Skocz do zawartości

Czas na podsumowanie :)


dejwitt

Rekomendowane odpowiedzi

zdjcie0106w.th.jpg

 

W zeszlym tygodniu moj Dodge przejechal 200 tys km i tak mnie wzielo na male podsumowania auta. Z tych 200 tys w sumie juz ponad, ja zrobilem okolo 80 tys km od kwietnia zeszlego roku, moge z czystym sumieniem zaliczyc samochod do nieusterkowych. Owszem wychodzily jakies bledy np. niezgodnosc oleju, czy nei dzialajaca wskazowka paliwa hehe(bo jak miala spadac 'dzialac' jak jezdze na LPG), ale auto nigdy mnie nie zawiodlo na trasie, zawsze mnie dowozil tam gdzie chcialem. Kupujac auto w pewnym stanie technicznym mozna na niego liczyc w kazdej sytuacji.

 

Przez te okolo 80 tys km poszlo okolo 1 760 000 litrow gazu(ile kasy na to lepiej nie policze), komplet opon z tylu bo uwielbiam latac bokami jak popada, hamulce kompletne przod, nowe 4 amory, komplet koncowek drazka, nowa skrzynka bezpiecznikow(ktora byla od samego poczatku popsuta), oczywiscie komplet swiec.

 

 

Mysle ze kolejne 200 tys juz beda zrobione tylko przeze mnie :>...Nastepnym autem do pracy bedzie zdecydowanie znowu Dodge :)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1 760 000 litrów to byś jakieś 4 200 000zł musiał wyłożyć :mrgreen: 5 000zł / 100km :mrgreen:

 

o jezusicku, czlowiek sie pomylil i juz powod do nasmiewania sie :>, to ni emeritum sprawy :P

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don't be so touchy ;-)

 

Ja też niedługo dobiję do 200k ale tylko jakieś 25k będzie moim udziałem i wymieniłem już połowę rzeczy w aucie :lol: Mam nadzieję, że drugie 200k obejdzie się bez nadmiernych inwestycji (i u Ciebie i u mnie ;-) )

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Ram'a Dejwit'a i i muszę przyznać, że na przebieg 125.000 mil nie wygląda. Gratuluję użytkowania i niech następne mile będą potwierdzały fakt, że Dodge Ram to auto, które nie zawodzi kierowcy:).

 

thx :)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie dziś pojawiło się takie coś

 

img0132ph.jpg

 

ja zrobiłem "złomem" 27 tys mil. Wymieniłem amortyzatory, EGR, pas wielorowkowy, reanimowałem wydech, wymieniłem akumulator, wymieniłem czyjnik ABS, wymieniłem lewy górny wahacz. Po przejechaniu tych 27 tys. stwierdzam, że RAM 1500 jest za delikatny na moje "potrzeby" :twisted: zawieszenie nie jest tak wytrzymałe jakby mogło się wydawać.

Co do spalonego paliwa to musiałbym sprawdzić.

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 113000mil. Zrobiłem nim 60000mil i awaryjnie wymieniłem przekładnie kierowniczą, bo się pociła, ale nawet nie ciekła, uszczelniacz wału, wahacze górne i reanimowałem zaciski hamulcowe. Nie liczę takich rzeczy jak tarcze, klocki czy amory, bo to naturalne zużycie, a nie awaria. Ogólnie jestem zadowolony i nie narzekam na auto oprócz tego, że Hemi to muł pasiasty :-P

Po trzech latach użytkowania mam cały czas taką samą radochę z wsiadania do niego i to jest dla mnie najważniejsze. :-D

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Po trzech latach użytkowania mam cały czas taką samą radochę z wsiadania do niego i to jest dla mnie najważniejsze. :-D

 

Ja mojego mam trochę ponad rok i za każdym razem jak go odpalam to mi się kopara śmieje :D

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest piękne w amerykańskich autach :-) Ostatni raz tak mi się papa cieszyła jak jeździłem motorem. Zresztą żona sama zauważyła, że RAMa prawie jak motocykl traktuje i z podobnym entuzjazmem do niego podchodzę :mrgreen: Swoją drogą V-Max też był skarbonką bez dna ale wówczas bardziej z wyboru niż z konieczności (to był taki motocykl, w którym praktycznie wszystko można było ulepszyć :mrgreen: )

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... RAMa prawie jak motocykl traktuje i z podobnym entuzjazmem do niego podchodzę :mrgreen: ...

