Skocz do zawartości

cummins na opale


mposy

Rekomendowane odpowiedzi

witam Panowie. mam pytanie. moj znajomy twierdzi ze jezdzi caly czas na opale. ma standardowy 5.9 cummins 94r. jak te silniki to znosza? jak pompa? czy jest to mozliwe? czy ejst jakies zagrozenie powazne dla silnika? ja mam mercedesa 206D i w115 z silnikiem 220D i tu leje wszystko i wszystko przepali, ale cummins?!

Chevy Silverado K3500 97r

Chevy Corvette c3 Stingray 75r

 

"..trzeba kolekcjonować mocne wrażenia..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cummins to silnik z wtryskiem bezpośrednim o "krzepkiej" konstrukcji. Sam silnik raczej niewielką różnicę poczuje. Opał ma niższą liczbę cetanową co oznacza w tym przypadku większe opóźnienie samozapłonu w cylindrzem co skutkuje mocniejszym klekotem, twardszą pracą, większymi przyrostami szczytowego ciśnienia spalania czyli mocniejszymi uderzeniami gazów w elementy układu tłokowo-korbowego. Porządna konstrukcja pozwala to znosić silnikowi, ale jednak trochę mocniej dostaje. Stary merc ma wstępną komorę spalania, która ma służyć do zmniejszenia udzerzeń mających swą genezę w opóźnieniu samozapłonu, więc w starym mercu można nawet nie usłyszeć żadnej różnicy.

Osobną kwestą jest aparatura paliwowa. Stary merc i cummins z 94 roku mają coś wspaniałego, wg. mnie cudownego, coś, co chciałbym mieć w swoim, trochę tylko młodszym ramiku. Co? RZĘDOWĄ MECHANICZNĄ POMPĘ WTRYSKOWĄ! Cały dział na cumminsforum.com jest poświęcony zamianie delikatnej VP44 na kultową P7100. Pompa ta znosi bardzo wiele, ma oddzielne smarowanie, zniesie oranżadę, najlepiej z niewielkim dodatkiem miksolu. Opałka ma gorsze właściwości smarne, więc odrobina miksolu, dużo mniej niż do benzyny, może pomóc pompie i wtryskiom.

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

Delikatny szmer Cumminsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kultową P7100

Wiesz może ile kosztuje taka pompa? Sam chyba będę musiał zmienić swoją, więc może od razu kupię porządną.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kultową P7100

Wiesz może ile kosztuje taka pompa? Sam chyba będę musiał zmienić swoją, więc może od razu kupię porządną.

 

Niestety za dokładnie nie. W necie widać od ok. 1100$ do prawie 3000 za 400hp. Do tego dochodzi trochę dodatkowych gdżetów sprzedawanych również w postaci kit-u za ok 1800$. Można kupić silnik z lat 94-98 gdzie te leluty są, tam to wychodzi taniej.

 

p.s. Czemu "musisz", co się dzieje? Weź mnie nie strasz!

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

Delikatny szmer Cumminsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku wyświetla się kod błędu pompy. Nic z tym nie robiłem ale od pewnego czasu po odpaleniu silnika auto "nie robi" Przy naciśnięciu pedału gazu, auto muli. Obroty bardzo powoli rosną do 2tysięcy, ale czujesz opór. Trzeba wtedy puścić gaz i potoczyć się chwilę. Później łapie i jest wsio ok. Gość od pomp określił koszt regeneracji na 3500 koła. Wolałbym kupić jednak coś mocniejszego i nowego.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.