był chyba jeszcze poprzedni sezon :-) Może coś się zmieniło od tamtego czasu? :-)

 

Lemmy - nie wiem po co mi zapas :-) Pewnie w razie W się przyda ;-) Nie jeżdżę tylko po czarnym, więc nigdy nie wiem co może mnie spotkać ;-) Jak przerdzewieje to sam odpadnie :mrgreen:

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przerdzewieje to sam odpadnie

Śmiej się śmiej, a ja wracałem z Myślenic do Tarczyna i 100m od domu mi zapas odpadł, całe szczęście, że blisko od domu, nie na autostradzie, przy prędkości dojazdowej do bramy i , że nic za mną nie jechało. Linka skorodowała i się urwała. Także Panowie, sprawdźcie stan swoich linek i zaczepów od zapasu.

OT , ale jako ostrzeżenie, więc czuje się usprawiedliwiony. :-P

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam butle w miejscu kola zapasowego ale widzialem mechanizm przed zamontowaniem butli dobrze ze mam teraz butle ;-) bo pewnie by bylo to samo co u Drug`a ;-)

RAM 1500 `04 5,7 HEMI MAGNUM

BLUE SKY :-)

www.biderman.pl

Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.