 

Kupując wielgachnego pickupa też miałem nadzieję że choć trochę zapomnę o motocyklu...nie udało się. Przychodzi sezon a mnie skręca :-/ niestety żadnych widoków na 2OO.

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój caravan 96k mil od kwietnia 2007 przejechal 70k mil , od poczatku Prins .

awarie :

1) membrana w reduktorze gazu ( gaz przedostal sie od plynu chlodniczego , czerwona lampka ;-)

ogolny poploch :mrgreen:

 

2) uszczelniacz walu , ( po wymianie w ASO , okazalo sie ze nie uszczelniacz tylko zapchana dysza odpowietrzenia tylnego mostu ) :mrgreen:

 

3) ponad roczna jazda z odglosami rozsypujacego sie samochodu , byly tak glosne ze nie mozna bylo rozmawiac w srodku auta 8-) w koncu fachowcy znalezli - zapieczony hamulec reczny w tylniej piascie :oops:

 

4) gasnięcie silnika podczas jazdy ( znane niektorym kolegom z autopsji ;-) ), walczyli najlepsi fachowcy na slasku , dzieki lekturze forum i wymianie sondy lambda i egr - usterka usunięta :-D

 

5) ostatnia przypadlosc z kilkumiesiacznym stażem - w najmniej oczekiwanym momencie nie mozna bylo uruchomic auta , po odczekaniu od 10 minut , a ostatnio 3 dni siek: :mrgreen: AUTO ODPALAŁO , znalazlem w koncu DOBREGO FACHMANA w ZABRZU , od miesiaca uwazam je za bezawaryjne :mrgreen: , dajace radosc z jazdy ( w polaczeniu z chinolem multimedialnym wraz z IGO PRIMO )

 

po zimie poddam go konserwacji podwozia , bo pokazuje sie rdza na metalowych elementach , zadowolony jestem rownież z dostepu do czesci ( ZUZCAR )

 

NIE MYŚLE O SPRZEDAŻY !!!!

dodge"caravan" :-) 1500/Hemi 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE MYŚLE O SPRZEDAŻY !!!!

I to jest moim zdaniem podsumowanie podsumowania.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ma około 90k mil, nie licząc podstawowych okresowych napraw tudzież amortyzatory, klocki i tarcze, to już mam za sobą wymianę dwóch piast lewa i prawa strona, 2 x krzyżaki na wale, kilka miesięcy temu, miałem już drugą wymianę krzyżaków na półosi, drążki, łączniki, stabilizatory, amortyzator skrętu, także generalnie co jakiś okres mam drobne naprawy zawieszenia, a to raczej przez to jak ciężko użytkujemy Dodzię na firmie, generalnie z silnikiem i skrzynią biegów nie ma najmniejszych problemów, jestem zadowolony i następca na pewno będzie też RAM : ) oczywiście nie Fiat RAM : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z trasy :-) Warszawa -> Ostrzyce -> Wejherowo -> Hel -> Warszawa. W sumie (wliczając ganianie po okolicach) RAMik 'pyknął' jakieś 1200km bez najmniejszego zająknięcia :-) Super komfort i zero problemów :-) Mam nadzieję, że będzie tak dalej ;-) (idę poszukać czegoś niemalowanego, żeby odpukać :mrgreen: )

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie to jest fajne w Dodgu, bo jak w niego wsiadam to nie dosc ze cieszy mi sie japa to wiem ze dojade tam gdzie chce, teraz moim dodgem robie srednio 2 tys tygodniowo, jedynie co mi psuje humor to kolejna wymiana oleju :>

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.